2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, dostawa i montaż sprzętu medycznego w Szpitalu MBNP w Wołominie, zgodnie z Projektem „Rozwój i modernizacja infrastruktury Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, jako OKI w ramach KSK, w celu poprawy dostępności i jakości opieki kardiologicznej” III
Beschreibung: Zakup, dostawa i montaż sprzętu medycznego w Szpitalu MBNP w Wołominie, zgodnie z Projektem „Rozwój i modernizacja infrastruktury Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, jako OKI w ramach KSK, w celu poprawy dostępności i jakości opieki kardiologicznej” III dot. Wózki zabiegowe, szafki medyczne, stojaki na kroplówki
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pełne uzasadnienie przyśpieszenia procedury znajduje się w Załączniku nr 11 do SWZ Uzasadnienie potrzeby niezwłocznego wszczęcia trzeciego postępowania oraz zastosowania skróconego terminu składania ofert z art. 138 ust 2 pkt 2 Ustawy pzp. Zamawiający wskazuje, iż niniejsze postępowanie stanowi trzecią próbę udzielenia zamówienia w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy „Rozwój i modernizacja infrastruktury Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, jako OKI w ramach KSK, w celu poprawy dostępności i jakości opieki kardiologicznej” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” dla którego – zgodnie z regulaminem konkursu – termin realizacji został określony na dzień 30.06.2026 r. i ma charakter ostateczny oraz nieprzekraczalny. 1. Pierwsze postępowanie: • W dniu 05.03.2026 opublikowana została informacja o unieważnieniu dla zadania 8 – wózek zabiegowy (6 szt.), szafka medyczna na leki (6 szt.) i stojak na kroplówki (25 szt.) i zadania 10 – zestaw komputerowy (8 szt.). Postępowanie w ramach tych zadań podlegało unieważnieniu na podstawie art. 255 ust. 1 Ustawy pzp - tj. nie została złożona żadna oferta. 2. Drugie postępowanie: • W dniu 15.04.2026 Wykonawca F.H.U. Euro-Medical Maciej Świda, złożył wyjaśnienia w którym oświadczył, że nie wniósł wadium wymaganego w przedmiotowym postępowaniu. W związku z powyższym w dniu 20.04.2026 Zamawiający dokonał odrzucenia najkorzystniejszej cenowo oferty złożonej przez Wykonawcę F.H.U. Euro-Medical Maciej Świda, ul. Fabryczna 19, 34-300 Żywiec - z uwagi na brak wniesienia wymaganego wadium oraz w konsekwencji unieważnił postępowanie w zakresie Zadania A gdyż druga oferta znacząco przekraczała środki, jakimi dysponuje Zamawiający (około czterokrotność wartości zamówienia), co uniemożliwiło jej wybór. Powyższe okoliczności wskazują, iż Zamawiający dochował należytej staranności w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań, a brak możliwości wyboru wykonawcy wynikał z przyczyn obiektywnych, niezależnych od Zamawiającego, w szczególności z braku ofert oraz niespełnienia wymogów formalnych przez wykonawców, a także z uwarunkowań rynkowych. Dodatkowo ww. informacje podkreślają, że w przypadku obu postępowań Zamawiający działał bez zbędnej zwłoki, podejmując wszelkie czynności na bieżąco.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak