2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie osób, mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Siemianowice Śląskie, jej jednostek organizacyjnych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie osób, mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Siemianowice Śląskie, jej jednostek organizacyjnych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich. 2) Zamówienie zostało podzielone na dwie (2) części. Część 1: Ubezpieczenie osób, mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Siemianowice Śląskie, jej jednostek organizacyjnych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich Część 2: Ubezpieczenie komunikacyjne (OC, AC, NNW, Assistance) oraz ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów przeznaczonych do złomowania. Gmina Siemianowice Śląskie - Urząd Miasta Siemianowice Śląskie wyznaczona w trybie art. 41 ustawy Prawo zamówień publicznych jako Zamawiający upoważniony do przeprowadzenia niniejszego postępowania oraz udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz następujących Zamawiających i jednostek organizacyjnych Gminy Siemianowice Śląskie: 1) Gmina Siemianowice Śląskie ul. Jana Pawła II 10, 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 276255453 – Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, ul. Jana Pawła II 10 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000515879, 2) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Niepodległości 47 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON 000726620, 3) Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Szkolna 15 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000726636, 4) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Witolda Budryka, ul. Marii Dąbrowskiej 10 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 000726642, 5) Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza, ul. Michałkowicka 15 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000726659, 6) Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina, ul. Chopina 4a 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000726665, 7) Szkoła Podstawowa nr 11 im. Juliusza Słowackiego, ul. Słowackiego 5, 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000726702, 8) Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka, ul. Norberta Barlickiego 2 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 000726524, 9) Szkoła Podstawowa nr 16 im. Bolesława Prusa, ul. Karola Szymanowskiego 11 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 271503604, 10) Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego, ul. Lipowa 3 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000726582, 11) I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego, ul. Wyspiańskiego 5 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 272041962, 12) II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki, ul. Leśna 1 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 365046930, 13) Zespół Szkół Sportowych, ul. Mikołaja 3 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON277881075, 14) Zespół Szkół Specjalnych, ul. Myśliwiecka 6 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 277896390, 15) Zespół Szkół Cogito, ul. Matejki 5 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000199846, 16) Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, ul. Budryka 2 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 000024199, 17) Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum" im. Piotra Kołodzieja, ul. Katowicka 1 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000026092, 18) Przedszkole nr 2 „Tęczowa Dwójeczka”, ul. Związku Harcerstwa Polskiego 8 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON 271508932, 19) Przedszkole nr 6, ul. Kościelna 39 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 271508961, 20) Przedszkole nr 9, ul. Okrężna 17 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 271508990, 21) Przedszkole nr 10, ul. Jana Pawła II 8 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 271509009, 22) Przedszkole nr 11, ul. Słowackiego 5 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 271509015, 23) Przedszkole nr 12, ul. Oświęcimska 3 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 271513590, 24) Przedszkole nr 16, ul. Stawowa 22 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 271509044, 25) Przedszkole nr 18, ul. 1 Maja 3a 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 271509067, 26) Przedszkole nr 19, ul. Grabowa 2 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 271509073, 27) Przedszkole nr 20 „Zielona Kraina”, ul. Hermana Wróbla 11 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 271509080, 28) Zespół Przedszkolny nr 1 (Przedszkole nr 7), ul. Niepodległości 49 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON 360262592, 29) Zespół Przedszkolny nr 1 (Przedszkole nr 15), ul. Grunwaldzka 10 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON 360262592, 30) Żłobek Miejski, ul. Alfonsa Zgrzebnioka 36 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON 271543621, 31) Młodzieżowy Dom Kultury im. Dr. H. Jordana, ul. Fryderyka Chopina 2 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000726731, 32) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”, Park Pszczelnik 3 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 273028610, 33) Pływalnia Miejska, ul. Jana Nepomucena Śniadeckiego 11 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 272957840, 34) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Szkolna 17 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 003447492, 35) Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1, ul. Jarosława Dąbrowskiego 13 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 364881085, 36) Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 2, ul. Andersa 2/3 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 387416321, 37) Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, ul. Śląska 4/1 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 387416195, 38) Ośrodek Interwencji Kryzysowej, ul. Pszczelnicza 10 41-100 Siemianowice Śląskie REGON 240832387, 39) Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Olimpijska 2a 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000817681, 40) Powiatowy Urząd Pracy Siemianowice Śląskie, ul. Wyzwolenia 17 41-103 Siemianowice Śląskie, REGON 277577029, 41) Straż Miejska, ul. Jarosława Dąbrowskiego 13 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 240232902, 42) Siemianowickie Centrum Kultury, ul. Niepodległości 45 41-106 Siemianowice Śląskie, REGON 241095235, 43) Muzeum Miejskie, ul. Fryderyka Chopina 6 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 272967168, 44) Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Szaneckiej, Al. Sportowców 3 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 000965750, 45) Samodzielny Publiczny Zakład Leczenia Psychiatrycznego, ul. Szkolna 2 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 276180962, 46) Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Pułaskiego 2 41-100 Siemianowice Śląskie, REGON 273050845.
