2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fönsterputsning. Arvika/Eda
Beschreibung: Se anbudsinbjudan
Interne Kennung: Dnr 2025-248
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 90910000 Reinigungsdienste, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung, 90919300 Reinigung von Schulen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Fönsterputsning
Interne Kennung: 1823299-0
Los: LOT-0002
Titel: Arvika kommun
Interne Kennung: 1823300-1
Los: LOT-0003
Titel: Eda kommun
Interne Kennung: 1823301-2
Los: LOT-0004
Titel: Arvika kommun: Inställelsetid
Interne Kennung: 1901896-3
Los: LOT-0005
Titel: Eda kommun: Inställelsetid
Interne Kennung: 1901918-4
Los: LOT-0006
Titel: Arvika kommun: Platskontor
Interne Kennung: 1901960-5
Los: LOT-0007
Titel: Eda kommun: Platskontor
Interne Kennung: 1902036-6
See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Beskrivning: Se anbudsinbjudan
Intern identifierare: Dnr 2025-248
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1823299-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1823300-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 1823301-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 1901896-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 1901918-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: 1901960-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 1902036-6