288697-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse – Dostawa 5 fabrycznie nowych autobusów kategorii M3 o napędzie spalinowym, wyposażonych w windę automatyczną
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 5 fabrycznie nowych autobusów kategorii M3 o napędzie spalinowym, wyposażonych w windę automatyczną
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 fabrycznie nowych autobusów kategorii M3 o napędzie spalinowym, wyposażonych w windę automatyczną oraz min. 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 3 do specyfikacji warunków zamówienia. 1. Autobus musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym i być dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251). 2. Autobus musi posiadać świadectwo homologacji potwierdzające przystosowanie autobusu do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Rejestracja autobusu na podstawie homologacji potwierdzającej ilość miejsc i przeznaczenie do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie dopuszcza się dokonywania zmian konstrukcyjnych potwierdzonych badaniem technicznym na stacji diagnostycznej lub decyzją na indywidualne dopuszczenie autobusu do ruchu. 3. Autobus musi posiadać aktualne zaświadczenie o przeprowadzeniu badania UDT na windę do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. 4. Autobus musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2025r. nieużytkowany, niepowystawowy, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych. Maksymalny przebieg autobusu nie może być większy niż 500km. 5. Zamawiający wymaga, aby pojazd był fabrycznie wyprodukowanym lub specjalistycznie zabudowanym autobusem kategorii M3. 6. Zamawiający wymaga, aby autobus był pojazdem Klasy A lub/i Klasy I. Termin realizacji zamówienia: do 80 dni od podpisania umowy, nie później niż do 22.08.2025 r. Skróty używane w dokumentach: SWZ- Specyfikacja Warunków Zamówienia Prawo - Ustawa Prawo zamówień Publicznych
Interne Kennung: ZO.2521-8/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art.138 ustawy Prawo zamówień Publicznych Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1ustaw Prawo Zamówień Publicznych
Zentrale Elemente des Verfahrens: W postępowaniu wraz z formularzem oferta przetargowa wykonawca składa: 1) Wypełniony dokument „Oferta” - załącznik nr 1 do SWZ 2) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z tytułu niespełniania przesłanek, o których mowa w art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 1 do Oferty; 3) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie wraz z ofertą składają oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (art. 117 ust. 4 Prawa) – załącznik nr 4 do Oferty. 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania – w przypadku niewskazania przez Wykonawcę w formularzu „OFERTA” adresu strony internetowej lub innej ogólnodostępnej, bezpłatnej bazy danych z danymi rejestrowymi Wykonawcy. 5) Pełnomocnictwo, jeżeli Wykonawca ustanowił pełnomocnika; pełnomocnictwo obowiązkowe w przypadku konsorcjum. Zamawiający korzysta z procedury określonej w art. 139 ust. 1 i 2 Prawa – Zamawiający najpierw dokonuje badania i oceny ofert, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie wymaga złożenia dokumentu JEDZ wraz z ofertą. W postępowaniu prowadzonym zgodnie z zasadami określonymi w art. 139 ust. 1 ma zastosowanie art. 128 ust. 1 Prawa. Zgodnie z art. 126 ust. 1 oraz art. 139 ust. 2 Prawa, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, podmiotowych środków dowodowych: a) Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (w skrócie JEDZ) aktualnego na dzień składania ofert, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16) w zakresie określonym w Rozdziale VI – Podstawy wykluczenia i warunki udziału w postępowaniu – załącznik nr 4 do SWZ. b) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 Prawa – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. c) Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Prawa o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie aktualne na dzień złożenia. Wzór oświadczenia – załącznik nr 2 do Oferty. d) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Prawa w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 Prawa oraz w związku z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. oraz art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Oświadczenie aktualne na dzień złożenia. Wzór oświadczenia – załącznik nr 3 do Oferty. PODMIOTY ZAGRANICZNE: Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja, albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt. 3 lit. b) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument. Dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa powyżej lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastępuje się go odpowiednio w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Szczegóły dotyczące sposobu składania powyższych dokumentów opisano w dokumentach zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 fabrycznie nowych autobusów kategorii M3 o napędzie spalinowym, wyposażonych w windę automatyczną oraz min. 2 miejsca do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 3 do specyfikacji warunków zamówienia. 1. Autobus musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym i być dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251). 2. Autobus musi posiadać świadectwo homologacji potwierdzające przystosowanie autobusu do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Rejestracja autobusu na podstawie homologacji potwierdzającej ilość miejsc i przeznaczenie do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie dopuszcza się dokonywania zmian konstrukcyjnych potwierdzonych badaniem technicznym na stacji diagnostycznej lub decyzją na indywidualne dopuszczenie autobusu do ruchu. 3. Autobus musi posiadać aktualne zaświadczenie o przeprowadzeniu badania UDT na windę do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. 4. Autobus musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2025r. nieużytkowany, niepowystawowy, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych. Maksymalny przebieg autobusu nie może być większy niż 500km. 5. Zamawiający wymaga, aby pojazd był fabrycznie wyprodukowanym lub specjalistycznie zabudowanym autobusem kategorii M3. 6. Zamawiający wymaga, aby autobus był pojazdem Klasy A lub/i Klasy I. Termin realizacji zamówienia: do 80 dni od podpisania umowy, nie później niż do 22.08.2025 r.
Menge: 5 Stück