See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sdílený informační systém TA ČR - etapa 3
Beschreibung: Předmětem plnění nadlimitní veřejné zakázky je pokračování projektu SISTA formou rámcové dohody s názvem: „Sdílený informační systém TA ČR - etapa 3”. TA ČR ve spolupráci s účastníky rámcové dohody buduje SISTA jako cloud native informační systém. TA ČR přijala DevOps přístup mezi interním ICT týmem/jednotlivými dodavateli a vytvořila další potřebné prerekvizity (GCP, CI/CD, pravidla vývoje, vedení dokumentace, design systém, knihovnu UI komponent a katalog služeb) pro řešení druhé etapy projektu SISTA. TA ČR přistoupil k obnovení rámcového vztahu (jako etapy 3) s ohledem na dosažené výsledky projektu, které umožňují podpořit směr řešení od hledání způsobu jak, přes ověření k jeho funkčním dílčím realizacím v rutinním provozu nebo poloprovozu. Cílem etapy 3 je obnovit a zvýšit výkon na straně programátorských kapacit a podporu rutinního provozu u stávajících modulů či funkčních částí (produktů) projektu SISTA. Stále však nejde o zcela rutinní programování podle dokumentace, neboť s přibývajícím náročností výměny informací a jejcih synchronizace, je nutné tyto výměny informací (dat) optimalizovat. Ruku v ruce s tím jde také o kvalitní dokumentaci pro rutinní provoz, nasazení i budoucí rozvoj. To vše lze zajistit větším počtem účastníků rámcové smlouvy, kteří se zaměří na vývoj dílčích částí zvoleného způsobu řešení SISTA dle pravidel a způsobů nalezených v předchozích rámcových smlouvách. Proto je účelné uzavřít novou rámcovou dohodu, kde hlavním cílem je rozšířit portfolio potencionálních vývojářů ochotných a schopných nad stanovenými principy, pravidly, zásadami či hotovými řešeními v tomto projektu vzniklými, pokračovat plynule dále. TA ČR předpokládá, že dosavadní výsledky projektu umožňují jeho dílčí a z pohledu autorských či licenčních plateb bezplatné využití i u jiných veřejných zadavatelů. Za tím účelem je do rámcového vztahu přesunuta licenční politika, která byla uplatňována v jednotlivých minitendrech dle jejich účelu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postup dle zákona č. 134/2016 Sb.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste, 72232000 Entwicklung von Transaktionsverarbeitungssoftware und kundenspezifischer Software, 72263000 Software-Implementierung, 72320000 Datenbankdienste, 72317000 Datenspeicherung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: MT126 Rozvojové úprava DISTA UI a dalších souvisejících komponent - (s obnovením soutěže)
Beschreibung: MT126: Rozvojové úpravy DISTA UI a dalších souvisejících komponent Cíle minitendru: 1. Design a vývoj SISTA jsou plně synchronní. SW nástroje Figma se Storybookem jsou obousměrně propojeny (odkazy, dokumentace apod.). 2. Existuje aktualizovaná knihovna DISTA komponent s design tokeny napojenými na Design systém gov.cz. 3. SISTA je responzivní a splňuje regulatorní požadavky kladené na přístupnost webových aplikací. 4. Existují nové verze komponent a TRSů vymezených ve specifikaci zadání MT126. 5. Existují GitLab repozitáře se zdrojovými kódy a dokumentací komponent/TRSů dodaných prostřednictvím MT126. 6. Ops tým TA ČR je schopen vlastními silami nasadit dodané komponenty/TRSy do testovacího/produkčního prostředí GCP. Povinné otázky: Dodavatele ve svém návrhu řešení zodpoví níže uvedené okruhy/otázky: 1. Jakým způsobem byste řešili napojení interního UI kitu na nadřazený design systém (např. GOV), včetně zajištění budoucích aktualizací? 2. Jak byste řešili rozdílné chování komponent napříč breakpointy? 3. Jak byste optimalizovali a rozšířili funkci URN resolveru? 4. Popište správný postup pro zvednutí verzí Storybooku s Chromaticem v prostřední SISTA. Popis doplňte o vlastní odhad pracnosti provedení upgrade. 5. TA ČR nasadila monitorovací SW Sentry k zachytávání chyb. Navrhněte způsob integrace do helpdeskových procesů SISTA tak, abychom zvládli při podpoře uživatelů efektivně řešit chyby a problémy projevující se v UI SISTA. Minimální výstupy: ● Rozvojové úpravy DISTA UI a dalších souvisejících komponent s funkcionalitami definovanými v zadání minitendru. ● Zdrojové kódy DISTA UI a dalších souvisejících komponent uložené dle pravidel vývoje v GitLab repozitáři. Dodavatel je v souladu s článkem 10 odst. 2) rámcové dohody povinen pravidla vývoje respektovat. ● Dokumentace DISTA UI a dalších souvisejících komponent uložená dle pravidel vedení dokumentace v GitLab repozitáři. Dodavatel je v souladu s článkem 10 odst. 2) rámcové dohody povinen pravidla vedení dokumentace respektovat. ● Podklady scrumových událostí ve formě prezentací a dokumentů dle šablon v projektové knihovně. Jedná se o výstupy z plánování sprintu, revize a retrospektivy sprintu. Absence scrumových událostí při řešení minitendru je považováno za nesplnění požadavku. ● Závěrečná prezentace výstupů MT126 pro ostatní účastníky rámcové dohody ve formě prezentace vytvořených a otestovaných funkcionalit.
