2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy paliwa wodorowego dla taboru autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy paliwa wodorowego przeznaczonego do napędu zasilanego energią elektryczną, stosowanego w autobusach komunikacji miejskiej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Tankowanie autobusów Zamawiającego odbywać się będzie w stacji paliw wskazanej przez Wykonawcę. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: 2.1. Zadania podstawowe: dostawa paliwa wodorowego w ilości do 182 500 kg; 2.2. Zadanie objęte opcją: dostawa paliwa wodorowego w ilości nie większej niż 45 625 kg, t.j. zwiększenie dostaw paliwa do 25% wielkości zadania podstawowego. 3. Zamawiający wymaga, aby pobór paliwa następował ze stacjonarnej stacji wodoru Wykonawcy zlokalizowanej w promieniu do 10 km od zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej zlokalizowanej przy ul. Długiej 50 w Bielsku-Białej liczonej według serwisu Google Maps przez określenie najkrótszej trasy przebiegającej po drogach publicznych. 3.1. Stacja paliw (wodoru) winna spełniać wymagania techniczne dla stacji wodoru Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 października 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań technicznych dla stacji wodoru. Na wykonawcy spoczywa obowiązek uzyskania wszystkich zgód, pozwoleń, decyzji etc. związanych z budową stacji jak i jej późniejszej eksploatacji – w tym zagospodarowanie odpadów powstających w czasie jej budowy jak i późniejszej eksploatacji. 3.2. Zamawiający dopuszcza czasowe dostawy paliwa w formie mobilnej stacji w okresie przejściowym niedostosowania jeszcze uruchamianej lub budowanej stacji stacjonarnej w okresie do 6 miesięcy od daty udzielenia zamówienia lub w sytuacjach awaryjnych tj. przerw wynikających z awarii technicznych, konieczności serwisu itp. 4. Stacja paliw (wodoru) winna spełniać wymagania techniczne dla stacji wodoru Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 października 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań technicznych dla stacji wodoru. Na wykonawcy spoczywa obowiązek uzyskania wszystkich zgód, pozwoleń, decyzji etc. związanych z budową stacji jak i jej późniejszej eksploatacji – w tym zagospodarowanie odpadów powstających w czasie jej budowy jak i późniejszej eksploatacji. Zamawiający nie udostępnia i nie zapewnia terenu pod budowę stacjonarnej lub mobilnej (kontenerowej /przelewowej) stacji tankowania. 5. Dostarczane paliwo (wodór) winien spełniać wymagania jakościowe i prawne określone w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: ZP.P.22.D.2025.DE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. 12. Procedura przygotowania, składania, badania, oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty jest uregulowana przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w Dziale V Zamówienia sektorowe.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111600 Wasserstoff
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy paliwa wodorowego przeznaczonego do napędu zasilanego energią elektryczną, stosowanego w autobusach komunikacji miejskiej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Tankowanie autobusów Zamawiającego odbywać się będzie w stacji paliw wskazanej przez Wykonawcę. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: 2.1. Zadania podstawowe: dostawa paliwa wodorowego w ilości do 182 500 kg; 2.2. Zadanie objęte opcją: dostawa paliwa wodorowego w ilości nie większej niż 45 625 kg, t.j. zwiększenie dostaw paliwa do 25% wielkości zadania podstawowego.
Menge: 182 500 Kilogramm
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo do jednostronnego, w ramach prawa opcji, rozszerzenia zamówienia w ilości nie większej niż 45 625 kg, co stanowi 25 % zamówienia głównego. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy, okres obowiązywania umowy ulega przedłużeniu do czasu wyczerpania ilości paliwa wodorowego zamawianego w ramach prawa opcji nie dłużej jednak niż 12 miesięcy od dnia upływu pierwotnego terminu obowiązywania umowy. 3. W sytuacji, gdy Zamawiający zdecyduje się skorzystać z prawa opcji, przekaże Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z tego prawa nie później niż na 2 miesiące przed upływem daty obowiązywania umowy. 4. Do zamówień objętych prawem opcji stosuje się postanowienia odnoszące się do zamówienia podstawowego, w szczególności warunku usytuowania stacji, ceny i waloryzacji, jakości dostarczonego paliwa wodorowego, dostaw i ich rozliczania.