See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie Sp. z o.o. z podziałem na 7 części – zawarcie umowy ramowej
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia podzielony jest na części: a) Część 1: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 27* – farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne; b) Część 2: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 32 – leki inne niż wymienione w 20 01 31*; c) Część 3: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 03 80 - odpadowa papa; d) Część 4: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11; e) Część 5: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07 – Odpady wielkogabarytowe (mogą być ujednorodnione); f) Część 6: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 13 02 08* – inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe; 13 01 13* - inne oleje hydrauliczne; 16 01 07* – filtry olejowe; 15 02 02* – sorbenty, materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach), tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB); 15 01 10* – opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone; 12 01 13 – odpady spawalnicze; g) Część 7: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 01 – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Sposób zagospodarowania przedmiotowych odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, tj. odbywać się w instalacji komunalnej wpisanej na listę prowadzoną przez właściwego marszałka województwa na podstawie art. 38b ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
Vorherige Bekanntmachung: 549112-2024
Interne Kennung: ZP/10/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących środków dowodowych: 1) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów t.j. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg załącznika nr 5 do SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 2) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) PZP, art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3) - 6) ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 pkt. 1-3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – wg załącznika nr 6 do SWZ; 4) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności dot. przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 – wg załącznika nr 12 do SWZ; 5) Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – zaleca się skorzystanie z załącznika nr 7 do SWZ; 6) Dokument potwierdzający wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, tj. Bazy Danych o Odpadach w zakresie transportu odpadów, zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; 7) Aktualne zezwolenie/pozwolenie na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzania lub zbierania odpadów o kodach objętych przedmiotem zamówienia dla części zamówienia, na którą składa ofertę lub dokument potwierdzający wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, tj. Bazy Danych o Odpadach w zakresie pośrednictwa w obrocie odpadami zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. 1. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zamawiający udzieli niezwłocznie odpowiedzi na wszelkie zapytania związane z prowadzonym postępowaniem, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni, przed upływem terminu składnia ofert. 2. Odpowiedź zostanie umieszczona na stronie prowadzonego postępowania bez ujawniania źródła zapytania. 3. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 2, przedłuża termin składania ofert albo ofert podlegających negocjacjom o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert albo ofert podlegających negocjacjom. 4. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 1, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania odpowiednio wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. 5. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w ust. 3, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. 6. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. 7. W przypadku gdy zmiana treści SWZ jest istotna dla sporządzenia oferty lub wymaga od Wykonawców dodatkowego czasu na zapoznanie się ze zmianą treści SWZ i przygotowanie ofert, Zamawiający przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny na ich przygotowanie. 8. Zamawiający informuje Wykonawców o przedłużonym terminie składania ofert przez zamieszczenie informacji na stronie internetowej prowadzonego postępowania, na której została udostępniona zmiana SWZ. 9. Informację o przedłużonym terminie składania ofert Zamawiający zamieszcza w ogłoszeniu o zmianie ogłoszenia. 10. Dokonaną zmianę treści SWZ udostępnia się na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: odbiór i unieszkodliwienie odpadów o kodzie 20 01 27*
Beschreibung: Część 1: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 27* – farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne;
Interne Kennung: Część 1
Menge: 5 000 000 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: odbiór i unieszkodliwienie odpadów o kodzie 20 01 32
Beschreibung: Część 2: odbiór i unieszkodliwienie odpadów o kodzie 20 01 32 Przedmiotem zamówienia jest odbiór i unieszkodliwienie odpadów o kodzie 20 01 32 – leki inne niż wymienione w 20 01 31 Szacowana ilość odpadów do odbioru – 5,00 Mg.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 03 80
Beschreibung: Część 3: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 03 80 Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 03 80 – odpadowa papa. Szacowana ilość odpadów do odbioru – 20,00 Mg.
Interne Kennung: Część 3
Menge: 20 000 000 Tonnen
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12
Beschreibung: Część 4: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 – inne odpady z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. Szacowana ilość odpadów do odbioru – 800,00 Mg.
Interne Kennung: Część 4
Menge: 800 000 000 Tonnen
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07
Beschreibung: Część 5: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07 Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07 –odpady wielkogabarytowe (mogą być ujednorodnione). Szacowana ilość odpadów do odbioru – ok 1200,00 Mg. Gabaryty mogą być ujednorodnione.
Interne Kennung: Część 5
Menge: 1 200 000 000 Tonnen
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 13 02 08* , 13 01 13*, 16 01 07* , 15 02 02* , 15 01 10* , 12 01 13
Beschreibung: Część nr 6: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 13 02 08* , 13 01 13*, 16 01 07* , 15 02 02* , 15 01 10* , 12 01 13 Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 13 02 08* – inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe – Szacowana ilość odpadów do odbioru: 0,60 Mg 13 01 13* – inne oleje hydrauliczne – Szacowana ilość odpadów do odbioru: 0,20 Mg 16 01 07* – filtry olejowe – Szacowana ilość odpadów do odbioru: 0,08 Mg 15 02 02* – sorbenty, materiały filtracyjne (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach), tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB) – Szacowana ilość odpadów do odbioru: 0,08 Mg 15 01 10* – opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone – Szacowana ilość odpadów do odbioru: 0,04 Mg 12 01 13 – odpady spawalnicze – Szacowana ilość odpadów do odbioru: 0,02 Mg
Interne Kennung: Część 6
Menge: 1 000 000 Tonnen
Los: LOT-0007
Titel: Cześć nr 7: odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 01 – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
Beschreibung: g) Szacowana ilość odpadów do odbioru – 14 000,00 Mg. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne o kodzie 20 03 01 stanowiące przedmiot zamówienia pochodzą od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. 6. Wskazane ilości odpadów mają charakter jedynie orientacyjny (szacunkowy). Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nieodebrania powyższych ilości odpadów 13. W zakresie części 7 zamówienia – tj. w odniesieniu do odpadów o kodzie 20 03 01: a) Zamawiający oczekuje, że usługa będzie świadczona na bieżąco. Odbiór odpadów następować będzie sukcesywnie na zgłoszenie, przy czym Zamawiający zapewnia dwa pełne transporty każdego dnia – około 50 Mg/dzień. Zamawiający zastrzega, że na zgłoszenie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić większą ilość kursów niż wymagane 2 transporty dziennie. b) Zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 01 winno odbywać się w sposób zapewniający jak najwyższe osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. c) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu oświadczenia o sposobie zagospodarowania odebranych niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 wraz z informacją o rodzaju, ilości odpadów wytworzonych w procesie R z przyjętych do zagospodarowania w ciągu danego półrocza odpadów o kodzie 20 03 01 z podaniem nazwy i adresu Instalacji Komunalnej, do której odpady zostały przekazane oraz nazwy i adresu instalacji, do których zostały przekazane odpady wytworzone, z podaniem ostatecznego procesu zagospodarowania. W/w oświadczenie powinno być przekazane Zamawiającemu w terminach do dnia 15 stycznia i do 15 lipca.
Interne Kennung: Część 7