287911-2026 - Wettbewerb
Polen – Solarbatterien – Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz kompleksowe wykonanie zadania inwestycyjnego pt. „Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice”. Zamówienie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: fotowoltaicznych - 51 szt., magazynów energii – 51 szt. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ w tym Program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 3. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungIPS.271.036.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz kompleksowe wykonanie zadania inwestycyjnego pt. „Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice”. Zamówienie polega na zaprojektowaniu i zrealizowaniu dostawy, montażu i uruchomieniu instalacji: fotowoltaicznych - 51 szt., magazynów energii – 51 szt. 2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona w zakresie prac: 1) projektowych: inwentaryzację faktycznego stanu technicznego obiektów oraz instalacji elektrycznej obiektów pod kątem instalacji systemów PV. Z czynności sporządzone zostaną Protokoły Uzgodnień Montażowych, stanowiące podstawę do wykonania Dokumentacji Projektowej, z naniesionym umiejscowieniem modułów fotowoltaicznych na dachu, elewacji lub na gruncie z naniesionym miejscem montażu falownika hybrydowego, magazynu energii, jak również zawierającego wszelkie niezbędne informacje co do zakresu formalności, prac dodatkowych, ewentualnych zakupów urządzeń wraz we wskazaniem ich paramentów, koniecznych do wykonania przez mieszkańca w celu umożliwienia montażu instalacji fotowoltaicznej oraz jej odbioru przez lokalne OSD. Protokoły Uzgodnień Montażowych muszą zostać podpisane i zaakceptowane przez właściciela budynku oraz Wykonawcę jak również zweryfikowane przez Inspektora nadzoru W protokole uzgodnień montażowych zostanie określony nieprzekraczalny termin na dostosowanie instalacji lub dokonanie formalności administracyjnych przez właściciela obiektu. Realizacja przedmiotowych wymagań stanowi warunek konieczny do podjęcia robót montażowych przez Wykonawcę, opracowanie dokumentacji projektowej dla poszczególnych instalacji i jej uzgodnienie z Zamawiającym i Inspektorem nadzoru, 2) instalacyjnych: montaż konstrukcji wsporczych pod moduły PV, montaż modułów PV na konstrukcjach wsporczych, w przypadku montażu modułów fotowoltaicznych na gruncie, po stronie Wykonawcy będzie ściągnięcie wierzchniej warstwy (innej niż grunt), wykonanie wykopu, do 40 metrów licząc w linii prostej od modułów fotowoltaicznych do budynku, w którym znajdował się będzie punkt wpięcia w instalację elektryczną, ułożenie okablowania po stronie DC i AC instalacji (w przypadku, gdy moduły fotowoltaiczne będą usytuowane na gruncie, zakres prac po tronie Wykonawcy będzie dotyczył maksymalnie 40 metrów okablowania DC (w wykopie) licząc w linii prostej od modułów fotowoltaicznych do budynku, w którym znajdował się będzie punkt wpięcia w instalację elektryczną), zasypanie wykopu, wyrównanie i ubicie terenu, ewentualne ponowne zakrzewienie lub ułożenie wierzchniej warstwy (innej niż grunt), modernizacja istniejącej rozdzielnicy elektrycznej w zakresie jej doposażenia w aparaturę niezbędną do przyłączenia mikroinstalacji PV, modernizacja istniejącej rozdzielnicy elektrycznej do przepisów technicznych po stronie Użytkownika – jeżeli konieczne, montaż inwertera PV hybrydowego, montaż magazynu energii, montaż instalacji odgromowej lub stosownych aparatów SPD i połączeń wyrównawczych, zainstalowanie aparatów elektrycznych i zabezpieczeń, wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie układu, uruchomienie układu i regulacje, oznakowanie rozdzielnicy, złącza kablowego informującego o instalacji PV i magazynie energii elektrycznej (jeżeli występuje), szkolenie Użytkowników/Obsługi. 3) budowlanych: wykonanie przepustów w miejscach przejść tras kablowych przez ściany, dach lub inne przeszkody, uszczelnienie przepustów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ w tym Program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ. 3. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.