29127-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Usługi odbioru, transportu i zagospodarowania frakcji odpadów o kodzie 19 05 03
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi odbioru, transportu i zagospodarowania frakcji odpadów o kodzie 19 05 03
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi sukcesywnego odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 05 03 – kompost nieodpowiadający wymaganiom (nienadający się do wykorzystania), pochodzących z Instalacji Komunalnej w Suwałkach. 2. Ilość odpadów o kodzie 19 05 03 jaką Zamawiający przekaże do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy wynosi około 8.000 Mg. Maksymalna ilość dzienna około 200 Mg. Średnia waga jednego załadunku wyniesie w okresie miesiąca minimum ok. 23 Mg przy załadunku naczep o objętości ≥90 m3. Powyższe ilość są szacunkowe i służą Wykonawcy pomocniczo do przygotowania oferty i skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. Zamawiający nie jest obowiązany zrealizować zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 3. Odpad o kodzie 19 05 03 stanowi regularnie wytwarzany materiał o wielkości do 20 mm powstały w procesie przesiewania na sicie mobilnym wyposażonym w bęben o perforacji do 20 mm frakcji odpadów stabilizatu o kodzie 19 05 99 powstałego po procesie biologicznego przetwarzania w instalacjach PGO w Suwałkach Sp. z o. o. frakcji podsitowej <80 mm wydzielonej ze zmieszanych (niesegregowanych) odpadów komunalnych i/lub kompostowania rozdrobnionych bioodpadów (odpady kuchenne i odpady zielone). Odbierane partie odpadów mogą różnić się co do wartości, a jakiekolwiek różnice nie będą stanowiły podstaw roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 4. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz z wykorzystaniem minimum jednego procesu odzysku od R3 do R12, określonych w niewyczerpującym wykazie procesów odzysku stanowiącym załącznik nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.). 5. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. 6. Odpady o kodzie 19 05 03 magazynowane są luzem na utwardzonym placu i w takiej formie zostaną załadowane na podstawione przez Wykonawcę środki transportu.
Interne KennungD-12/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielanie zamówienia publicznego pn.: „Usługi odbioru, transportu i zagospodarowania frakcji odpadów o kodzie 19 05 03”, którego dotyczy niniejsza Specyfikacja Warunków Zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132139 ustawy PZP. 2. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia publicznego przekracza progi unijne, o jakich mowa w treści art. 3 ustawy PZP. 2. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ustawy PZP, może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. SWZ, wyjaśnienia treści SWZ, jej zmiany oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego będą udostępniane Wykonawcom na stronie internetowej znajdującej się pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mpclient/search/list/ocds148610dd79c92680e44f889b8d46d9c5369bd7 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy zamówienia. Usługi będą polegały na powtórzeniu podobnych usług i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Udzielenie zamówienia uzupełniającego poprzedzone będzie zaproszeniem do negocjacji. Zamawiający wraz z zaproszeniem przekaże wykonawcy informacje niezbędne do przeprowadzenia postępowania, w tym istotne dla stron postanowienia przyszłej umowy, warunki udziału w postępowaniu oraz przesłanki wykluczenia wykonawcy. Między Zamawiającym a wykonawcą, w wyznaczonym terminie, zostaną przeprowadzone negocjacje. Wykonawca będzie obowiązany wykazać się spełnieniem warunków udziału określonych w niniejszym postępowaniu, jak również brakiem podstaw do wykluczenia, najpóźniej w dniu podpisania umowy. Wykaz dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu pozostanie taki sam jak w niniejszym postępowaniu przetargowym. Jeżeli nastąpią zmiany w obowiązujących przepisach prawnych Zamawiający będzie wymagał spełniania określonych w nich warunków na dzień zawarcia umowy w trybie wolnej ręki. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Termin wykonania zamówienia: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 05 03 w terminie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, tj. do dnia ……………. lub do wyczerpania limitu ilość odpadów określonego w umowie, nie dłużej jednak niż do dnia ……………. 9. Opis sposobu przygotowania ofert: 1) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2) Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 3) Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp w postępowaniu o udzielenie zamówienia ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnione do reprezentacji Wykonawcy. Rekomendowanym wariantem podpisu wypełnionego Formularza oferty jest podpisanie go podpisem wewnętrznym (w formacie PAdES typ wewnętrzny). Jednakże, w przypadku podpisania wypełnionego Formularza oferty innym wariantem podpisu, tj. podpisem zewnętrznym (XAdES), Platforma również przyjmie taki Formularz i przetworzy go prawidłowo w zakresie weryfikacji podpisu pod warunkiem, że w przypadku tego wariantu podpisywania Formularza, oddzielny plik z podpisem oferty należy załączyć w sekcji poniżej „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodnie z ustawą pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 4) W przypadku przekazywania dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 5) Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany plik oferty/„Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”). W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) Wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą, a w przypadku podpisania pliku oferty podpisem typu zewnętrznego, również plik z podpisem oferty, zgodnie z pkt. 2 powyżej. System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym Wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”. 6) Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Menge8 000 Tonnen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.