2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń zgodnych z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 marca 2020 roku w sprawie szkoleń dla pracowników centrum usług społecznych
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia usługa przygotowania i przeprowadzenia szkoleń zgodnych z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 marca 2020 roku w sprawie szkoleń dla pracowników centrum usług społecznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 664) z terenu województwa pomorskiego, obejmujących: •Moduł I - szkolenie z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych, w wymiarze 60 godzin; •Moduł II - szkolenie z zakresu opracowywania i realizacji indywidualnych planów usług społecznych, w wymiarze 52 godzin; •Moduł III - szkolenie z zakresu organizacji społeczności lokalnej, w wymiarze 57 godzin. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, w sytuacji, gdy liczba osób chętnych do udziału w poszczególnych modułach szkoleniowych znacząco przekroczy zakładaną przez Zamawiającego liczbę uczestników. Opcja zakłada zwiększenie przedmiotu zamówienia o maksymalnie 6 dodatkowych szkoleń (w zakresie modułu I, II lub III w zależności od zapotrzebowania), przy zachowaniu ceny jednostkowej brutto za osobę wskazanej dla zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem, iż opcja zostanie zrealizowana w terminie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Prawo opcji będzie przejawiać się tym, że Zamawiający może zlecić organizację dodatkowych szkoleń, przy czym Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 1 miesiąc przed datą zakończenia terminu realizacji zamówienia podstawowego wynikającego z umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo lub kilkakrotnie, na różną liczbę szkoleń, przy czym łączna liczba dodatkowych szkoleń nie może przekroczyć 6. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa powyżej, dodatkowe szkolenia muszą zostać zrealizowane zgodnie z warunkami OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) jak dla zamówienia podstawowego oraz zgodnie z zapisami umowy (załącznik nr 2 do SWZ) i zgodnie z ofertą Wykonawcy. 3.Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 4.We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 5.W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 6.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 8.Podwykonawstwo: 1)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2)W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3)Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców. 4)Powierzenie części podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 9.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10.Zamawiający, działając na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy informuje, iż wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę/ów na podstawie stosunku pracy osób, wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy. Szczegóły w Rozdziale IV SWZ. 11.Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 12.Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 13.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 14.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 839942-2025
Interne Kennung: DAZ-Z.272.101.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 55110000 Hotel-Übernachtungen, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia usługa przygotowania i przeprowadzenia szkoleń zgodnych z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 marca 2020 roku w sprawie szkoleń dla pracowników centrum usług społecznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 664) z terenu województwa pomorskiego, obejmujących: •Moduł I - szkolenie z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych, w wymiarze 60 godzin; •Moduł II - szkolenie z zakresu opracowywania i realizacji indywidualnych planów usług społecznych, w wymiarze 52 godzin; •Moduł III - szkolenie z zakresu organizacji społeczności lokalnej, w wymiarze 57 godzin. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, w sytuacji, gdy liczba osób chętnych do udziału w poszczególnych modułach szkoleniowych znacząco przekroczy zakładaną przez Zamawiającego liczbę uczestników. Opcja zakłada zwiększenie przedmiotu zamówienia o maksymalnie 6 dodatkowych szkoleń (w zakresie modułu I, II lub III w zależności od zapotrzebowania), przy zachowaniu ceny jednostkowej brutto za osobę wskazanej dla zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem, iż opcja zostanie zrealizowana w terminie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Prawo opcji będzie przejawiać się tym, że Zamawiający może zlecić organizację dodatkowych szkoleń, przy czym Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 1 miesiąc przed datą zakończenia terminu realizacji zamówienia podstawowego wynikającego z umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo lub kilkakrotnie, na różną liczbę szkoleń, przy czym łączna liczba dodatkowych szkoleń nie może przekroczyć 6. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa powyżej, dodatkowe szkolenia muszą zostać zrealizowane zgodnie z warunkami OPZ (załącznik nr 1 do SWZ) jak dla zamówienia podstawowego oraz zgodnie z zapisami umowy (załącznik nr 2 do SWZ) i zgodnie z ofertą Wykonawcy.