294959-2025 - Ergebnis
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków, zasilania ujęć wody oraz na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Kroczyce
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków, zasilania ujęć wody oraz na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Kroczyce
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków, zasilania ujęć wody oraz na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Kroczyce. Zamówienie dotyczy zaprojektowania, dostawy, montażu, uruchomienia i przeprowadzenia procedury włączenia do sieci OSD instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Kostkowicach i Siamoszycach; ujęć wody w Przyłubsku i Lgocie Murowanej; na obiektach użyteczności publicznej tj. Szkoły Podstawowej w Kroczycach, Szkoły Podstawowej w Pradłach, Przedszkola Publicznego w Kroczycach oraz Domu Kultury w Kroczycach na terenie Gminy Kroczyce. W ramach zamówienia przewidziane jest: a) zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi niezbędnymi składnikami i włączeniem do instalacji budynku, w tym zaprojektowanie sposobu montażu i sprawdzenie nośności konstrukcji, b) dostarczenie urządzeń i materiałów budowlanych, niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej, c) wykonanie kompletnej elektrowni fotowoltaicznej obejmującej: współpracujący automatycznie system paneli fotowoltaicznych, falownik(i), niezbędną instalację elektryczną i zabezpieczenia, d) wypełnienie otworów oraz odtworzenie i naprawa części uszkodzonych wypraw (elementów wykończeniowych) podczas wykonywania prac budowlanych, e) przeprowadzenie prób całej instalacji oraz niezbędne pomiary, f) zaprogramowanie i uruchomienie układu sterującego, g) przeprowadzenie rozruchu instalacji fotowoltaicznej, h) opracowanie instrukcji obsługi instalacji fotowoltaicznej, i) zamocowanie na budynku wyposażonym w instalację tabliczki informacyjnej z tworzywa sztucznego opracowanej zgodnie z wytycznymi dotyczącymi informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027, j) przekazanie użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim oraz poinformowanie ich o zasadach bezpiecznego użytkowania instalacji fotowoltaicznej, k) przygotowanie dla właściciela poprawnego zgłoszenia instalacji u właściwego OSD, l) przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji fotowoltaicznych. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę następujących okresów gwarancji: 1) na wykonane roboty budowlane, materiały i urządzenia z wyłączeniem paneli fotowoltaicznych, inwerterów: minimum 60 miesięcy (5 lat), liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego zadania, 2) na dostarczone i zamontowane panele fotowoltaiczne: minimum 120 miesięcy gwarancji producenta oraz gwarancji Wykonawcy (10 lat), liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego zadania, 3) na dostarczone i zamontowane inwertery i magazyn energii: minimum 96 miesięcy (8 lat), gwarancji producenta oraz gwarancji Wykonawcy liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego zadania. Wszystkie zastosowane przy realizacji zamówienia materiały i urządzenia muszą być fabrycznie nowe, pochodzić z bieżącej produkcji (wyprodukowane nie wcześniej niż w 2024 r.) i posiadać niezbędne certyfikaty i atesty. Minimalne parametry paneli fotowoltaicznych i inwerterów określa PFU. Zamawiający dopuszcza możliwość, że Wykonawca zaproponuje panele o wyższej mocy jednostkowej niż określone w PFU. W takiej sytuacji należy przeliczyć liczbę paneli w taki sposób, by uzyskać co najmniej moc całej instalacji na poziomie wskazanym w PFU. Na potrzeby niniejszego postępowania zamówienie zostało podzielone na 2 części: Część I zamówienia: Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Kostkowicach i Siamoszycach oraz do zasilania ujęć wody w Przyłubsku i Lgocie Murowanej. Część II zamówienia: Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach oświatowych w Kroczycach i Pradłach oraz Domu Kultury w Kroczycach.
Vorherige Bekanntmachung51444-2025
Interne KennungUG-V.271.00001.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 2. Zamawiający nie żąda wniesienia wadium. 3. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawców na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (fakultatywne przesłanki wykluczenia). 4. Zamawiający przewiduje zmiany umowy zgodnie z art. 454 i 455 ustawy Pzp oraz w przypadkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy. 5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców występujących wspólnie są oni zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. 6. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca może polegać na potencjale podmiotu trzeciego na zasadach opisanych w art. 118–123 ustawy PZP.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Kostkowicach i Siamoszycach oraz do zasilania ujęć wody w Przyłubsku i Lgocie Murowanej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji fotowoltaicznej przy 4 obiektach: 1. Oczyszczalnia ścieków w Kostkowicach – dz. nr 512/1 obręb Kostkowice ul. Jagodowa 2, 2. Oczyszczalnia ścieków w Siamoszycach – dz. nr 891/2 obręb Siamoszyce, ul. Młyńska 2, 3. Ujęcie wody – Przyłubsko dz. nr 291/4; 291/3, 292 obręb Przyłubsko, ul. Jurajska 4, 4. Ujęcie wody - Lgota Murowana – dz. nr 744/1 obręb Lgota Murowana, ul. Kalinowa. Ad. 1: Oczyszczalnia ścieków w Kostkowicach Na potrzeby oczyszczalni ścieków w Kostkowicach przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 89,32 kWp, składającej się z 232 modułów fotowoltaicznych o mocy 385Wp i 2 inwerterów (falowników) o mocy 50kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na gruncie i będzie produkować rocznie około 90 MWh energii elektrycznej. Ad. 2: Oczyszczalnia ścieków w Siamoszycach Na potrzeby oczyszczalni ścieków w miejscowości Siamoszyce przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 27,6 kWp, składającej się z 60 modułów fotowoltaicznych o mocy 460Wp i inwertera o mocy 25kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na gruncie i będzie produkować rocznie około 28 MWh energii elektrycznej. Ad. 3: Ujęcie wody w Przyłubsku Na potrzeby ujęcia wody w Przyłubsku przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,1 kWp, składającej się z 85 modułów fotowoltaicznych o mocy 460Wp i inwertera o mocy 40kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na dachu i gruncie i będzie produkować rocznie około 39 MWh energii elektrycznej. Ad. 4: Ujęcie wody w Lgocie Murowanej Na potrzeby ujęcia wody w Lgocie Murowanej przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 18,4 kWp. składającej się z 40 modułów fotowoltaicznych o mocy 460Wp i inwertera o mocy 20kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na gruncie i będzie produkować rocznie około 19 MWh energii elektrycznej. Realizacja zamówienia na żadnym z obiektów nie wymaga wcześniejszego uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Szczegółowo przedmiot zamówienia określa Program Funkcjonalno – Użytkowy, którego przedmiotem jest wykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków w Kostkowicach i Siamoszycach oraz do zasilania ujęć wody w Przyłubsku i Lgocie Murowanej - stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennungcz.1
LosLOT-0002
TitelWykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach oświatowych w Kroczycach i Pradłach oraz Domu Kultury w Kroczycach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji fotowoltaicznej na następujących obiektach: 1. Szkoła Podstawowa w Kroczycach – Działka 373/7, 374/5, 375/9, 376/13, 376/16, 377/19, 377/22 obręb Kroczyce Stare, ul. Sienkiewicza 7, 2. Szkoła Podstawowa w Pradłach - Działka nr 348/5 obręb Pradła, ul. Batalionów Chłopskich 14, 3. Przedszkole Publiczne w Kroczycach – Działka 372/8 obręb Kroczyce Stare, ul. Sienkiewicza 5, 4. Dom Kultury w Kroczycach - Działka 2145 obręb Kroczyce Okupne ul. Batalionów Chłopskich 11. Ad. 1: Szkoła Podstawowa w Kroczycach Na potrzeby Szkoły Podstawowej w Kroczycach przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 35,88 kWp składającej się z 78 modułów fotowoltaicznych oraz falownika o mocy 40kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na dachu i będzie produkować rocznie około 35 MWh energii elektrycznej. Ad. 2: Szkoła Podstawowa w Pradłach Na potrzeby Szkoły Podstawowej w Pradłach przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,36 kWp składającej się z 66 modułów fotowoltaicznych i falownika o mocy 30kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na dachu sali gimnastycznej i budynku szkolnego i będzie produkować rocznie około 31 MWh energii elektrycznej. Ad. 3: Przedszkole Publiczne w Kroczycach Na potrzeby Przedszkola Publicznego w Kroczycach przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 35,88 kWp składającej się z 78 modułów fotowoltaicznych oraz falownika o mocy 40kW. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na dachu i będzie produkować rocznie około 36 MWh energii elektrycznej. Ad. 4: Dom Kultury w Kroczycach Na potrzeby Domu Kultury w Kroczycach przewiduje się wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 23,65 kWp, składającej się z 57 modułów fotowoltaicznych o mocy 415Wp oraz falownika standardowego o mocy 15kW i hybrydowego o mocy 6kW. Zamówienie obejmuje również dostawę i montaż magazynu energii o pojemności 7kWh. Projektowana instalacja fotowoltaiczna zostanie usytuowana na dachu i będzie produkować rocznie około 20,5 MWh energii elektrycznej. Szczegółowo przedmiot zamówienia wskazany w pkt 1 – 3 powyżej określa Program Funkcjonalno – Użytkowy, którego przedmiotem jest: Budowa instalacji OZE na obiektach użyteczności publicznej w gminie Kroczyce - stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. Szczegółowo przedmiot zamówienia wskazany w pkt 4 powyżej określa Program Funkcjonalno – Użytkowy, którego przedmiotem jest: Budowa instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii na budynku domu Kultury - stanowiący załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennungcz.2