2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Raciąż.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości należących do zasobów Gminy Miasto Raciąż w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Zakres usług w ramach przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a – Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 131368-2025
Interne Kennung: KO.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie, transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Miasta Raciąż
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości należących do zasobów Gminy Miasto Raciąż w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Zakres usług w ramach przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, usługi stanowią nierozłączną i niepodzielną całość do wykonania w ramach jednego zamówienia (umowy). Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zakres zamówienia jest możliwy do zrealizowania przez jednego Wykonawcę. Brak podziału nie ogranicza konkurencji ani nie utrudnia dostępności do zamówienia. Podział zamówienia na części wiązałby się z trudnościami technicznymi w realizacji kilku umów na tym samym terenie odbioru odpadów oraz koordynacji działań różnych Wykonawców, realizujących poszczególne elementy zamówienia. Taki podział mógłby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. 3. Świadczenie w/w usługi musi być prowadzone w sposób zgodny z zapisami: 1) Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r. poz. 399 ze zm.), 2) Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), 3) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r., w sprawie szczególnych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122), 4) Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021r. poz. 906), 5) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009 nr 104 poz. 868), 6) zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza, Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Raciąż, 5) Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Raciąż, oraz innymi przepisami prawa ustawowego i prawa miejscowego, oraz innymi przepisami prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego. 3. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania: a) wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zgodnie z art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonego przez Burmistrza Miasta Raciąża, b) wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, w zakresie obejmującym minimum przedmiot zamówienia, c) bazy magazynowo - transportowej spełniającej wymagania Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Zamawiający zweryfikuje powyższe wymagania na etapie podpisania umowy, na podstawie prowadzonego wpisu oraz dokumentów przedstawionych przez Wykonawcę.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden