See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie wód, urządzeń wodnych oraz pozostałych obiektów związanych z gospodarką wodną na terenie Zarządu Zlewni w Lesznie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi pn. Utrzymanie wód, urządzeń wodnych oraz pozostałych obiektów związanych z gospodarką wodną na terenie Zarządu Zlewni w Lesznie Szczegółowy zakres prac zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ - KOSZTORYS OFERTOWY (druk do wypełnienia) oraz Załącznik Nr 2 do SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, PRZEDMIAR i SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA i ODBIORU PRAC. Celem przeprowadzenia niniejszego postępowania jest zawarcie umowy ramowej, pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w celu ustalenia warunków zamówienia jakie mogą zostać udzielone w okresie od dnia podpisania umowy przez 36 miesięcy zwane dalej „zamówieniami cząstkowymi”. Wskazane ilości (obmiar) w KOSZTORYSIE OFERTOWYM stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ, dla zamówienia, mają charakter wielkości orientacyjnych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego zakresu ilościowego umowy ramowej, ti. do nieudzielania zamówień cząstkowych w tych wielkościach lub przekroczenia tych ilości w przypadku niewykorzystania kwoty przeznaczonej na realizacje umów ramowych, a Wykonawcom nie służy prawo do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu. Wskazane ilości w KOSZTORYSIE OFERTOWYM stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ mają charakter wielkości orientacyjnych i służą do porównania ofert. Prace należy prowadzić zgodnie z „Katalogiem dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych”. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z następującymi publikacjami: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania (z załącznikami), link: https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych/ • Dobre praktyki utrzymania rzek, link: https://straznicy.wwf.pl/dobre-praktyki-utrzymania-rzek/ • Renaturyzacja wód podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych, link: https://straznicy.wwf.pl/renaturyzacja-wod-podrecznik-dobrych-praktyk-renaturyzacji-wod-powierzchniowych/ Jednocześnie po zakończeniu prac Wykonawca wskaże w dokumentacji powykonawczej (protokół odbioru, kosztorys powykonawczy, dziennik realizacji zadania utrzymaniowego) zakres/odcinki prac, które przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi wraz z uzasadnieniem, a także przedstawi dokumentację fotograficzną przedstawiającą stan przed oraz po wykonaniu robót. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić nadzór przyrodniczy przez cały okres realizacji zamówienia. Prace należy prowadzić pod nadzorem przyrodniczym. Koszty wynikające z tego tytułu Wykonawca winien wliczyć w cenę oferty. Dokumentację z pełnienia nadzoru przyrodniczego Wykonawca przekaże Zamawiającemu w dniu odbioru robót.
Vorherige Bekanntmachung: 837505-2025
Interne Kennung: V.ROZ.2710.140.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Część 1 - V.ROZ.2710.140.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren