2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do wykonania robót budowlanych oraz nadzór autorski w ramach zadania pn.:„Odbudowa zbiornika wodnego w Topile z funkcja p-poż” na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych do wykonania robót budowlanych tj. decyzji lokalizacyjnych, środowiskowych, pozwoleń wodnoprawnych, pozwoleń na budowę z wymaganymi do tego analizami, badaniami i dokumentami oraz nadzór autorski w ramach zadania pn.: „Odbudowa zbiornika wodnego w Topile z funkcja p-poż”. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” współfinansowanych ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS 2021-2027) (dalej „Projekt”). Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnego z zapisami Podręcznika Wdrażania Projektu – „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej” cz. I: Zakres rzeczowy oraz „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej” cz. II: Podręcznik procedur (załącznik nr 1 do SWZ). Planowana inwestycja znajduje się na zbiorniku Topiło (wg „Koncepcji rewitalizacji zbiornika wodnego Topiło wraz z bezpośrednią zlewnią rzeki Perebel”– obszar funkcjonalny B) powstałym w latach 1932-1933 w wyniku spiętrzenia rzeki Perebel. Całkowita powierzchnia zalewu wynosi 21,1 ha przy średniej głębokości 1,0 m. Składa się on z trzech basenów – stawów o powierzchniach: staw górny – 7,2 ha, staw środkowy – 5,1 ha oraz staw dolny – 8,8 ha z zainstalowanymi budowlami piętrzącymi na końcu każdego z nich (pod torami kolejki wąskotorowej, pod mostem na drodze Topiło-Łozice oraz na grobli w zbiorniku dolnym). W obszarach A i w części C wg „Koncepcji rewitalizacji zbiornika wodnego Topiło wraz z bezpośrednią zlewnią rzeki Perebel” (załącznik nr 2 do SWZ) planuje się wykonanie działań typu NBS (wzorowanymi na naturze) szerzej opisanymi w dokumencie z 2021 roku przygotowanym przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej – oddział w Białymstoku, pn. „Opracowanie hydrologiczne dla zlewni Puszczy Białowieskiej” (załącznik nr 3). Dodatkowo do wykorzystania załączono opracowanie Instytutu Badawczego Leśnictwa „Określenie przyczyn zmniejszania się zasobów wodnych w zbiorniku Topiło” (załącznik nr 4 do SWZ). Prace projektowe należy wykonać w następujących obszarach funkcjonalnych: A – działania na rowach i ciekach stanowiących dopływ do rzeki Perebel, B – działania na zbiorniku wodnym, C – działania obejmujące przebudowę jazu oraz niewielki odcinek upustowy za jazem (ok. 250 – 300m). Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać działania na wszystkich ww. obszarach ze wskazaniem możliwości ich etapowania w sposób zapewniający uzyskanie planowanego w ramach projektu MRN3 efektu retencyjnego. Dokumentacja powstała w wyniku realizacji zamówienia powinna zawierać rozwiązania dotyczące realizacji założeń zadania „Odbudowa zbiornika wodnego w Topile z funkcją p-poż”. Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę zadania powinno obejmować wykonanie następującego zakresu prac:1) Wykonanie prac analityczno-badawczych tj. zebranie i analiza danych przestrzennych , dane o infrastrukturze w miejscu realizacji Zadania i własności gruntów,2)Sporządzenie koncepcji wstępnej Zadania 3)Opracowanie geotechniczne warunków posadowienia obiektów 4)Wykonanie dokumentacji terenowo-prawnej (jeśli będzie wymagana) w tym inwentaryzacji przyrodniczej5)Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie Zadania. Wykonawca na etapie sporządzania koncepcji wstępnej inwestycji, przeanalizuje, które prace w ramach Zadania wymagają: 1.uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, a które dokonania zgłoszenia wodno-prawnego o których mowa w przepisach ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2025 r. poz. 960 z późn. zm.), 2.uzyskania pozwolenia na budowę, a które dokonania zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) i wyniki tej analizy przedstawi Zamawiającemu wraz koncepcją. Po uzgodnieniu z Zamawiającym, Wykonawca, uzyska dla Zamawiającego pozwolenie wodnoprawne i pozwolenie na budowę dla robót (prac) tego wymagających zgodnie z obowiązującymi przepisami, a dla pozostałych robót/prac/urządzeń wodnoprawnych dokona zgłoszenia wodnoprawnego lub zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Przedmiotu Zamówienia i załącznikach do postępowania.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wykonywanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do wykonania robót budowlanych oraz nadzór autorski w ramach zadania pn.: „Odbudowa zbiornika wodnego w Topile z funkcja p-poż” na terenie Nadleśnictwa Hajnówka.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych do wykonania robót budowlanych tj. decyzji lokalizacyjnych, środowiskowych, pozwoleń wodnoprawnych, pozwoleń na budowę z wymaganymi do tego analizami, badaniami i dokumentami oraz nadzór autorski w ramach zadania pn.: „Odbudowa zbiornika wodnego w Topile z funkcja p-poż”. