292448-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinische Geräte – Modernizacja infrastruktury MSZ w Częstochowie dla potrzeb realizacji świadczeń w obszarze kardilogii OK I
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury MSZ w Częstochowie dla potrzeb realizacji świadczeń w obszarze kardilogii OK I
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu medycznego w Miejskim Szpitalu Zespolonym na potrzeby realizacji projektu pn: „Modernizacja infrastruktury MSZ w Częstochowie dla potrzeb realizacji świadczeń w obszarze kardiologii OK I” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach inwestycji D1.1.1. Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych, będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego w podziale na pakiety: Pakiet nr 1 Aparat EKG – 6 szt. Pakiet nr 2 Kardiomonitor – 13 szt. Pakiet nr 3 Pulsoksymetr przewodowy z bazą i czujnikiem napalcowym – 14 szt. Pakiet nr 4 Ciśnieniomierz szpitalny z wymiennymi mankietami – 22 szt. Pakiet nr 5 Pompa infuzyjna dwustrzykawkowa – 15szt. Pakiet nr 6 Defibrylator – 1 szt. Pakiet nr 7 Defibrylator AED – 1 szt. Pakiet nr 8 Holter ciśnieniowy RR – 13 szt. Pakiet nr 9 Holter sercowy EKG – 9 szt. Pakiet nr 10 Stanowisko diagnostyki medycznej z oprogramowaniem do holterów RR i EKG – 3 szt. Pakiet nr 11 Łóżko szpitalne elektryczne – 30 szt. Pakiet nr 12 Aparat USG – 1 szt.
Vorherige Bekanntmachung: 123557-2026
Interne Kennung: MSZ/ZP/PN/01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający działając na podst. art. 138 ust. 2 ustawy PZP zastosował skrócone terminy składania ofert z uwagi na pilna potrzebę udzielenia zamówienia spowodowaną okolicznościami niezależnymi od Zamawiającego, których nie mógł on wcześniej przewidzieć. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu medycznego wykorzystywanego w diagnostyce i leczeniu schorzeń kardiologicznych, w tym sprzętu ratującego życie. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy, którego harmonogram realizacji i termin rozliczenia do końca czerwca wynika z regulacji i decyzji instytucji zewnętrznych, niezależnych od Zamawiającego. Niezawarcie umów z Wykonawcami w odpowiednim terminie uniemożliwiałoby terminową realizację dostaw, odbiorów oraz rozliczenie projektu, co skutkowałoby utratą dofinansowania oraz naruszeniem interesu finansów publicznych. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych dla postępowań unijnych uniemożliwiałoby udzielenie zamówienia w czasie pozwalającym na realizację przedsięwzięcia, dlatego zastosowanie skróconych terminów jest uzasadnione i proporcjonalne. Zamawiający mając na uwadze zasadę zachowania uczciwej konkurencji oraz proporcjonalności, dokonał podziału przedmiotu zamówienia na odrębne części (pakiety), odpowiadające poszczególnym grupom sprzętu medycznego. Podział ten umożliwia udział w postępowaniu szerszemu kręgowi wykonawców, w tym wyspecjalizowanych dostawców, a także pozwala na sprawniejszą realizację dostaw poszczególnych elementów zamówienia, co ma istotne znaczenie z uwagi na krótki, zewnętrznie narzucony harmonogram realizacji projektu finansowanego ze środków KPO.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 38423100 Manometer, 33194110 Infusionspumpen, 33182100 Defibrillator, 33192100 Medizinische Betten, 33124110 Diagnostiksysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 33112200 Ultraschallanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat EKG - 6 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik do SWZ - opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Los: LOT-0002
Titel: Kardiomonitor- 13 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Haupteinstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0003
Titel: Pulsoksymetr przewodowy z bazą i czujnikiem napalcowym - 14 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Haupteinstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0004
Titel: Ciśnieniomierz szpitalny z wymiennymi mankietami - 22 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Haupteinstufung (cpv): 38423100 Manometer
Los: LOT-0005
Titel: Pompa infuzyjna dwustrzykawkowa - 15 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Haupteinstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Los: LOT-0006
Titel: Defibrylator - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0007
Titel: Defibrylator AED - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Holter ciśnieniowy RR - 13 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Holter sercowy EKG - 9 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Stanowisko diagnostyki medycznej z oprogramowaniem do holterów RR i EKG - 3 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0011
Titel: Łóżko szpitalne elektryczne - 30 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 11
Haupteinstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0012
Titel: Aparat USG - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 12
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage