See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kępińska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Powiat Kępiński. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Zamówienie udzielone zostanie w trzech częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa C, G, R 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B 3) Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2, III.3 SWZ. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej w ostatnich 12 miesiącach oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje PV. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załącznikach nr 1a/1b/1c do SWZ Wykaz punktów poboru. 5. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 6. Usługi dystrybucyjne są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 7. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez Odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej/umów kompleksowych. 8. W Załączniku nr 1a/ 1b /1c do SWZ w kolumnie „Zmiana sprzedawcy” wskazano w odniesieniu, do których PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz pierwszy, a w odniesieniu do których po raz kolejny. 9. Postępowaniem nie zostały objęte PPE (grupa taryfowa G), w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego. 10. Postępowaniem nie zostały objęte PPE ze statusem Prosumenta rozliczanego w systemie net-metering lub net-billing. 11. Zamawiający posiadają status odbiorcy, wobec czego przysługuje im uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy /art.4j ust.1 Ustawy Pe/.
Interne Kennung: AB.272.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa C, G, R
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 4 203,94 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 375 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Układ pomiarowy z grupą taryfową B jest dostosowany do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 7. Instalacje fotowoltaiczne posiada Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie Szczegóły dotyczące instalacji oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku nr 1a do SWZ, kolumna „Instalacja PV”. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umów na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego (odbiorcę) do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2026r. 8. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawartych zostanie 31 umów.
Interne Kennung: 01
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 537,00 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 5 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Układ pomiarowy z grupą taryfową B jest dostosowany do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Instalacje fotowoltaiczne będzie posiadać: Sport Pleszew Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące instalacji oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku nr 1b do SWZ, kolumna „Instalacja PV”. Całość energii wyprodukowanej w instalacjach PV zużywana będzie na potrzeby własne odbiorcy, przy czym instalacje nie są wyposażone w „blokery”. Wobec tego, w razie potrzeby Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umów na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego (odbiorcę) do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowa obowiązywać będzie do dnia 31.12.2026r. Zamawiający (Odbiorcy) dla PPE objętych postępowaniem nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 8. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawartych zostanie 2 umowy.
Interne Kennung: 02
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 2 742,21 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 491 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 3 zamówienia zawartych zostanie 8 umów.
Interne Kennung: 03