2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i wdrożenie elementów systemu HIS
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa szpitalnych systemów informatycznych w Zagłębiowskim Szpitalu Klinicznym w Czeladzi w ramach projektu „Wdrożenie e-usług w Zagłębiowskim Szpitalu Klinicznym” poprzez rozwój usług e-zdrowia i integrację z systemami centralnymi realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Zadanie obejmuje kompleksową integrację oraz modernizację środowiska systemów informatycznych Szpitala, której celem jest poprawa jakości świadczeń zdrowotnych, dostępności usług, zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzania danych medycznych, interoperacyjności z systemami krajowymi oraz cyfryzacja procesów związanych z leczeniem pacjenta.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30233100 Computerspeichereinheiten, 32420000 Netzausrüstung, 48217000 Softwarepaket für die Transaktionsverarbeitung, 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa szpitalnych systemów informatycznych w Zagłębiowskim Szpitalu Klinicznym w Czeladzi w ramach projektu „Wdrożenie e-usług w Zagłębiowskim Szpitalu Klinicznym” poprzez rozwój usług e-zdrowia i integrację z systemami centralnymi realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. 2. Zadanie obejmuje kompleksową integrację oraz modernizację środowiska systemów informatycznych Szpitala, której celem jest poprawa jakości świadczeń zdrowotnych, dostępności usług, zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzania danych medycznych, interoperacyjności z systemami krajowymi oraz cyfryzacja procesów związanych z leczeniem pacjenta. 3. W ramach postępowania przewidziano 1 Zadanie podzielone na 4 elementy nie stanowiących oddzielnych zamówień jedynie spójne bloki tematyczne: 3.1. Rozbudowa szpitalnego systemu informatycznego 3.1.1. System dziedzinowy do obsługi procesów medycznych i administracyjnych 3.1.2. Migracja danych z dotychczasowego systemu dziedzinowego 3.1.3. Dodatkowe funkcjonalności systemu szpitalnego (np. pulpity, karta anestezjologiczna) 3.1.4. Rozszerzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) o nowe dokumenty ustawowe 3.1.5. Licencje bazodanowe w modelu dedykowanym (2xCPU) 3.1.6. Budowa wysokodostępnego środowiska serwerowego w dwóch serwerowniach (GPD i CPD); 3.1.7. Szkolenia techniczne dla Działu IT z wdrożonych technologii; 3.2. Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki 3.2.1. Digitalizacja bieżącej dokumentacji medycznej 3.2.2. Digitalizacja archiwum dokumentacji medycznej 3.2.3. Integracja z CeZ w zakresie digitalizacji karty leczenia – ucyfrowienie i indeksacja; 3.3. Zakup elementów cyberbezpieczeństwa 3.3.1. Biblioteka taśmowa do realizacji trzeciej kopii zapasowej z wykorzystaniem systemu backupu 3.3.2. Realizacja WORM – serwer backupu z repozytorium S3 3.3.3. Wdrożenie systemu backupu zgodnie z wymaganiami NIS2 3.3.4. Migracja poczty na zasoby lokalne - Microsoft Exchange Plan 1 dla 400 skrzynek pocztowych, integracja z AD / migracja / dokumentacja - wsparcie 3 lata 3.3.5. Wdrożenie przełączników światłowodowych dla infrastruktury serwerowo-macierzowej w GPC i CPD 3.3.6. Wdrożenie rozwiązania klasy EDR/XDR z centralnym zarządzaniem bezpieczeństwem stacji i serwerów 3.3.7. Wdrożenie oprogramowania do monitorowania i zarządzania punktami końcowymi (390 urządzeń, 5 administratorów) 3.3.8. Szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla 75% personelu 3.3.9. Wsparcie serwisowe infrastruktury, systemów, sieci i backupu 3.3.10. Usługa Security Operation Center (SOC) 3.3.11. Cykliczne skany podatności i symulacje phishingu 3.3.12. Wdrożenie systemu do monitorowania środowiska IT 3.3.13. Wdrożenie centralnego systemu do raportowania i obsługi zgłoszeń serwisowych (Service Desk) 3.3.14. Wdrożenie zapory aplikacyjnej (WAF) do zabezpieczenia komunikacji zewnętrznej 3.3.15. Wdrożenie systemu zarządzania dostępem uprzywilejowanym (PAM) 3.3.16. Przedłużenie oraz rozbudowa licencji systemu ochrony punktów końcowych i sieci 3.3.17. Przedłużenie wsparcia i licencji na routery brzegowe 3.4. Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych 3.4.1. Wdrożenie systemu diagnostyki obrazowej PACS 3.4.2. Integracja z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) 3.5. Dokumentacja powykonawcza
Haupteinstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30233100 Computerspeichereinheiten, 32420000 Netzausrüstung, 48217000 Softwarepaket für die Transaktionsverarbeitung, 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 48820000 Server, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 72611000 Technische Computerunterstützung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy.