See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie bieżącej i interwencyjnej pielęgnacji zieleni w pasach drogowych miasta Poznania w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu bieżącej i interwencyjnej pielęgnacji zieleni w pasach drogowych miasta Poznania w latach 2026-2028. Przedmiot zamówienia został podzielony na 20 części: Część I Rejon 1A – południowo zachodnia część dzielnicy Stare Miasto; Część II Rejon 1B – południowo wschodnia część dzielnicy Stare Miasto; Część III Rejon 1C – część dzielnicy Stare Miasto (ul. Armii Poznań – ul. Słowiańska); Część IV Rejon 2A – część dzielnicy Stare Miasto (ul. Słowiańska – ul. Lechicka); Część V Rejon 2B – północno zachodnia część dzielnicy Stare Miasto; Część VI Rejon 3A – centralna część dzielnicy Jeżyce; Część VII Rejon 3B – południowa część dzielnicy Jeżyce; Część VIII Rejon 3C – północna część dzielnicy Jeżyce; Część IX Rejon 3D – centralna część dzielnicy Jeżyce (Ogrody, Sołacz); Część X Rejon 4A – centralna część dzielnicy Grunwald; Część XI Rejon 4B – północna część dzielnicy Grunwald; Część XII Rejon 4C – zachodnia część dzielnicy Grunwald; Część XIII Rejon 4D – południowo zachodnia część dzielnicy Grunwald; Część XIV Rejon 4E – południowa część dzielnicy Grunwald; Część XV Rejon 5A – północna część dzielnicy Wilda; Część XVI Rejon 5B – południowa część dzielnicy Wilda; Część XVII Rejon 6A – południowa część dzielnicy Nowe Miasto; Część XVIII Rejon 6B – wschodnia część dzielnicy Nowe Miasto; Część XIX Rejon 6C – centralna część dzielnicy Nowe Miasto; Część XX Rejon 7A – północna część dzielnicy Nowe Miasto. Dla każdej części zamówienia przeprowadzone zostanie odrębne postępowanie przy wyborze oferty. Każda z części obejmuje podstawowe zabiegi pielęgnacyjne oraz zabiegi interwencyjne stosowane w zależności od zaistniałych potrzeb, tj. m.in., warunków atmosferycznych, warunków związanych z ochroną roślin przed niedogodnościami pasa drogowego, bezpieczeństwa ruchu użytkowników pasa drogowego oraz prac drogowych, oraz od możliwości finansowych co zostało szczegółowo opisane w SST zał. nr 5 do SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji. Szczegółowe zapisy dotyczące prawa opcji zostały zawarte we wzorze umowy – Załącznik nr 6 do SWZ. Prawo opcji: 1. Przedmiotem zamówienia objętego prawem opcji są dodatkowe usługi w zakresie zabiegów interwencyjnych stosowanych w zależności od zaistniałych potrzeb, jednak nie wcześniej niż po wykorzystaniu środków finansowych na zabiegi interwencyjne w zakresie podstawowym w danym roku kalendarzowym (zgodnie z ofertą). 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na ten cel oraz zaistniałych potrzeb. 3. Możliwość skorzystania z prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 4. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisemnego zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. 5. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem, że opcja, o której mowa w punkcie 6.1.1. SWZ, zostanie zrealizowana w cenach zadeklarowanych przez Wykonawcę w ofercie w zakresie opcjonalnym. 6. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji w zakresie zabiegów interwencyjnych po wykorzystaniu środków finansowych na zabiegi interwencyjne w zakresie podstawowym w danym roku kalendarzowym zamówienia w ramach każdego roku. Zamawiający zastrzega sobie możliwość korzystania z prawa opcji dla roku 2028 do dnia 31.03.2029 roku lub wyczerpania kwoty przeznaczonej na zakres opcjonalny, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi pierwsze. 7. Zamawiający przewiduje, że prawo opcji będzie uruchamiane na bieżąco, w miarę wyczerpywania środków przeznaczonych na prace interwencyjne. 8. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji na warunkach określonych w umowie, co Wykonawca akceptuje przez podpisanie umowy. 9. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający podaje wartość uruchamianych w trybie opcji prac interwencyjnych (pulę) powiadamiając pisemnie Wykonawcę na 21 dni kalendarzowych przed uruchomieniem zlecenia na prace interwencyjne opcjonalne. Powiadomienie to uprzedza jedno zlecenie prac interwencyjnych opcjonalnych (jeśli dotyczy całej kwoty) lub pierwsze zlecenie interwencyjne jeśli Zamawiający zlecać będzie prace sukcesywnie kilkoma zleceniami. Powiadomienie z wyprzedzeniem co najmniej 21 dni roboczych dotyczy uruchamianej w ramach prawa opcji kwoty (puli), a nie każdego zlecenia interwencyjnego opcjonalnego. Orientacyjny czas na wykonanie prac ze zlecenia opcjonalnego interwencyjnego jest tożsamy jak w przypadku prac interwencyjnych podstawowych, zgodnie z zapisami SST. Zamawiający może uruchamiać prawo opcji kilkukrotnie w ciągu roku (kolejną pulę), każdorazowo informując Wykonawcę z co najmniej 21 dniowym wyprzedzeniem. 10. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 11. Rozliczanie usług zrealizowanych w ramach prawa opcji będzie następować na zasadach ogólnych określonych w umowie, z uwzględnieniem cen wskazanych przez Wykonawcę w ofercie w zakresie opcjonalnym. Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy (jednak nie wcześniej niż od 05.01.2026 r.) do 15 grudnia 2028 roku, z zastrzeżeniem zapisów pkt. 6.1.6 SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 818992-2025
Interne Kennung: DZ.PZ.341.108.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 7, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykonawca składa wraz z ofertą (tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”) dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) Wypełniony formularz JEDZ - wzór: załącznik nr 8 do SWZ; 2) Wypełnione oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 9 do SWZ); 3) Wypełnione zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: załącznik nr 11 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 4) Wypełnione oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 10 do SWZ) – jeżeli dotyczy; 5) Wypełnione oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie (wzór: załącznik nr 12 do SWZ) – jeżeli dotyczy; 6) Wypełniony formularz cenowy (przedmiar-oferta), sporządzony w oparciu o załączniki nr 1 do SWZ. Wycena polega na każdorazowym wpisaniu przez wykonawcę cen jednostkowych usług obejmujących koszty wykonania wszelkich czynności określonych w pkt 16 SWZ, do kolumny pn. „Cena jedn.” lub „Cena” oraz wartości iloczynu ilości i ceny jednostkowej do kolumny pn. „Wartość” formularza cenowego wycenianego przez wykonawcę. Ceny jednostkowe i wartość należy podawać w zaokrągleniu do pełnych groszy czyli do dwóch miejsc po przecinku, przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Zamawiający wymaga podania cen jednostkowych jako wartości dodatnich i informuje, że w przypadku braku wyceny danej pozycji lub podania wartości 0 zł oferta podlegała będzie odrzuceniu z zastrzeżeniem postanowień art. 223 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest również do wyceny pozycji z obmiarem „0”, pod rygorem odrzucenia oferty. Zamawiający zastrzega sobie możliwość poprawy pozycji, dla których nie podano wyceny lub podano wartość 0, poprzez zastosowanie cen wskazanych przez Wykonawcę w kosztorysach ofertowych na pozostałe części zamówienia, z zastrzeżeniem że cena dla danej pozycji będzie taka sama we wszystkich częściach zamówienia, na które Wykonawca złożył ofertę. Zamawiający, zgodnie z uprawnieniem wynikającym z art. 139 ust. 1 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Termin związania ofertą: do dnia 15 marca 2026 r. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 zł dla każdej z części zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
5. Los
Los: LOT-0014
Beschreibung: Zgodnie z treścią punktu 2.1 ogłoszenia
Interne Kennung: Rejon 1A – południowo zachodnia część dzielnicy Stare Miasto
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Szczegółowe zapisy dotyczące prawa opcji zostały zawarte we wzorze umowy – Załącznik nr 6 do SWZ, w pkt. 6.1. SWZ oraz w pkt 2.1. (Procedura) niniejszego ogłoszenia.
Los: LOT-0015
Interne Kennung: Rejon 1B – południowo wschodnia część dzielnicy Stare Miasto
Los: LOT-0016
Interne Kennung: Rejon 1C – część dzielnicy Stare Miasto (ul. Armii Poznań – ul. Słowiańska)
Los: LOT-0017
Interne Kennung: Rejon 2A – część dzielnicy Stare Miasto (ul. Słowiańska – ul. Lechicka)
Los: LOT-0018
Interne Kennung: Rejon 2B – północno zachodnia część dzielnicy Stare Miasto
Los: LOT-0019
Interne Kennung: Rejon 3A – centralna część dzielnicy Jeżyce
Los: LOT-0020
Interne Kennung: Rejon 3B – południowa część dzielnicy Jeżyce
Los: LOT-0021
Interne Kennung: Rejon 3C – północna część dzielnicy Jeżyce
Los: LOT-0022
Interne Kennung: Rejon 3D – centralna część dzielnicy Jeżyce (Ogrody, Sołacz)
Los: LOT-0023
Interne Kennung: Rejon 4A – centralna część dzielnicy Grunwald
Los: LOT-0024
Interne Kennung: Rejon 4B – północna część dzielnicy Grunwald
Los: LOT-0025
Interne Kennung: Rejon 4C – zachodnia część dzielnicy Grunwald
Los: LOT-0026
Interne Kennung: Rejon 4D – południowo zachodnia część dzielnicy Grunwald
Los: LOT-0027
Interne Kennung: Rejon 4E – południowa część dzielnicy Grunwald
Los: LOT-0028
Interne Kennung: Rejon 5A – północna część dzielnicy Wilda
Los: LOT-0029
Interne Kennung: Rejon 5B – południowa część dzielnicy Wilda
Los: LOT-0030
Interne Kennung: Rejon 6A – południowa część dzielnicy Nowe Miasto
Los: LOT-0031
Interne Kennung: Rejon 6B – wschodnia część dzielnicy Nowe Miasto
Los: LOT-0032
Interne Kennung: Rejon 6C – centralna część dzielnicy Nowe Miasto
Los: LOT-0033
Interne Kennung: Rejon 7A – północna część dzielnicy Nowe Miasto