2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nákup licencí k produktům Microsoft a zajištění souvisejících služeb v prostředí PNB
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je poskytování licencí k produktům Microsoft prostřednictvím velkoobjemových multilicenčních smluv typu Microsoft Products and Services Agreement (MPSA), a to včetně Microsoft License Software Assurance (SA), Microsoft Cloud Solution Provider (CSP) a poskytování doplňkových služeb souvisejících s uplatněním produktů Microsoft.
Interne Kennung: 2026001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Veřejná zakázka je zadávána v otevřeném nadlimitním řízení. Informace o zadávacím řízení a veřejné zakázce jsou dostupné v zadávací dokumentaci a/nebo na profilu zadavatele.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48621000 Betriebssystemsoftwarepaket für Zentralrechner, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 72220000 Systemberatung und technische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Vyhrazená změna závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ: Objednatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost požadovat obnovení (časové prodloužení) všech nebo některých licencí o další období (dle konkrétní licence). Jednotková cena za obnovované licence bude odpovídat jednotkovým cenám licencí stanoveným v této smlouvě, resp. v její Příloze č. 2 - Předloha pro zpracování ceny plnění, tj. poskytovatel je povinen zachovat ceny sjednané touto smlouvou, resp. její Přílohou č. 2. Objednatel je oprávněn v rámci vyhrazené změny závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ, požadovat po Poskytovateli dodání i jiného typu licencí výrobce Microsoft, než které jsou uvedeny v položkovém seznamu této Smlouvy, pokud potřeba takových licencí vznikne v průběhu doby plnění. Poskytovatel se zavazuje tyto licence dodat za podmínek a cen dle aktuálního platného ceníku výrobce Microsoft, a to až do výše finančního limitu 10% z celkové nabídkové ceny bez DPH, stanovené v Příloze č. 1 Smlouvy Předloha pro zpracování ceny plnění. Dodání těchto licencí bude realizováno prostřednictvím dílčích objednávek Objednatele, které budou považovány za změnu závazku v souladu s uvedeným ustanovením zákona. Prodloužení licencí nebo dodání jiného typu licencí dle tohoto odstavce bude prováděno formou objednávek k této smlouvě. Poskytovatel bude odebírat licence dle svých aktuálních potřeb a dle pravidel výrobce. Pro vyloučení pochybností se uvádí, že takové objednávky mohou být činěny po dobu trvání této smlouvy dle čl. IX odst. 1 smlouvy. 2. Vyhrazená změna závazku dle § 100 odst. 2 ZZVZ: Objednatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny dodavatele v průběhu plnění smlouvy, a to jestliže během této doby dojde k: a. ukončení této smlouvy dohodou smluvních stran, b. ukončení této smlouvy odstoupením od smlouvy dle čl. IX odst. 3 této smlouvy, c. ukončení této smlouvy výpovědí dle čl. IX odst. 5 smlouvy. Novým dodavatelem (poskytovatelem) bude určen účastník zadávacího řízení, který nebyl ze zadávacího řízení vyloučen, splnil veškeré požadavky stanovené zadavatelem a v hodnocení nabídek obdržené v zadávacím řízení se umístil v pořadí bezprostředně za vybraným dodavatelem. V takovém případě je účastník zadávacího řízení povinen zadavateli (objednateli) doložit ve lhůtě třicet (30) kalendářních dní od doručení žádosti o uzavření smlouvy dokumenty prokazující, že účastník stále splňuje zadavatelem požadované kvalifikační předpoklady a další podmínky zadávacího řízení. Pokud tento účastník zadávacího řízení odmítne uzavřít smlouvu nebo neprokáže splnění kvalifikačních předpokladů či další podmínky zadávacího řízení, a to v rozsahu a způsobem stanoveným touto smlouvou a případně též zadávací dokumentací a ve stanovené lhůtě, vyzve objednatel (zadavatel) k uzavření smlouvy účastníka zadávacího řízení, který se v hodnocení nabídek umístil jako další v pořadí. Tento postup může objednatel (zadavatel) v případě neuzavření smlouvy opakovat, a to až do oslovení posledního účastníka zadávacího řízení, který se v hodnocení nabídek v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako poslední v pořadí. Smlouva s účastníkem pak bude uzavřena za podmínek, které účastník nabídnul ve své nabídce podané v původním zadávacím řízení. 3. Vyhrazená změna závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ: V souvislosti s uplatněním vyhrazené změny závazku dle odst. 2 tohoto článku smlouvy si objednatel vyhrazuje změnu smlouvy, bude-li taková změna smlouvy dle konkrétní situace nezbytně nutná pro uzavření smlouvy s jiným dodavatelem (určeným dle odst. 2 tohoto článku), a to v následujícím rozsahu: a. ustanovení týkající se zahájení platnosti a účinnosti smlouvy; b. ustanovení týkající se předání a převzetí předmětu plnění od stávajícího dodavatele; c. ustanovení týkající se doby trvání smlouvy.