2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pojištění majetku a odpovědnosti za újmu pro statutární město Hradec Králové II.
Beschreibung: Předmětem plnění této opakované veřejné zakázky je výběr pojistitele a následné uzavření smlouvy na poskytování pojistných služeb – pojištění majetku a odpovědnosti za újmu pro statutární město Hradec Králové.
Interne Kennung: MMHKTA202600000032
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 5.1. Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy takto: a) zadavatel si vyhrazuje změnu výše pojistného na jeden rok na základě změny limitů pojistného plnění dle aktuálních potřeb zadavatele. Na základě výzvy zadavatele ke změně pojistných limitů bude následně vypočtena nová výše pojistného. Nové limity pojistného plnění a nová výše pojistného bude vždy předem odsouhlasena osobami oprávněnými za smluvní strany; b) zadavatel si vyhrazuje změnu výše pojistného za jeden rok pokud dojde k pořízení nového majetku zadavatelem nebo prodání stávajícího majetku zadavatele. Změna bude provedena úměrně na základě pojistné smlouvy; c) zřízení, založení a sloučení subjektů k datu vzniku nebo sloučení subjektů. Změna bude provedena úměrně na základě sazeb pojistné smlouvy; d) inflační doložka: pojistné částky pojištění majetku mohou být valorizovány o míru inflace pomocí indexu spotřebitelských cen zveřejněného Českým statistickým úřadem, a to v případě, že kumulativní míra inflace od okamžiku uzavření smlouvy či poslední provedené valorizace překročí 20 %. Nová výše pojistného bude v tomto případě zjištěna tak, že se upravená pojistná částka (upravená pojistná částka bude vypočtena z původní pojistné částky a koeficientu vyjadřujícího změnu indexu spotřebitelských cen od okamžiku uzavření smlouvy či poslední valorizace) vynásobí sjednanou sazbou; na základě valorizace pojistné částky bude následně vypočtena nová výše pojistného. Nové pojistné částky a nová výše pojistného budou vždy předem odsouhlaseny osobami oprávněnými za smluvní strany. Ke zvýšení pojistné částky a výše pojistného podle tohoto odstavce dojde na základě dodatku podepsaného oběma stranami ke dni účinnosti dodatku; e) obnova volné kapacity limitu (nebo sublimitu) pojistného plnění; v případě, že dojde v průběhu pojistné doby k vyčerpání nebo výraznému snížení volné kapacity limitu (nebo sublimitu) pojistného plnění, je zadavatel oprávněn řešit obnovu volné kapacity původního plnění za dodatečné pojistné odpovídající době do konce pojistného období a výši obnovované volné kapacity. 5.2. Zadavatel si dále v souladu s ustanovením § 100 odst. 3 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy takto: a) zadavatel si vyhrazuje právo pořídit nově nabízené produkty dodavatelem v oblasti pojištění; b) rozšíření pojištění odpovědnosti zadavatele o nová pojistná rizika 5.3. Zadavatel si vyhrazuje možnost použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí nových služeb vybraným dodavatelem za předpokladu, že podmínky pro poskytnutí nových služeb podobného charakteru odpovídají podmínkám pro použití jednacího řízení bez uveřejnění podle § 66 zákona, tj. a) nové služby budou zadány témuž dodavateli, b) v tomto zadávacím řízení, které je uveřejněno způsobem podle zákona, je uvedena možnost zadat veřejnou zakázku na nové služby v jednacím řízení bez uveřejnění, c) přepokládaná hodnota veřejné zakázky na nové služby je zahrnuta do předpokládané hodnoty veřejné zakázky zadávané v tomto zadávacím řízení, d) jednací řízení bez uveřejnění na nové služby bude zahájeno do 3 let ode dne uzavření smlouvy na původní veřejnou zakázku, e) skutečná cena bez DPH veřejné zakázky na nové služby nepřesáhne o více jak 30 % předpokládanou hodnotu podle písmene c) ani nepřesáhne o více jak 30 % cenu původní zakázky, a současně jsou naplněny podmínky ustanovení § 100 odst. 3 zákona, tj: a) podmínky pro nové služby odpovídají podmínkám pro použití jednacího řízení bez uveřejnění podle § 66 zákona, b) přepokládaná hodnota veřejné zakázky na nové služby nepřevyšuje 30 % předpokládané hodnoty veřejné zakázky zadávané v tomto zadávacím řízení a c) v tomto zadávacím řízení je uveden rozsah nových služeb a předpokládaná doba jejich plnění. Předpokládaná hodnota vyhrazené změny závazku dle § 100 odst. 3 zákona činí 9.600.000 Kč bez DPH.