287314-2026 - Ergebnis
Dänemark – Personenkraftwagen – Dynamisk indkøbssystem - Indkøb af biler til Kolding Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem - Indkøb af biler til Kolding Kommune
BeschreibungKolding Kommune udbyder et dynamisk indkøbssystem på indkøb af motoriserede køretøjer til samtlige af vores enheder og institutioner. Det dynamiske indkøbssystem omfatter indkøb af følgende kategorier: •Kategori 1 – Personbiler •Kategori 2 – Arbejdsbiler •Kategori 3 – Arbejdsbiler til godsbefordring
Vorherige Bekanntmachung613871-2023
Interne Kennung155105
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
5. Los
LosLOT-0001
TitelKategori 1 – Personbiler
BeschreibungIkke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien: Mikrobiler - bilsegment A: er bilklassen under minibil og den mindste klasse Minibiler – bilsegment B: er bilklassen mellem mikrobil og lille mellemklassebil Lille mellemklassebil – bilsegment C: er bilklassen som er større end bilsegment B, men mindre end en stor mellemklassebil Stor mellemklasse – bilsegment D: er bilklassen som er større end bilsegment C, men mindre end en øvre mellemklassebil Øvre mellemklassebil – bilsegment E: er bilklassen som er større end bilsegment D Stationcar – biltype med bagklap og stort bagagerum
Interne Kennung155106
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
LosLOT-0002
TitelKategori 2 – Arbejdsbiler
BeschreibungIkke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien: Korte vans Lange vans Mini busser
Interne Kennung155107
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen
LosLOT-0003
TitelKategori 3 – Arbejdsbiler til godsbefordring
BeschreibungIkke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien: Firehjulstrukne ladvogne med enkeltkabine Firehjulstrukne ladvogne med dobbeltkabine Kassebiler med enkeltkabine Chassisbiler med enkeltkabine Chassisbiler med dobbeltkabine Varebil Varevogn
Interne Kennung155108
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport