See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa wyposażenia laboratorium ceramicznego w ramach przedsięwzięcia „Stawiamy na przemysł ceramiczny – utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności poprzez rozbudowę budynku szkoły przy ul. Kossaka w Opocznie”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wyposażenia laboratorium ceramicznego w ramach przedsięwzięcia „Stawiamy na przemysł ceramiczny – utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności poprzez rozbudowę budynku szkoły przy ul. Kossaka w Opocznie” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności; Inwestycja: A3.1.1 Wsparcie rozwoju nowoczesnego Kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie; Cel szczegółowy inwestycji: Wdrożenie innowacyjnych i trwałych mechanizmów współpracy na gruncie kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego, uczenia się przez całe życie, sprzyjających odporności i doskonałości oraz cyfrowej i zielonej transformacji; Zakres inwestycji: Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs), z podziałem na części.
Vorherige Bekanntmachung: 693622-2024
Interne Kennung: IiZP.272.26.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320) [zwanej dalej także „Pzp”]. 2. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu zastosuje tzw. procedurę odwróconą. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. W zakresie realizacji zamówienia /dostawa/ nie ma czynności, których wykonanie polegałoby na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy /tekst jednolity Dz. U. z 2023r., poz. 1465/ W związku z powyższym nie ma zastosowania art. 95 ust. 1 ustawy Pzp i Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagań zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących zamówienie. 4. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 5. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w: - Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020r. poz. 2452) - Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (DZ.U. 2020 poz. 2415), dalej: Rozporządzenie. 6. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. 7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e- Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia. 9. Zamawiający w uzasadnionych przypadkach dopuszcza także komunikację za pomocą poczty elektronicznej (zamowienia_publiczne@opocznopowiat.pl) z wykorzystaniem nr sprawy: IiZP.272.26.2024, w szczególności przekazywania wezwań i zawiadomień, zadawania pytań, wyjaśnień treści oferty i wyjaśnień dotyczących badania rażąco niskiej ceny. 10. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy e-Zamówienia 11. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB 12. Zamówienie zostało podzielone na 28 części. 13. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w terminie: Część I-XXVII: do 12 tyg. od podpisania umowy Część XXVIII: do 30 dni od podpisania umowy (zgodnie z oświadczeniem złożonym w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ) 14. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych 15. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 16. Zamawiający nie przewiduje wymagań wskazanych w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 17.Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 18. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę obowiązkowej wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. 19. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 20. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 21. Zamawiający nie wymaga obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 22. Zamawiający nie wymaga, aby o udzielenie zamówienia ubiegali się wyłącznie Wykonawcy, o których mowa w art. 94 Pzp. 23. Zamawiający nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych. 24. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311–315 ustawy Pzp 25. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 26. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pozostałe informacje które nie znalazły się w ogłoszeniu o zamówieniu znajdują się w SWZ. 27. SWZ wraz z pozostałymi dokumentami postępowania dostępne są na stronie prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b do SWZ Warunki szczegółowe: 1) Miejsce dostawy: woj. Łódzkie, powiat opoczyński, gm. Opoczno Branżowe Centrum Umiejętności w Opocznie, ul. Kossaka 1A, 26-300 Opoczno. 2) Ofertę należy przedstawić w języku polskim. 3) Przedmiot zamówienia ma być nowy, kompletny, pozbawiony wad i wyposażony w komplet urządzeń peryferyjnych zapewniających właściwą pracę i obsługę urządzenia bezpośrednio po instalacji i przeszkoleniu personelu obsługi. 4) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia, montażu, podłączenia i uruchomienia sprzętu oraz przeszkolenia co najmniej 1 osoby z obsługi (dane dot. części wymagających szkolenia wyszczególnione w załączniku 1b do SWZ). 5) Wykonawca wskaże wymagania dla właściwej konserwacji oraz podmiot zapewniający wzorcowanie i obsługę pogwarancyjną. 6) Warunki i okres gwarancji oraz serwisu urządzeń zgodne z wymogami producenta (przy czym okres gwarancji minimum 12 miesięcy). Okres rękojmi będzie równy okresowi gwarancji. Karty gwarancyjne w języku angielskim/polskim. 7) Szkolenie powinno obejmować uzyskanie kompetencji w zakresie umiejętności prawidłowej obsługi urządzenia. 8) Miejsce przeprowadzenia szkolenia: Branżowe Centrum Umiejętności w Opocznie przy ul. Kossaka 1A, 26-300 Opoczno. 9) Oprogramowanie dostarczone w ramach zakupu, wymagane do funkcjonowania urządzenia stanowi własność BCU i w okresie trwania projektu do 31.12.2029 roku jego aktualizacja przez producenta / wykonawcę będzie bezpłatna. 10) W przypadku przekroczenia przez urządzenie wymiarów 130x200cm wykonawca zapewni demontaż i ponowny montaż w miejscu instalacji.
