2. Verfahren
Verfahren
Titel: AD/ZP/30/2026 „ Dostawa fabrycznie nowego sprzętu multimedialnego, komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu multimedialnego, komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 7
Vorherige Bekanntmachung: 185827-2026
Interne Kennung: AD/ZP/30/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter ocenny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba zakupu sprzętu wynika z konieczności dostawy sprzętu przed dniem 20 maja br. Wtedy to odbywa się na terenie Politechniki Poznańskiej Konferencja Uniwersytetów Europejskich z udziałem wielu ważnych dla uczelni gości, w tym zagranicznych. Środki na sfinansowanie zakupu zostały przyznane dopiero z początkiem marca br. W związku z powyższym Zamawiający nie mógł wcześniej uruchomić procedury przetargowej. Posiadany przez Zamawiającego sprzęt multimedialny nie jest na tyle profesjonalny, funkcjonalny, efektywny oraz wydajny aby mógł spełnić wymagania Zamawiającego. W celu zapewnienia w pełni profesjonalnej obsługi technicznej wspomnianego wyżej wydarzenia w zakresie multimediów oraz transmisji, konieczne będzie skorzystanie z zamawianego w postępowaniu sprzętu oraz oprogramowania. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na szybszą dostawę urządzeń i oprogramowania, brak sprzętu stanowiłby przeszkodę w organizacji wydarzenia. Należy więc stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0005
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający szczegółowe parametry przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji i serwisu znajdują się w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 7 do niniejszej SWZ. Szczegółowe warunki umowy znajdują się we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.
Interne Kennung: AD/ZP/30/2026 „ Dostawa fabrycznie nowego sprzętu multimedialnego, komputerowego i oprogramowania dla Politechniki Poznańskiej”