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” współfinansowanych ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS 2021-2027) (dalej „Projekt”). Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnego z zapisami Podręcznika Wdrażania Projektu – „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej” cz. I: Zakres rzeczowy oraz „Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej” cz. II: Podręcznik procedur (załącznik nr 1 do SWZ). Planowana inwestycja znajduje się na zbiorniku Topiło (wg „Koncepcji rewitalizacji zbiornika wodnego Topiło wraz z bezpośrednią zlewnią rzeki Perebel”– obszar funkcjonalny B) powstałym w latach 1932-1933 w wyniku spiętrzenia rzeki Perebel. Całkowita powierzchnia zalewu wynosi 21,1 ha przy średniej głębokości 1,0 m. Składa się on z trzech basenów – stawów o powierzchniach: staw górny – 7,2 ha, staw środkowy – 5,1 ha oraz staw dolny – 8,8 ha z zainstalowanymi budowlami piętrzącymi na końcu każdego z nich (pod torami kolejki wąskotorowej, pod mostem na drodze Topiło-Łozice oraz na grobli w zbiorniku dolnym). W obszarach A i w części C wg „Koncepcji rewitalizacji zbiornika wodnego Topiło wraz z bezpośrednią zlewnią rzeki Perebel” (załącznik nr 2 do SWZ) planuje się wykonanie działań typu NBS (wzorowanymi na naturze) szerzej opisanymi w dokumencie z 2021 roku przygotowanym przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej – oddział w Białymstoku, pn. „Opracowanie hydrologiczne dla zlewni Puszczy Białowieskiej” (załącznik nr 3). Dodatkowo do wykorzystania załączono opracowanie Instytutu Badawczego Leśnictwa „Określenie przyczyn zmniejszania się zasobów wodnych w zbiorniku Topiło” (załącznik nr 4 do SWZ). Prace projektowe należy wykonać w następujących obszarach funkcjonalnych: A – działania na rowach i ciekach stanowiących dopływ do rzeki Perebel, B – działania na zbiorniku wodnym, C – działania obejmujące przebudowę jazu oraz niewielki odcinek upustowy za jazem (ok. 250 – 300m). Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać działania na wszystkich ww. obszarach ze wskazaniem możliwości ich etapowania w sposób zapewniający uzyskanie planowanego w ramach projektu MRN3 efektu retencyjnego. Dokumentacja powstała w wyniku realizacji zamówienia powinna zawierać rozwiązania dotyczące realizacji założeń zadania „Odbudowa zbiornika wodnego w Topile z funkcja p-poż”. Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę zadania powinno obejmować wykonanie następującego zakresu prac:1) Wykonanie prac analityczn-obadawczych tj. zebranie i analiza danych przestrzennych , dane o infrastrukturze w miejscu realizacji Zadania i własności gruntów,2)Sporządzenie koncepcji wstępnej Zadania 3)Opracowanie geotechniczne warunków posadowienia obiektów 4)Wykonanie dokumentacji terenowo-prawnej (jeśli będzie wymagana) w tym inwentaryzacji przyrodniczej 5)Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458) służącej do opisu przedmiotu za-mówienia na wykonanie Zadania. Wykonawca na etapie sporządzania koncepcji wstępnej inwestycji, przeanalizuje które prace w ramach Zadania wymagają: 1.uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, a które dokonania zgłoszenia wodno-prawnego o których mowa w przepisach ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2025 r. poz. 960 z późn. zm.), 2.uzyskania pozwolenia na budowę, a które dokonania zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) i wyniki tej analizy przedstawi Zamawiającemu wraz koncepcją. Po uzgodnieniu z Zamawiającym, Wykonawca, uzyska dla Zamawiającego pozwolenie wodnoprawne i pozwolenie na budowę dla robót (prac) tego wymagających zgodnie z obowiązującymi przepisami, a dla pozostałych robót/prac/urządzeń wodnoprawnych dokona zgłoszenia wodnoprawnego lub zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Przedmiotu Zamówienia i załącznikach do postępowania. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części. Zamawiający odstępuje od podziału zamówienia na części, ponieważ podział taki wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi i organizacyjnymi oraz ze zwiększeniem kosztów realizacji zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje wzajemnie powiązane i następujące po sobie etapy realizacji, w szczególności: inwentaryzację przyrodniczą, wykonanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i uzyskaniem decyzji administracyjnych, a także sprawowanie nadzoru autorskiego. Etapy te tworzą spójną całość funkcjonalną i wymagają jednolitego podejścia projektowego i wykonawczego w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.
Interne Kennung: SA.270.7.2026