See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud - Fersk Kød
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af 22 varelinjer i form af fersk kød, benævnt fødevarer i dette udbud, til produktion af mad ved Køkkenområdet i Hjørring Kommune.For uddybende beskrivelse af de udbudte fødevarer, se mindstekrav og krav i Rammeaftalebilag 2 – tilbudslisten.Rammeaftalens totale anslåede værdi er estimeret til ca. 2.900.000 DKK pr. år DKK.Rammeaftalens totale anslåede værdi er estimeret til ca. 11.600.000 DKK over hele aftaleperioden (3 år +1 år option).
Interne Kennung: 266206963
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter Udbudslovens § 56
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch, 15111200 Kalbfleisch, 15113000 Schweinefleisch
5. Los
Los: LOT-0000