Interne Kennung: MT126 Rozvojové úprava DISTA UI a dalších souvisejících komponent - (s obnovením soutěže)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste, 72232000 Entwicklung von Transaktionsverarbeitungssoftware und kundenspezifischer Software, 72320000 Datenbankdienste, 72317000 Datenspeicherung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Inflační doložka - účastník je oprávněn, a to nejdříve po dvou letech účinnosti rámcové dohody, na každý rok ze zbývajících dvou let jednostranně zvyšovat cenu za služby poskytované na základě výběru v minitendru vyhlášeného na základě této rámcové dohody (pro potřeby tohoto odstavce jako “služby”), a to v případě, že procentuálně vyjádřená meziroční inflace oproti předchozímu roku převýší 2 %. V případě, že vznikne právo na zvýšení cen za poskytnuté služby dle této inflační doložky v prvním roce ze zbývajících dvou let, platí, že maximální nabídková cena uvedená v příloze č. 1 rámcové dohody se zvyšuje o míru inflace za předchozí rok. V případě, že vznikne právo na zvýšení cen za poskytnuté služby dle této inflační doložky v druhém roce ze zbývajících dvou let, platí, že maximální nabídková cena uvedená v příloze č. 1 rámcové dohody se zvyšuje o rozdíl meziroční inflace mezi prvním a druhým zbývajícím rokem, je-li takový číselně vyjádřený rozdíl vyšší než 0. Účastník je povinen při zvyšování cen za služby vycházet z oficiálních informací poskytovaných ČNB či Českým statistickým úřadem nebo jinou k tomu oprávněnou či pověřenou institucí. Navýšení musí přesně odpovídat procentuální hodnotě míry inflace stanovené institucí uvedenou výše, případně může být nižší. O zvýšení maximální nabídkové ceny je účastník povinen zadavatele informovat.
Los: LOT-0003
Titel: MT131 Přepracování struktury návrhu projektu (bez obnovení soutěže)
Beschreibung: MT131: Přepracování struktury návrhu projektu Cíle minitendru: 1. Zásadní zrychlení načítání přihlášky při zachování vlastností uživatelského chování a dynamičnosti definice formulářů. 2. Celá přihláška (prázdná i vyplněná s více účastníky) komplexního návrhu projektu je načtena v řádu jednotek vteřin. 3. Vyplňování a přepočty vložených údajů probíhají v reálném čase bez zpoždění v odezvě formuláře. 4. Načítání a kontroly rozsáhlých dat ve struktuře přihlášky (např. finanční rozpočty) mezi panely probíhá v řádu nízkých jednotek vteřin. 5. Optimalizace návrhu projektu je nasazena na produkčním prostředí SISTA nejpozději do 6. 3. 2026 . 6. Naplnění cílů minitendru je ze strany TA ČR potvrzeno výstupy zátěžového testování. 7. Dodavatel převedl existující otevřené přihlášky na novou strukturu. 8. Dodavatel zajistil transfer znalostí souvisejících s novým konceptem přihlášky do projektového týmu SISTA. Otázky: Nejsou Minimální výstupy: ● Přírůstek byznysového TRSu Podání návrhu projektu s funkcionalitami a vlastnostmi definovanými v návrhu řešení. ● Zdrojové kódy byznysového TRSu Podání návrhu projektu uložené dle pravidel vývoje v GitLab repozitáři. Dodavatel je v souladu s článkem 10 odst. 2) rámcové dohody povinen pravidla vývoje respektovat. ● Dokumentace byznysového TRSu Podání návrhu projektu uložené dle pravidel vedení dokumentace v GitLab repozitáři. Dodavatel je v souladu s článkem 10 odst. 2) rámcové dohody povinen pravidla vedení dokumentace respektovat. ● Výstupy zátěžových testů MT131 potvrzující naplnění cílů MT131. ● Závěrečná prezentace výsledků MT131 Přepracování struktury návrhu projektu pro sponzora projektu a projektový tým.
Interne Kennung: MT131 Přepracování struktury návrhu projektu (bez obnovení soutěže)
Los: LOT-0002
Titel: MT127 Rámcové kontroly a přezkoumání dokumentace TRSů SISTA - (s obnovením soutěže)
Beschreibung: MT127 Rámcové kontroly a přezkoumání dokumentace TRSů SISTA Cíle minitendru: 1. Kvalita zdrojových kódů a dokumentace TRSů odpovídá požadavkům pravidel SISTA. 2. Metodika rámcových kontrol a přezkoumání dokumentace služeb SISTA odpovídá aktuálním poznatkům projektu. Povinné otázky: Dodavatele ve svém návrhu řešení zodpoví níže uvedené okruhy/otázky: ● Popište případné podněty směřující k rozvoji aktuální metodiky: ,,MT078 Sanity check – šablona kontroly" ● Stanovte cenu na jednu kontrolu při současném dodržení předpokládaného rozsahu 16 hodin. Minimální výstupy: ● Prezentace realizovaných kontrol akceptovaných TRSů dle šablony připravené v rámci zpracování metodiky. ● Výkazy realizovaných aktivit poskytnutého plnění.
Interne Kennung: MT127 Rámcové kontroly a přezkoumání dokumentace TRSů SISTA - (s obnovením soutěže)