287624-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Finanzdatensysteme – Budgetopfølgningssystem
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudgetopfølgningssystem
BeschreibungBeskrivelse: Randers Kommune agter at tildele en kontrakt til KMD A/S på levering af budgetopfølgningssystem (NemØkonomi). Denne beslutning er truffet på baggrund af, at KMD A/S er den eneste leverandør, der kan levere en løsning, som opfylder kommunens specifikke krav til et budgetopfølgningssystem indenfor den ønskede tidsramme.
Interne Kennung478855
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48812000 Finanzdatensysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48812000 Finanzdatensysteme
5. Los
LosLOT-0000