287945-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Kvalifikationsordning på grave- og smedearbejder for EWII Vand
Bekanntmachung über das Bestehen eines Prüfungssystems - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKvalifikationsordning på grave- og smedearbejder for EWII Vand
BeschreibungEWII Vand A/S udbyder nærværende kvalifikationsordning for anlægsarbejder i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivet, direktiv 2014/25/EU af 26. februar 2014. Kvalifikationsordningens formål er at etablere en liste over kvalificerede entreprenørvirksomheder i forbindelse med udførelse af bygge- og anlægsarbejder for EWII Vand A/S. Optagelse på ordningen medfører, at virksomheden kan blive inviteret til at afgive bud på konkrete udbud indenfor fagområderne omfattet af ordningen. Udvælgelsen, blandt de på ordningen optagne virksomheder, der inviteres til at afgive bud på den/de enkelte opgave(r), sker på baggrund af kriterierne i afsnit 5 nedenfor. Kvalifikationsordningen er tidsubegrænset og løber fra offentliggørelsen og indtil EWII Vand A/S vælger at lade kvalifikationsordningen ophøre. EWII Vand A/S etablerer med kvalifikationsordningen en liste over kvalificerede entreprenørvirksomheder, der vil kunne udføre anlægs- og fornyelsesopgaver for EWII Vand A/S inden for følgende fagområder: 1.Grave- og belægningsarbejder 2.Smedearbejder 3.Rørlægningsarbejder Kvalifikationsordningen forventes anvendt af EWII Vand A/S til fremtidige entrepriser inden for ovenstående fagområder.
Interne Kennung684440
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 71550000 Schmiedearbeiten
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungSERVIA A.m.b.a. udbyder på vegne af EWII Vand A/S denne kvalifikationsordning. EWII Vand A/S udbyder nærværende kvalifikationsordning for anlægsarbejder i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivet, direktiv 2014/25/EU af 26. februar 2014. Kvalifikationsordningens formål er at etablere en liste over kvalificerede entreprenørvirksomheder i forbindelse med udførelse af bygge- og anlægsarbejder for EWII Vand A/S. Optagelse på ordningen medfører, at virksomheden kan blive inviteret til at afgive bud på konkrete udbud indenfor fagområderne omfattet af ordningen. Udvælgelsen, blandt de på ordningen optagne virksomheder, der inviteres til at afgive bud på den/de enkelte opgave(r), sker på baggrund af kriterierne i afsnit 5 nedenfor. Kvalifikationsordningen er tidsubegrænset og løber fra offentliggørelsen og indtil EWII Vand A/S vælger at lade kvalifikationsordningen ophøre. EWII Vand A/S etablerer med kvalifikationsordningen en liste over kvalificerede entreprenørvirksomheder, der vil kunne udføre anlægs- og fornyelsesopgaver for EWII Vand A/S inden for følgende fagområder: 1.Grave- og belægningsarbejder 2.Smedearbejder 3.Rørlægningsarbejder Kvalifikationsordningen forventes anvendt af EWII Vand A/S til fremtidige entrepriser inden for ovenstående fagområder.