2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizace úpravny pitné vody Karolínka
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je zhotovení stavby „Modernizace úpravny pitné vody Karolínka“ Předmětem zmiňovaného projektu je modernizace objektů flokulace, filtrace, chemického hospodářství, dále zajištění moderního řízení a regulace a dalších souvisejících technologií. Hlavním bodem modernizace filtrace je výměna stávajícího drenážního systému s mezidnem a scezovacími hlavicemi za nový nerezový drenážní systém bez mezidna. Dalším klíčovým prvkem je změna provozního režimu z filtrace s konstantní filtrační rychlostí na filtraci s proměnnou (klesající) zdánlivou rychlostí a společnou odtokovou regulací. Technický a technologický popis jednotlivých součástí předmětu zadávané veřejné zakázky včetně projektové dokumentace a výkazu výměr tvoří přílohu zadávací dokumentace. Přesný technologický postup je rovněž součástí projektové dokumentace a je nutné ho provést dle požadovaných postupů stanovených v projektové dokumentaci. Upozorňujeme na technický postup při realizaci flokulace, kdy je nezbytné po celou dobu prací zajistit provoz úpravny vody. Po omezenou dobu je však nezbytné odstavení flokulační nádrže. Po dobu odstávky bude proces flokulace, probíhat pouze v propojovacím potrubí DN800 v úseku mezi nátokem na flokulaci a nátokem na filtraci. Proces flokulace, konkrétně fáze pomalého míchání a tvorby vloček, tak bude významně negativně ovlivněna. Pro zajištění kvality úpravy vody bude klíčová jakost surové vody ve vodní nádrži Karolínka. S ohledem na přidřené biologické procesy v nádrži je nejvhodnější období pro provedení prací na objektu flokulační nádrže jarní měsíce v období od konce února do začátku června. V uvedeném období je kvalita surové vody nejvhodnější z hlediska biologického oživení. Harmonogram prací je nezbytné přizpůsobit uvedeným požadavkům. Tím dojde k minimalizování rizika nedodržení limitních hodnot mikrobiologických ukazatelů v upravené vodě.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ÚV Karolínka