2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA TUSZY, TONERÓW I INNYCH MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH DO SPRZĘTU INFORMATYCZNEGO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa tuszy, tonerów i innych materiałów eksploatacyjnych do sprzętu informatycznego w ilościach wyszczególnionych w formularzu ofertowym – załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące realizacji umowy, dostaw, gwarancji, kar umownych zostały zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6 do SWZ – wzór umowy. Asortyment wyszczególniony w formularzu cenowym będącym integralną częścią formularza ofertowego musi być fabrycznie nowy, wcześniej nieużywany, dostarczony w oryginalnych opakowaniach oraz odpowiadać wszystkim cechom określonym w formularzu cenowym. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający w wyniku analizy możliwości podziału zamówienia na części, podjął decyzję, iż nie dokona podziału. Przedmiot zamówienia stanowi jednorodną grupę asortymentową. Zamawiający uznał, że brak podziału zamówienia na części jest uzasadniony z następujących względów: Organizacyjnych – realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę usprawnia proces zamawiania, dostaw oraz obsługi reklamacji, ograniczając ryzyko opóźnień i niepewidłowości; Ekonomicznych – zamówienie większego wolumenu u jednego wykonawcy pozwala na uzyskanie korzystniejszych cen; Technicznych i eksploatacyjnych - zapewnienie jednolitej jakości materiałów eksploatacyjnych wpływa na prawidłowe funkcjonowanie urządzeń drukujących oraz ogranicza ryzyko ich uszkodzenia; Koordynacyjnych – brak podziału eliminuje konieczność współpracy z wieloma wykonawcami, co mogłoby generować dodatkowe obciążenia administracyjne. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji, gdyż zamówienie może być realizowane przez szeroki krąg wykonawcy działających na rynku dostaw materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Zamawiający wymaga całkowitej realizacji ilości wyszczególnionych w formularzu ofertowym. Zamawiający nie przewiduje zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 Prawo Zamówień Publicznych. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. W ramach niniejszej umowy Zamawiający z prawa opcji może korzystać wielokrotnie, przez cały okres trwania umowy. Zamawiający potwierdzi pisemnie realizację dostawy części opcjonalnej w niezbędnych ilościach (dopuszcza się pismo przesłane za pomocą e-maila, faksu do Wykonawcy), w terminie do dnia 4 września 2026 r.
Interne Kennung: D/20/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125110 Toner für Laserdrucker/Fax-Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa tuszy, tonerów i innych materiałów eksploatacyjnych do sprzętu informatycznego. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące realizacji umowy, dostaw, gwarancji, kar umownych zostały zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia) oraz w załączniku nr 6 do SWZ – wzór umowy. 3. Wszystkie zamawiane materiały wyszczególnione w formularzu cenowym będącym integralną częścią formularza ofertowego muszą być fabrycznie nowe, wcześniej nieużywane, dostarczone w oryginalnych opakowaniach oraz odpowiadać wszystkim cechom określonym w formularzu cenowym.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu. 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji – w zależności od potrzeb Zamawiającego - polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia. 2. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 3. Realizacja umowy w części zamówienia opcjonalnego odbędzie się: do dnia 4 grudnia 2026 r. 4. Zamawiający potwierdzi pisemnie realizację dostawy w ramach zamówienia opcjonalnego w niezbędnych ilościach (dopuszcza się pismo przesłane za pomocą e-maila, do Wykonawcy) w terminie do dnia 4 września 2026 r.