288807-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Egedal Kommune - indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEgedal Kommune - indkøb af forsikringer
BeschreibungEgedal Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikringLystfartøjsforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringPatientforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung280228651
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelBygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Interne Kennung280230937-0
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen
Beschreibung der OptionenJf. udbudsmateriale
LosLOT-0002
TitelErhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung280230973-1
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelAnsvarsforsikring for plejeanbragte børn
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Interne Kennung66516000-2
LosLOT-0004
TitelMotorkøretøjsforsikring
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung80231233-3
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0005
TitelArbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Interne Kennung280231406-4
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0006
TitelKollektiv ulykkesforsikring
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung280232814-5
LosLOT-0007
TitelLystfartøjsforsikring
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Lystfartøjsforsikring
Interne Kennung280233856-6
LosLOT-0008
TitelKommunal bestyrelsesansvarsforsikring
BeschreibungEgedal Kommume ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Interne Kennung280234258-7
LosLOT-0009
TitelPatientforsikring
BeschreibungEgedal Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Patientforsikring
Interne Kennung280234686-8