29321-2024 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej sołectwa Brzezinka - etap II, numer referencyjny WI.2712.1.2024
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej sołectwa Brzezinka - etap II, numer referencyjny WI.2712.1.2024
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są roboty budowalne inwestycji polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzezinka wzdłuż ul. Nowa, ul. Brzozowa, ul. Dworska, ul. Malinowa, ul. Seniora, ul. Szkolna, które obejmują w szczególności : 1) budowa rurociągów kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (w ciągu drogi) o długości 1,155 km; 2) budowa sięgaczy (odcinki kolektora od studni do granicy posesji z której będą odprowadzane ścieki); 3) roboty nawierzchniowe (rozbiórki i odtworzenie); 4) zabudowa studni kanalizacyjnych na rurociągach; 5) roboty drogowe w ulicach w których wykonywana była kanalizacja sanitarna, które polegać będą na odtworzeniu warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. 2. Szczegółowy zakres robót obejmuje dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiary robót, uzgodnienia, pozwolenie na budowę. Odcinek ul. Szkolnej z uwagi na zmianę trasy posiada dokumentację zamienną i pozwolenie zamienne. 3. Załączona dokumentacja projektowa jest realizowana etapowo, a wskazany powyżej zakres jest jednym z jej elementów. 4. W terminie wykonania umowy obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia. 5. Zasady wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności: 1) Obowiązki stron; 2) Uczestnicy procesu inwestycyjnego; 3) Terminy 4) Zasady wykonania i rozliczania robót; 5) Wstrzymanie wykonywania robót; 6) Rodzaje odbiorów i zasady ich przeprowadzania; 7) Kontrola jakości - ujawnienie i usuwanie wad i usterek; 8) Kary umowne; 9) Wynagrodzenie Wykonawcy i zasady płatności; 10) Zmiany umowy; określone zostały szczegółowo w Istotnych Postanowieniach Umowy - Załączniku Nr 10 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy pzp. 2. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów trzecich, na zasadach określonych w art. 118–123 ustawy Pzp. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, zobowiązany jest: 2.1 złożyć wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; - sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; - czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 2.2 złożyć wraz z ofertą dokument ”Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia”, podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 2.3 przedstawić na żądanie Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, określone w pkt SWZ, dotyczące tych podmiotów. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także zbada, czy nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzą spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zajdą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom. 3.1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 3.2 Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, Podwykonawców zaangażowanych w realizację zamówienia, jeżeli są już znani. 3.4 Zamawiający zbada, czy wobec wskazanego Podwykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, zobowiązany jest przedstawić”Jednolity europejski dokument zamówienia” lub podmiotowe środki dowodowe, określone w pkt. 9.2 ppkt 2 SWZ, dotyczące tego Podwykonawcy. 3.5 Jeżeli powierzenie Podwykonawcy wykonania części zamówienia na roboty budowlane następuje w trakcie jego realizacji, Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany jest przedstawić ”Jednolity europejski dokument zamówienia” lub podmiotowe środki dowodowe, określone w pkt. 9.2 ppkt 2 SWZ, dotyczące tego Podwykonawcy. 3.6 Jeżeli wobec Podwykonawcy zajdą podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił tego Podwykonawcę pod rygorem niedopuszczenia Podwykonawcy do realizacji części zamówienia. 3.7 Zamawiający przewiduje procentową wartość ostatniej części wynagrodzenia należnego Wykonawcy za wykonanie umowy w wysokości 10%. 4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty i powinno ono zawierać w szczególności wskazanie: - postępowania o udzielenie zamówienie publicznego, którego dotyczy; - wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia; - ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, dokument ”Jednolity europejski dokument zamówienia”, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 7. Zamawiający określa wymagania odnośnie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności przy realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę. 8. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień z art.214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp 9. Inwestycja objęta jest Umową o przyznanie pomocy Nr 00017-65150-UM0610361/22 z dnia 30.01.2023r. podpisaną pomiędzy Samorządem Województwa Małopolskiego,a Gminą Oświęcim w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną przyznane. 11.Komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami-elektroniczna:Platforma on-linehttps://e-propublico.pl
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej sołectwa Brzezinka - etap II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowalne inwestycji polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzezinka wzdłuż ul. Nowa, ul. Brzozowa, ul. Dworska, ul. Malinowa, ul. Seniora, ul. Szkolna, które obejmują w szczególności : 1) budowa rurociągów kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej (w ciągu drogi) o długości 1,155 km; 2) budowa sięgaczy (odcinki kolektora od studni do granicy posesji z której będą odprowadzane ścieki); 3) roboty nawierzchniowe (rozbiórki i odtworzenie); 4) zabudowa studni kanalizacyjnych na rurociągach; 5) roboty drogowe w ulicach w których wykonywana była kanalizacja sanitarna, które polegać będą na odtworzeniu warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. 2. Szczegółowy zakres robót obejmuje dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiary robót, uzgodnienia, pozwolenie na budowę. Odcinek ul. Szkolnej z uwagi na zmianę trasy posiada dokumentację zamienną i pozwolenie zamienne. 3. Załączona dokumentacja projektowa jest realizowana etapowo, a wskazany powyżej zakres jest jednym z jej elementów. 4. W terminie wykonania umowy obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia. 5. Zasady wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności: 1) Obowiązki stron; 2) Uczestnicy procesu inwestycyjnego; 3) Terminy 4) Zasady wykonania i rozliczania robót; 5) Wstrzymanie wykonywania robót; 6) Rodzaje odbiorów i zasady ich przeprowadzania; 7) Kontrola jakości - ujawnienie i usuwanie wad i usterek; 8) Kary umowne; 9) Wynagrodzenie Wykonawcy i zasady płatności; 10) Zmiany umowy; określone zostały szczegółowo w Istotnych Postanowieniach Umowy - Załączniku Nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: WI.2712.1.2024