See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP.281.11.2026 - Dostawa sprzętu i oprogramowania komputerowego w ramach przedsięwzięcia pn. „Rozwój usług cyfrowych w Instytucie ,,Centrum Zdrowia Matki Polki'' w Łodzi” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”
Beschreibung: Dostawa sprzętu i oprogramowania komputerowego w ramach przedsięwzięcia pn. „Rozwój usług cyfrowych w Instytucie ,,Centrum Zdrowia Matki Polki'' w Łodzi” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”
Vorherige Bekanntmachung: 146708-2026
Interne Kennung: SZP.281.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach – jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych podejmuje decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni w postępowaniu prowadzonym w ramach projektu realizowanego w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, stanowiącej element komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Projekt realizowany jest w ramach środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, którego operatorem w obszarze e-zdrowia jest Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z umową o dofinansowanie oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu, wszystkie działania objęte zamówieniem muszą zostać zrealizowane, odebrane i rozliczone najpóźniej do maja 2026 r. Konieczność zachowania powyższego terminu wynika z: 1. sztywno określonych ram czasowych realizacji inwestycji w ramach KPO, 2. obowiązku osiągnięcia wskaźników produktu i rezultatu w terminach określonych w dokumentacji projektowej, 3. konieczności przeprowadzenia procedur odbiorowych, testów, integracji systemowych oraz rozliczenia finansowego przed ostatecznym terminem kwalifikowalności wydatków. Przedmiot zamówienia obejmuje działania o charakterze informatycznym i organizacyjnym, których realizacja wymaga odpowiedniego czasu na wdrożenie, testowanie, szkolenia użytkowników oraz integrację z istniejącą infrastrukturą teleinformatyczną podmiotów leczniczych. Uwzględniając realny czas realizacji zamówienia oraz konieczność zapewnienia jego należytej jakości, Zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego wszczęcia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zachowanie standardowego, dłuższego terminu składania ofert mogłoby istotnie zagrozić terminowej realizacji projektu, a w konsekwencji skutkować: 1. ryzykiem utraty części lub całości dofinansowania, 2. brakiem możliwości osiągnięcia wymaganych kamieni milowych i wskaźników, 3. narażeniem Zamawiającego na konsekwencje finansowe związane z naruszeniem warunków umowy o dofinansowanie. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni nie ogranicza uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż: 1. dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i jednoznaczny, 2. przedmiot zamówienia ma charakter powszechnie dostępny na rynku usług IT, 3. potencjalni wykonawcy działają profesjonalnie w branży cyfrowych usług medycznych i dysponują zasobami umożliwiającymi szybkie przygotowanie oferty. W świetle powyższego zachodzą uzasadnione okoliczności, wynikające z obiektywnej konieczności terminowej realizacji projektu finansowanego ze środków zewnętrznych, które uzasadniają skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, zgodnie z art. 138 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 30213000 Personalcomputer, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 32420000 Netzausrüstung, 72514200 Anlagenverwaltung für die Computersystementwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1: Dostawa sprzętu oraz oprogramowania serwerowego
Beschreibung: Dostawa sprzętu oraz oprogramowania serwerowego (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne Kennung: Pakiet 1
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 32420000 Netzausrüstung, 72514200 Anlagenverwaltung für die Computersystementwicklung
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2: Dostawa stacji roboczych dla personelu medycznego i administracyjnego
Beschreibung: Dostawa stacji roboczych dla personelu medycznego i administracyjnego (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne Kennung: Pakiet 2
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3: Usługi utrzymaniowe i wsparcie techniczne dla systemu kopii zapasowych
Beschreibung: Pakiet 3: Usługi utrzymaniowe i wsparcie techniczne dla systemu kopii zapasowych (asortyment i ilości szczegółowo opisano w Formularzu Cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załączniku nr 1 do umowy)
Interne Kennung: Pakiet 3
Haupteinstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung