See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vintertjeneste på kørebaner - 2026
Beschreibung: Udbuddet vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter 10 delaftaler/ ruter. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: Holbæk Kommune
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1
Beschreibung: Delkontrakt 1 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 1, hvis længde er ca. 47,5 km i vinter-vejklasse 1. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2
Beschreibung: Delkontrakt 2 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 2, hvis længde er ca. 50.3 km i vinter-vejklasse 1. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0003
Titel: Delkontrakt 3
Beschreibung: Delkontrakt 3 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 2-1, hvis længde er ca. 50,3 km i vinter-vejklasse 1. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0004
Titel: Delkontrakt 4
Beschreibung: Delkontrakt 4 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 3, hvis længde er ca. 49,1 km i vinter-vejklasse 1. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0005
Titel: Delkontrakt 5
Beschreibung: Delkontrakt 5 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 3-1, hvis længde er ca. 49,1 km i vintervejklasse 1. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0006
Titel: Delkontrakt 6
Beschreibung: Delkontrakt 6 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 20, hvis længde er ca. 56,7 km i vinter-vejklasse 2 og ca. 34,1 km i vinter-vejklasse 3. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0007
Titel: Delkontrakt 7
Beschreibung: Delkontrakt 7 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 30, hvis længde er ca. 57,2 km i vinter-vejklasse 2 og ca. 38,2 km i vintervejklasse 3. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 8-7
Los: LOT-0008
Titel: Delkontrakt 8
Beschreibung: Delkontrakt 8 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 40, hvis længde er ca. 52,6 km i vinter-vejklasse 2 og ca. 43,2 km i vinter-vejklasse 3. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 9-8
Los: LOT-0009
Titel: Delkontrakt 9
Beschreibung: Delkontrakt 9 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 60, hvis længde er ca. 53,5 km i vinter-vejklasse 2 og ca. 42,1 km i vinter-vejklasse 3. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 10-9
Los: LOT-0010
Titel: Delkontrakt 10
Beschreibung: Delkontrakt 10 vedrører saltning og snerydning (vintertjeneste) på vejarealer i Holbæk Kommune. Opgaven omfatter rute 70, hvis længde er 57,4 km i vinter-vejklasse 2 og 43,8 km i vinter-vejklasse 3. Ordregiver leverer salt (inkl. lage), saltspredere, plove samt plovskær til udførelse af opgaven. Leverandøren skal stille med lastvogn, hvorpå ordregivers materiel kan monteres, samt chauffør til at udføre opgaven. Den vintertjeneste på vejarealer, der skal udføres, kan foregå i vinterperioden fra 1. november til 31. marts. Indsatsen vil alene foregå efter udkald foretaget af ordregiver.
Interne Kennung: 11-10
Los: LOT-0011
Interne Kennung: 1-10