295545-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauverwaltungsleistungen – Świadczenie usług związanych z pełnieniem funkcji Inżyniera Kontraktu oraz nadzór i rozliczenie robót przy realizacji zadania pod nazwą: Budowa węzła drogowego Alei Wojska Polskiego DK-1 wraz z nowym przebiegiem DK-46 w Częstochowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług związanych z pełnieniem funkcji Inżyniera Kontraktu oraz nadzór i rozliczenie robót przy realizacji zadania pod nazwą: Budowa węzła drogowego Alei Wojska Polskiego DK-1 wraz z nowym przebiegiem DK-46 w Częstochowie
Beschreibung: Usługa Inżyniera Kontraktu miedzy innymi obejmuje: 1) zarządzanie I koordynację realizacji prac projektowych i robót budowlanych; 2) nadzór nad pracami projektowymi i robotami budowlanymi, a także dostawami i usługami realizowanymi przez Wykonawcę robót budowlanych, w tym weryfikacja, opiniowanie oraz wstępne zatwierdzenie dokumentacji budowlanej; 3) nadzór nad prawidłową realizacją Kontraktu; 4) zatwierdzanie materiałów proponowanych przez Wykonawcę; 5) zatwierdzanie rysunków wykonawczych, zamiennych i Projektów Technologicznych; 6) kompleksowe doradztwo dla Zamawiającego o charakterze technicznym, organizacyjnym (w tym formalno-prawnym) w zakresie poprawnej(w założonym terminie, budżecie i jakości) realizacji Kontraktu; 7) nadzór robót budowlanych, dostaw i usług realizowanych przez Wykonawcę robót budowlanych, w tym weryfikacja i opiniowanie opracowanej przez niego dokumentacji projektowej; 8) wsparcie Zamawiającego w przejściowych i końcowym rozliczeniu realizacji Zadania, w związku z otrzymanym dofinansowaniem w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych oraz wypełnianiu przez Zamawiającego obowiązków sprawozdawczych 9) prowadzenie czynności promocyjno-informacyjnych odnośnie prowadzonej inwestycji. Zamówienie będzie realizowane zgodnie z prawem polskim w szczególności z ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 roku, ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Wykonawca usługi musi zapewnić sprawowanie nadzoru zgodnie z prawem polskim w szczególności z przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. WYKONAWCA ZAPEWNI UDZIAŁ PERSONELU NIEZBĘDNEGO DO PRAWIDŁOWEJ REALIZACJI INWESTYCJI W SYTUACJACH NIEPRZEWIDZIANYCH NP. NADZÓR ARCHEOLOGICZNY, SAPERSKI, ORNITOLOGICZNY, ITP. Szczegółowy zakres czynności objętych zamówieniem podano w Załączniku nr 1 do Umowy - Zakres Usług - stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ.
Interne Kennung: MZD.ZP.26.1.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71540000 Bauverwaltungsleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach prawa opcji Zamawiający uprawniony jest do przedłużenia terminu świadczenia usług, celem zapewnienia nieprzerwanego nadzoru nad realizacją Inwestycji, z uwzględnieniem następujących zasad: 1) maksymalny objęty prawem opcji okres świadczenia usług wynosi 24 (dwadzieścia cztery) miesiące kalendarzowe ponad zakładane . . . . . miesięcy (ilość zostanie wyliczona na dzień udzielenia zamówienia z uwzględnieniem daty zakończenia wykonania umowy na roboty budowalne), przy czym Zamawiający uprawniony jest do wielokrotnego korzystania z prawa opcji, to jest do przedłużania okresu świadczenia usług więcej niż jeden raz (w zależności od swoich potrzeb), z tym że jednorazowo Zamawiający może przedłużyć okres świadczenia usługi o nie krócej niż 2 (dwa) miesiące kalendarzowe; 2) w celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji najpóźniej na jeden miesiąc przed upływem podstawowego okresu świadczenia usług lub przed upływem terminu, do którego świadczenie usług zostało przedłużone na podstawie poprzedniego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. W oświadczeniu Zamawiający wskaże Wykonawcy, na jaki okres korzysta on z prawa opcji (o ile wydłuża czas świadczenia usług). Niezłożenie oświadczenia we wskazanym terminie będzie oznaczało, że Zamawiający rezygnuje z zastosowania prawa opcji dla danego zakresu; 3) przedmiot usług w okresie objętym prawem opcji będzie tożsamy z przedmiotem usług wykonywanym w podstawowym zakresie zamówienia oraz będzie odpowiadał zakresowi obowiązków Wykonawcy wynikającemu z podstawnego zakresu zamówienia (usługi w tym okresie powinny być świadczona zgodnie z postanowieniami umowy oraz zgodnie z Zakresem Usług – załącznik nr 11 do SWZ); 4) Wykonawcy nie przysługuje w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenie, w tym finansowe, w przypadku gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji lub nie skorzysta z prawa opcji w pełnym przewidzianym zakresie.