2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie: Informatyzacja SPZOZ w Węgrowie w ramach projektu „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” - powtórka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest informatyzacja SPZOZ w Węgrowie polegająca na zakupie sprzętu i oprogramowania infrastruktury informatycznej zapewniającej właściwe działanie zmodernizowanego systemu HIS oraz podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 3a, 3b oraz 3c do niniejszej Specyfikacji.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W ocenie Zamawiającego, zachodzi pilna potrzeba udzielenie tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Głównym zamierzeniem dokonania zakupów jest podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa SPZOZ w Węgrowie. W związku z bardzo złożonym technicznym aspektem zamówienia oraz koniecznością opisania przedmiotu jako całokształtu przy jednoczesnym narzuconym terminie realizacji zamówienia do 31 maja 2026 roku do którego niezbędne jest wdrożenie zakupionych systemów oraz konfiguracja zakupionego sprzętu Zamawiający stwierdził, że przeprowadzenie procedury bez skrócenia terminu narazi na utratę środków finansowych. Rosnące wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa są ważnym i kluczowym obowiązkiem dla Zamawiającego, a przyznane środki z Krajowego Planu Odbudowy wpłyną na podniesienie efektywności i jakości opieki zdrowotnej dzięki unowocześnieniu infrastruktury. Nie wypełnienie zadań w terminie określonym w umowie z MZ stanowi realne zagrożenie realizacji projektu i utratę środków finansowych. Mając na uwadze powyższe okoliczności należy zakwalifikować je jako ważny interes Zamawiającego, który mieści si w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. W związku z powyższym zastosowanie procedury przyspieszonej jest uzasadnione obiektywnymi czynnikami czasowymi oraz koniecznością zapewnienia działań do zapewnienia realizacji projektu
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48771000 Softwarepaket mit allgemeinen Dienstprogrammen, 30213300 Tischcomputer, 32420000 Netzausrüstung, 48811000 E-Mail-System, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 30233160 Streamer-Laufwerk
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: informatyzacja SPZOZ w Węgrowie polegająca na zakupie sprzętu i oprogramowania infrastruktury informatycznej zapewniającej właściwe działanie zmodernizowanego systemu HIS oraz podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3