Interne Kennung: Część I
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Los: LOT-0002
Titel: Część II
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III
Interne Kennung: Część III
Haupteinstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38436000 Rüttler und Zubehör
Los: LOT-0004
Titel: Część IV
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V
Interne Kennung: Część V
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38600000 Optische Instrumente
Los: LOT-0006
Titel: Część VI
Interne Kennung: Część VI
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38311100 Elektronische analytische Waagen
Los: LOT-0007
Titel: Część VII
Interne Kennung: Część VII
Haupteinstufung (cpv): 43410000 Erzaufbereitungsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42671100 Laborwerkzeugträger
Los: LOT-0008
Titel: Część VIII
Interne Kennung: Część VIII
Haupteinstufung (cpv): 39180000 Labormöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42924310 Spritzpistolen
Los: LOT-0009
Titel: Część IX
Interne Kennung: Część IX
Haupteinstufung (cpv): 38425600 Pyknometer
Los: LOT-0010
Titel: Część X
Interne Kennung: Część X
Los: LOT-0011
Titel: Część XI
Interne Kennung: Część XI
Haupteinstufung (cpv): 42300000 Industrie- oder Laboratoriumsbrennöfen, Veraschungsöfen und Öfen
Los: LOT-0012
Titel: Część XII
Interne Kennung: Część XII
Los: LOT-0013
Titel: Część XIII
Interne Kennung: Część XIII
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0014
Titel: Część XIV
Interne Kennung: Część XIV
Los: LOT-0015
Titel: Część XV
Interne Kennung: Część XV
Haupteinstufung (cpv): 42636100 Hydraulische Pressen
Los: LOT-0016
Titel: Część XVI
Interne Kennung: Część XVI
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38425500 Gerät zur Ermittlung der Stärke
Los: LOT-0017
Titel: Część XVII
Interne Kennung: Część XVII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren, 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
Los: LOT-0018
Titel: Część XVIII
Interne Kennung: Część XVIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren, 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte, 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
Los: LOT-0019
Titel: Część XIX
Interne Kennung: Część XIX
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke
Los: LOT-0020
Titel: Część XX
Interne Kennung: Część XX
Haupteinstufung (cpv): 39711211 Mixer für Nahrungsmittel
Los: LOT-0021
Titel: Część XXI
Interne Kennung: Część XXI
Haupteinstufung (cpv): 38436500 Mechanische Rührer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996400 Mischmaschinen
Los: LOT-0022
Titel: Część XXII
Interne Kennung: Część XXII
Los: LOT-0023
Titel: Część XXIII
Interne Kennung: Część XXIII
Haupteinstufung (cpv): 44512000 Diverses Handwerkzeug
Los: LOT-0024
Titel: Część XXIV
Interne Kennung: Część XXIV
Los: LOT-0025
Titel: Część XXV
Interne Kennung: Część XXV
Los: LOT-0026
Titel: Część XXVI
Interne Kennung: Część XXVI
Haupteinstufung (cpv): 38428000 Rheometer
Los: LOT-0027
Titel: Część XXVII
Interne Kennung: Część XXVII
Los: LOT-0028
Titel: Część XXVIII
Interne Kennung: Część XXVIII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte, 38437000 Laborpipetten und Zubehör, 33793000 Glaswaren für Laboratorien