2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW O KODZIE 17 09 04 z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03) pochodzących z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz wykonywanych usług odbioru odpadów od podmiotów gospodarczych i osób fizycznych. Odpady budowlane są zbierane u Zamawiającego luzem w niezadaszonym boksie na utwardzonym podłożu. Zamawiający będzie realizował załadunek tych odpadów do uprzednio podstawionych przez Wykonawcę zestawów kontenerów o pojemności 36 m3 (średnia waga załadunku 14 Mg) lub na bieżąco na naczepy typu wanna, ruchoma podłoga, które będą odporne na ewentualne uszkodzenia związane z załadunkiem ciężkich odpadów mogących znaleźć się w odpadach o kodzie 17 09 04 - za tego typu uszkodzenia Zamawiający nie będzie brał odpowiedzialności (średnia waga załadunku na ruchomą podłogę 13 Mg). Środki transportu Wykonawcy będą musiały być wyposażone w plandekę lub siatkę zabezpieczającą odpady podczas transportu. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów o kodzie 17 09 04 musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami przetwarzania wyszczególnionymi w Załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Zamawiający powierza Wykonawcy wysegregowanie z odpadów o kodzie 17 09 04, co najmniej: drewna, metali, szkła, tworzyw sztucznych, gipsu i odpadów mineralnych, w tym betonu, cegły, płytek i materiałów ceramicznych oraz kamieni w celu zapewnienia przydatności do przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub innego odzysku, chyba że wysegregowanie nie jest technologicznie możliwe lub brak wysegregowania pozwala na przygotowanie do ponownego użycia, recykling lub inny odzysk. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty przez Wykonawcę wyłącznie na zbieranie odpadów. Wykonawca w ofercie będzie musiał podać nazwę i adres instalacji wraz z numerem miejsca prowadzenia działalności w BDO oraz symbol procesu przetwarzania odpadów (zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach), któremu zostaną poddane odpady. Wykonawca odbierający odpady o kodzie 17 09 04 od Zamawiającego ma obowiązek dostarczyć je bezpośrednio do instalacji wskazanej w ofercie. Odpad o kodzie 17 09 04 będzie się składał między innymi z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, papieru i tektury, drewna, metalu, szkła, gruzu oraz przede wszystkim z różnego rodzaju zużytych materiałów budowlanych oraz usuwanych w trakcie remontów elementów wyposażenia wnętrz. Zamawiający umożliwi Wykonawcy pobór próbek przedmiotowych odpadów celem przeprowadzenia badań własnych w zakresie parametrów jakościowych. Zamawiający dopuszcza również przeprowadzenie wizji lokalnej oraz realizację próbnego odbioru odpadów o kodzie 17 09 04. Odbiór odpadów o kodzie 17 09 04 odbywał się będzie w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 600 do 1800, w ilościach uprzednio ustalonych (e-mailem) przez Zamawiającego z przedstawicielem Wykonawcy. Ważenia odebranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanych wagach Zamawiającego i będzie potwierdzane kwitem wagowym oraz kartą przekazania odpadów wygenerowaną w systemie BDO. Dokumenty te stanowić będą podstawę do określenia ilości odebranych odpadów o kodzie 17 09 04 oraz wystawienia faktury VAT. Dopuszczalne jest rozliczanie wykonanej przez Wykonawcę usługi na podstawie wagi odpadów wskazanej w karcie przekazania odpadów zaakceptowanej przez instalację przyjmującą odpady do zagospodarowania, tylko i wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego. Dokumenty związane z przekazaniem odpadów będą wystawiane na zasadach wynikających z wymagań prawnych w tym zakresie. Wykonawca sporządzi i przekaże Zamawiającemu informacje o sposobie zagospodarowania odpadów zgodnie z Załącznikiem nr 1 lub 2 ustawy o odpadach wraz z podaniem symbolu procesu (R_ lub D_), nazwy, adresu i numeru miejsca prowadzenia działalności (BDO), w której odpad został ostatecznie zagospodarowany, po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego, w którym będzie miał miejsce jego odbiór oraz w terminie 5 dni po ostatnim odbiorze odpadów. Szacunkowa ilość odpadów o kodzie 17 09 04, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie: ok. 6 000 Mg z zastrzeżeniem możliwości przekazania mniejszej ilości w okresie obowiązywania umowy lecz nie mniejszej niż 3 000 Mg. Zamawiający zastrzega, że podana ilość 6 000 Mg jest wartością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001