See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 3 sztuk fabrycznie nowych jednoczłonowych miejskich autobusów niskopodłogowych o napędzie elektrycznym wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do obsługi i eksploatacji pojazdów.
Interne Kennung: BZP.271.PN.23.2024
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 3 sztuk fabrycznie nowych jednoczłonowych miejskich autobusów niskopodłogowych o napędzie elektrycznym wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do obsługi i eksploatacji pojazdów, stanowiących element rodziny autobusów miejskich o wysokim stopniu unifikacji, jednego producenta (marki), o długości całkowitej od 11 500 mm do 12 200 mm; szerokości i wysokości całkowitej zgodnej z warunkami dopuszczenia do ruchu. Zamawiający wymaga, aby autobusy elektryczne o zwiększonym zasięgu, których ładowanie baterii odbywać się będzie na terenie zajezdni autobusowej systemem plug-in, miały zdolność jednorazowego pokonania minimum 300 km po pełnym naładowaniu baterii. 2. Autobus musi posiadać co najmniej 60 miejsc, z tego co najmniej 26 miejsc siedzących i co najmniej 7 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. 3. Pojazdy muszą spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdu oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r. poz. 502). 4. Wykonawca zobowiązany jest: - udzielić gwarancji na warunkach określonych przez Zamawiającego, - udzielić licencji na oprogramowanie dostarczonego wyposażenia lub wydanego wraz z przedmiotem dostawy, - udzielić pomocy serwisowej na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w umowie. 5. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: - dostawa trzech ładowarek umożliwiających jednoczesne ładowanie baterii autobusu systemem ładowania poprzez plug-in z mocą ładowania nie mniej niż 150 kW. Ładowanie musi pozwolić na naładowanie do 100% baterii w czasie nie dłuższym niż: dla mocy ładowania 150 kW – 4 godz. 30 min., - dostawa i montaż stacji transformatorowej SN/NN zasilającej stacje ładowania (w miejscu wskazanym przez Zamawiającego na terenie zajezdni MZK Piła Sp. z o.o.) - dostawa stacji ładowania zajezdniowego wraz z niezbędną infrastrukturą, wykonanie wszystkich prac związanych z jej montażem i uruchomieniem na terenie Użytkownika, - szkolenie 10 pracowników Użytkownika w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji eksploatacji i obsługi autobusów. Szkolenia zostaną przeprowadzone w terminie uzgodnionym z zamawiającym, jednak nie później niż 10 dni po odbiorze pierwszych autobusów, - dostosowanie pojazdów do standardu zgodnego z wyposażeniem w zakresie obsługi i Systemu Informacji Pasażerskiej będącego na wyposażeniu pojazdów Zamawiającego, - wyposażenie autobusów w systemy bezpieczeństwa i systemy ułatwiające prowadzenie pojazdu, np. monitoring martwego pola, zmęczenia kierowcy, monitoring ciśnienia kół pojazdu, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny pojazdu z możliwością zapisu i odczytu zapisanego obrazu video min. 2 tygodni wstecz. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia załącznik nr 4 do SWZ.