2. Verfahren
Verfahren
Titel: Správce fondu pro dostupné bydlení
Beschreibung: Účelem této nadlimitní Veřejné zakázky na služby zadávané v jednacím řízení s uveřejněním dle ustanovení § 60 a násl. ZZVZ je uzavření operační dohody o správě prostředků investičního fondu pro dostupné bydlení („Operační dohoda“), na základě které bude realizován předmět této Veřejné zakázky, a to s jedním dodavatelem, jehož konečná nabídka bude na základě hodnocení konečných nabídek vyhodnocena jako ekonomicky nejvýhodnější. Předmětem Veřejné zakázky je výběr finančního zprostředkovatele, který zajistí vytvoření fondu kvalifikovaných investorů podle zákona č. 240/2013 o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů („ZISIF“), a to ve formě podfondu („Podfond“ nebo také „Fond”) investičního fondu s právní osobností dle § 9 odst. 1 ZISIF („Investiční fond“). Investiční fond pro účely této Veřejné zakázky může být jak již existující Investiční fond ve správě finančního zprostředkovatele, tak finančním zprostředkovatelem nově zřízený Investiční fond (pokud takovýto fond již finanční zprostředkovatel nemá vytvořen) se zaměřením na pořízení bytových nemovitostí a jejich pronájem cílovým kategoriím nájemníků za podmínek dostupného bydlení, a to v souladu s investiční strategií, která tvoří Přílohu č. 2 této Zadávací dokumentace („Investiční strategie”), a který bude v souvislosti s Investičním fondem, resp. Podfondem vykonávat následující činnosti: a) administrovat Podfond; b) obhospodařovat Podfond; c) vyhledávat, vyhodnocovat a realizovat investiční příležitosti pro Podfond; a d) zajistit jednoho či více spoluinvestorů („Soukromý investor“) do Podfondu se závazkem investovat do Podfondu alespoň 950 milionů Kč. Zadavatel upozorňuje, že před uzavřením Operační dohody bude ověřena kredibilita soukromého investora, resp. soukromých investorů. Vybraný dodavatel bude muset věrohodně doložit, že soukromý investor či soukromí investoři jsou schopni a připraveni do Podfondu investovat alespoň 950 milionů Kč. Cílem Zadavatele je nabýt cenné papíry Podfondu spojené s investiční činností a být zastoupen v jeho poradních/kontrolních orgánech. Investiční rozhodování bude svěřeno finančnímu zprostředkovateli. Finanční zprostředkovatel za účelem rozhodování o investicích zřídí vhodný interní kolektivní rozhodovací orgán (např. investiční výbor) nezávislý na investorech. Investoři mohou být zastoupeni v poradních a kontrolních orgánech Investičního fondu v záležitostech Podfondu. Přesná struktura orgánů Investičního fondu a jeho Podfondu a zastoupení Zadavatele budou předmětem jednání. Vybraný finanční zprostředkovatel implementuje jeden Podfond. Do Podfondu bude Zadavatel a Soukromý investor investovat prostředky za rovnocenných podmínek se stejnou úrovní sdílení rizika a výnosu dle principu pari passu ve smyslu bodů 86 a 87 Sdělení Komise o pojmu státní podpora uvedeném v Čl. 107 odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie (2016/C 262/01). Vybraný finanční zprostředkovatel bude spravovat Podfond v podobě investičního fondu kvalifikovaných investorů nebo obdobného fondu s domicilem v jiné zemi Evropské unie. Pokud půjde o investiční fond s domicilem v České republice, bude zapsán v seznamu fondů kvalifikovaných investorů vedeném Českou národní bankou, v případě domicilu v jiné zemi EU půjde o registraci u příslušného regulátora dané země. Vybraný finanční zprostředkovatel bude po dobu plnění Veřejné zakázky dodržovat Investiční strategii včetně zásady „významně nepoškozovat“ dle přílohy A Investiční strategie. Více viz ZD.
Interne Kennung: Správce fondu pro dostupné bydlení
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Jednací řízení s uveřejněním probíhá ve dvou fázích – fázi kvalifikační a fázi nabídkové. Více viz ZD.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje provést změnu závazku podle § 100 odst. 1 ZZVZ. Bližší podmínky pro použití vyhrazené změny podle § 100 odst. 1 ZZVZ jsou uvedeny v Požadavcích na Operační dohodu v Příloze č. 1 zadávací dokumentace. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu dodavatele v případě, že nedojde k naplnění závazku soukromého spoluinvestora či soukromých spoluinvestorů investovat do Podfondu alespoň 950 milionů Kč. Zadavatel si v takovém případě vyhrazuje právo ukončit smlouvu s vybraným dodavatelem a uzavřít smlouvu s dodavatelem, který se v rámci hodnocení zadávacího řízení této Veřejné zakázky umístil jako další v pořadí. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 3 ZZVZ vyhrazuje právo použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí nových služeb vybraným dodavatelem. Nové služby budou poskytnuty v průběhu plnění této Veřejné zakázky za podmínky stanovené v § 66 písm. d) ZZVZ, tj. že případné jednací řízení bez uveřejnění bude zahájeno do 3 let od uzavření Operační dohody. V důsledku zvýšení hodnoty fondového kapitálu dojde přirozeně ke zvýšení objemu služeb poskytovaných vybraným finančním zprostředkovatelem. Výčet činností, které jím mají dle Operační dohody být realizovány, však zůstane nezměněn nebo bude obdobného charakteru. Bližší podmínky pro uplatnění opčního práva podle § 100 odst. 3 ZZVZ jsou uvedeny v Požadavcích na Operační dohodu v Příloze č. 1 zadávací dokumentace.