Vorherige Bekanntmachung: 781131-2025
Interne Kennung: ZO.271.2.2025, ZP.rp.42.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Ubezpieczenie osób, mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Siemianowice Śląskie, jej jednostek organizacyjnych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich
Beschreibung: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części 1 został zawarty w Dodatku nr 3a do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4a do SWZ). 2) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4a do SWZ). 3) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na zmniejszeniu lub wyłączeniu z zakresu ubezpieczenia określonego w punktach IV i V Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3a do SWZ). W sytuacji gdy Zamawiający odstąpi od realizacji usługi, wówczas Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy, to wartość podana w ofercie Wykonawcy za zakres ubezpieczenia określonego w punktach I, II, III, VI i VII Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3a do SWZ). 5) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 7) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 8) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. - Zakres przewidywanych usług do udzielenia: zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienie podstawowe tj. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej Zamawiającego (definicja Zamawiającego została podana w Szczegółowym Opisie Przedmiocie Zamówienia) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wolontariuszy, uczestników imprez kulturalnych/ sportowych/ turystycznych, ubezpieczenia kosztów leczenia poza granicami RP pracowników Zamawiającego, Radnych Rady Miasta Siemianowic Śląskich, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) nowych członków Ochotniczej Straży Pożarnej, nowych członków Młodzieżowych Grup Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) windykatorów/egzekutorów, Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego i pracowników Wydziału Gospodarki Odpadami, pracowników merytorycznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej i będzie one zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego i opisanym w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3a do SWZ). Zamawiający przewiduje, że wartość tych usług nie przekroczy kwoty 225 000,00 zł. - Zamówienie może zostać udzielone pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w § 2 ust. 1 zawartej umowy, b) w przypadku konieczności zwiększenia ilości ubezpieczonego mienia lub osób Zamawiającego, c) w celu zachowania ciągłości realizacji usługi w okresie pomiędzy aktualnie obowiązującą umową a zawarciem umowy w procedurze otwartej. - Udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po negocjacjach z Wykonawcą. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,210823,e326550cc69b7a817819a0b3af9bf176.html
Interne Kennung: Część 1- ZO.271.2.2025, ZP.rp.42.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na zmniejszeniu lub wyłączeniu z zakresu ubezpieczenia określonego w punktach IV i V Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3a do SWZ). W sytuacji gdy Zamawiający odstąpi od realizacji usługi, wówczas Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy, to wartość podana w ofercie Wykonawcy za zakres ubezpieczenia określonego w punktach I, II, III, VI i VII Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3a do SWZ). Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,210823,e326550cc69b7a817819a0b3af9bf176.html
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Ubezpieczenie komunikacyjne (OC, AC, NNW, Assistance) oraz ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów przeznaczonych do złomowania
Beschreibung: 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części 2 został zawarty w Dodatku nr 3b do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4b do SWZ). 2) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4b do SWZ). 3) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na zmniejszeniu lub wyłączeniu z zakresu ubezpieczenia określonego w punkcie II Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3b do SWZ). W sytuacji gdy Zamawiający odstąpi od realizacji usługi, wówczas Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy, to wartość podana w ofercie Wykonawcy za zakres ubezpieczenia określonego w punkcie I Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3b do SWZ). 5) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 7) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 8) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. - Zakres przewidywanych usług do udzielenia: zamówienie polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienia podstawowe tj. ubezpieczeń komunikacyjnych pojazdów przeznaczonych do złomowania, ubezpieczeń komunikacyjnych pojazdów Zamawiającego (OC, AC, NNW, ASSISTANCE) (definicja Zamawiającego została podana w Szczegółowym Opisie Przedmiocie Zamówienia) i będzie one zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego i opisanym w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3b do SWZ) Zamawiający przewiduje, że wartość tych usług nie przekroczy kwoty 45 000,00 zł. - Zamówienie może zostać udzielone pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w § 2 ust. 1 zawartej umowy, b) w przypadku konieczności zwiększenia ilości ubezpieczonych pojazdów Zamawiającego, c) w celu zachowania ciągłości realizacji usługi w okresie pomiędzy aktualnie obowiązującą umową a zawarciem umowy w procedurze otwartej. - Udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po negocjacjach z Wykonawcą. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,210823,e326550cc69b7a817819a0b3af9bf176.html
Interne Kennung: Część 2 - ZO.271.2.2025, ZP.rp.42.2025
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na zmniejszeniu lub wyłączeniu z zakresu ubezpieczenia określonego w punkcie II Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3b do SWZ). W sytuacji gdy Zamawiający odstąpi od realizacji usługi, wówczas Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy, to wartość podana w ofercie Wykonawcy za zakres ubezpieczenia określonego w punkcie I Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Dodatek nr 3b do SWZ). Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,210823,e326550cc69b7a817819a0b3af9bf176.html