289887-2026 - Wettbewerb
Polen – Schwerlastfahrzeuge – Dostawa 12 szt. fabrycznie nowych elektrycznych miejskich autobusów zeroemisyjnych (w tym 6 szt. autobusów typu Mega o dł. ok. 18 m oraz 6 szt. autobusów typu Maxi o dł. ok. 12 m) wraz z prawem opcji.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 12 szt. fabrycznie nowych elektrycznych miejskich autobusów zeroemisyjnych (w tym 6 szt. autobusów typu Mega o dł. ok. 18 m oraz 6 szt. autobusów typu Maxi o dł. ok. 12 m) wraz z prawem opcji.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 12 szt. fabrycznie nowych miejskich elektrycznych autobusów zeroemisyjnych (w tym 6 szt. autobusów typu MEGA o długości ok. 18 m oraz 6 szt. autobusów typu MAXI o długości ok. 12 m), wraz z prawem opcji zakupu dodatkowych 10 szt. elektrycznych autobusów zeroemisyjnych typu MAXI. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 4a lub 4b do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Interne KennungNr postępowania: 9/DP/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr, 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 12 szt. fabrycznie nowych miejskich elektrycznych autobusów zeroemisyjnych (w tym 6 szt. autobusów typu MEGA o długości ok. 18 m oraz 6 szt. autobusów typu MAXI o długości ok. 12 m), wraz z prawem opcji zakupu dodatkowych 10 szt. elektrycznych autobusów zeroemisyjnych typu MAXI. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 4a lub 4b do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby autobusy zostały dostarczone w trzech dostawach po 4 szt. Zamawiający dokona odbioru przedmiotu Umowy w terminie do 4 dni roboczych od dnia dostarczenia. Ten sposób dostawy dotyczy zamówienia podstawowego. Odbiór będzie dokonywany oddzielnie dla każdego z autobusów. Na podstawie protokołu odbioru Wykonawca wystawi fakturę. Wystawiona faktura musi dotyczyć tylko jednego autobusu. Wymóg jednolitości producenta i modelu dla autobusów MAXI i MEGA. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wszystkie 22 sztuki autobusów (zarówno MAXI, jak i MEGA) pochodzących od jednego producenta (jednej marki). Nie dopuszcza się łączenia autobusów różnych marek w ramach zamówienia. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. Wykonawca w Formularzu oferty zobowiązany jest podać markę i model oferowanych autobusów elektrycznych MAXI i MEGA co będzie stanowić treść oferty. Nie podanie przedmiotowych informacji, skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 p.z.p. 1. Wykonawca, którego oferta została wybrana zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy (dalej "zabezpieczenie") w wysokości 3 % ceny całkowitej brutto wskazanej w ofercie, liczonej wraz z prawem opcji. Opis wymagań dotyczący zabezpieczenia został opisany w Specyfikacji warunków zamówienia. Na potwierdzenie, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania Opisu przedmiotu zamówienia w zakresie parametrów technicznych, Zamawiający żąda przedstawienia następujących informacji i przedmiotowych środków dowodowych: 1) w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SWZ, Wykonawca musi podać markę, i model oferowanych autobusów elektrycznych MAXI i MEGA. Informacje te stanowić będą treść oferty zgodnie z treścią Rozdziału XIII ust. 2 SWZ; 2) Raport Techniczny drogowego zużycia energii (test eSORT 2) zrealizowanych na pojazdach zgodnych z typem oferowanych autobusów, opracowanych wg wytycznych UITP (International Association of Public Transport), o wymiarach nie mniejszych niż dla oferowanych autobusów (odrębnie dla typu MEGA i typu MAXI) oraz pakietem baterii tożsamym lub większym niż zastosowane w zaoferowanych autobusach. Raport powinien być wykonany przez niezależną, certyfikowaną jednostkę badawczą, upoważnioną do wykonywania takiego testu. Zamawiający dopuszcza raport sporządzony według procedury równoważnej do eSORT 2, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę, że zapewnia ona porównywalność oraz miarodajność wyników w zakresie pomiaru zużycia energii. Zamawiający dopuszcza określenie zaoferowanej wartości zużycia energii elektrycznej dla typów oferowanych autobusów na podstawie raportu wykonanego wg wytycznych UITP (International Association of Public Transport), w wymiarach nie mniejszych niż dla oferowanych autobusów (odrębnie dla typu MEGA i typu MAXI) oraz pakietem baterii tożsamym lub większym niż zastosowany w zaoferowanych autobusach, przez niezależną, certyfikowaną jednostkę badawczą, upoważnioną do wykonywania takiego testu na podstawie procedury badawczej PB-23. Zamawiający dopuszcza również zastosowanie procedury badawczej równoważnej do PB-23, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę jej równoważności w zakresie metodologii, warunków badania oraz sposobu opracowania wyników. Powyższe dokumenty składane są w celu potwierdzenia spełniania przez oferowane pojazdy wymagań określonych przez Zamawiającego w zakresie maksymalnego zużycia energii oraz na potrzeby kryterium oceny ofert. 3) szczegółowy wykaz materiałów użytych do wykonania konstrukcji, o której mowa w poz. 26 tabeli zawierającej szczegółowe wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie autobusu miejskiego typu MAXI lub MEGA o napędzie elektrycznym, stanowiącej część OPZ.
Interne Kennung9/DP/2026
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia zakresu zamówienia o dostawę do 10 (dziesięciu) dodatkowych elektrycznych autobusów zeroemisyjnych typu MAXI o długości ok. 12 m. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie jego obowiązkiem. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego w przypadku nieskorzystania lub skorzystania w części z prawa opcji. Zamówienie realizowane w ramach prawa opcji zostanie wykonane na warunkach określonych w umowie. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji i złożyć oświadczenie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Zmówienie musi zostać zrealizowane w terminie 18 miesięcy od daty złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. W ramach prawa opcji Zamawiający może zamówić od 1 do 10 autobusów, z zastrzeżeniem, że Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji kilkukrotnie, aż do ewentualnego wyczerpania maksymalnej liczby 10 autobusów. Cena jednostkowa jednego autobusu typu MAXI realizowanego w ramach prawa opcji jest tożsama z ceną jednostkową wskazaną w ofercie Wykonawcy dla autobusu typu MAXI w zamówieniu podstawowym. Cena w ramach prawa opcji nie podlega waloryzacji, z zastrzeżeniem przypadków określonych w umowie.