2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostarczanie obrazu z kamer oraz danych pomiarowych z czujników meteorologicznych zlokalizowanych w ciągu dróg krajowych w GDDKiA O/Poznań wraz z udostępnieniem i montażem niezbędnego sprzętu.
Beschreibung: Zamawiający zamawia usługę dostarczania obrazu z kamer oraz w wybranych lokalizacjach obrazu i podstawowych danych pomiarowych z czujników meteorologicznych zlokalizowanych w ciągu dróg krajowych w GDDKiA O/Poznań wraz z udostępnieniem i montażem niezbędnego sprzętu. Instalowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i wolny od wad oraz musi spełniać minimalne parametry techniczne i jakościowe określone w opisie przedmiotu zamówienia. Koszt instalacji i demontażu urządzeń Wykonawca jest zobowiązany wliczyć w cenę oferty.
Vorherige Bekanntmachung: 465189-2024
Interne Kennung: O.PO.D-3.2421.13.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowan w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ.* 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. 13. Termin realizacji zamówienia będącego przedmiotem umowy ustala się od dnia podpisania umowy przez 48 miesięcy. Część montażowa systemu, czyli montaż kamer, czujników meteorologicznych oraz zapewnienie komunikacji pomiędzy kamerami, a serwerem wraz z udostępnieniem obrazu i danych na stronie internetowej ze wszystkich kamer i czujników musi zostać zrealizowana w ciągu 24 dni od dnia podpisania umowy. Demontaż urządzeń zostanie zrealizowany w ciągu 6 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212781 Entwicklung von Systemverwaltungssoftware
5. Los
Los: LOT-0001