See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på frokostordning til institutioner i Rebild Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af frokostordning til de daginstitutioner i Rebild Kommune, hvor forældrene ønsker der skal være frokostordning til børnene. I april måned 2026 afholdes der valg til frokostordningen i de institutioner der fremgår af bilag 4. Resultatet på tilslutningen til frokostordning for skoleårene 2026/27 og 2027/2028 forventes opgjort i løbet af april måned 2026, hvorefter den vindende leverandør vil få besked om resultatet. Antallet af tilmeldte institutioner kan variere fra 0 og til det maksimale antal institutioner. Ordregivers historiske tilslutning til frokostordningen fremgår af bilag 3. Udbuddet gennemføres som et udbud over tærskelværdierne efter light-regimet, jf. udbudslovens afsnit III, § 186 (Lov nr. 1564 af 15. december 2015), hvilket betyder, at enhver, der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. punkt. 7 og opfylder eventuelle minimumskrav, kan afgive tilbud.
Vorherige Bekanntmachung: 111959-2026
Interne Kennung: 659124
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et udbud over tærskelværdierne efter light-regimet, jf. udbudslovens afsnit III, § 186 (Lov nr. 1564 af 15. december 2015), hvilket betyder, at enhver, der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. punkt. 7 og opfylder eventuelle minimumskrav, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af frokostordning til de daginstitutioner i Rebild Kommune, hvor forældrene ønsker der skal være frokostordning til børnene. I april måned 2026 afholdes der valg til frokostordningen i de institutioner der fremgår af bilag 4. Resultatet på tilslutningen til frokostordning for skoleårene 2026/27 og 2027/2028 forventes opgjort i løbet af april måned 2026, hvorefter den vindende leverandør vil få besked om resultatet. Antallet af tilmeldte institutioner kan variere fra 0 og til det maksimale antal institutioner. Ordregivers historiske tilslutning til frokostordningen fremgår af bilag 3.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge aftalen med 3 x 2 år på uændrede vilkår regnet fra 31.07.2028.