2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja usług szkoleniowo-wspierających dla liderek i liderów edukacyjnych w efektywnym zarządzaniu szkołą różnorodną narodowościowo i kulturowo.
Beschreibung: 1. Usługa będzie realizowana na potrzeby Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025–2027, w ramach modułu 3. – Doskonalenie kadr systemu oświaty realizowanego na poziomie centralnym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (będący koordynatorem całego modułu 3.). Program finansowany jest z projektu pn. „Wsparcie edukacji formalnej dzieci i młodzieży z Ukrainy w programie FERS”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS), działanie 04.17 „Szkoła dla wszystkich”.. 2. Dokumenty programowe, z którymi należy się zapoznać przed przystąpieniem do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2025 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania wsparcia w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży objętych Rządowym programem wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025–2027 (poz. 946), 2) Uchwała nr 60 Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2025 r. w sprawie Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025–2027 (poz. 648). 3. Zamówienie zostało podzielone na dwie odrębne części: 1) część 1 – organizacja i realizacja działań szkoleniowo-wspierających; 2) część 2 – zapewnienie bazy hotelowo-szkoleniowej wraz z wyżywieniem. Wykonawca w części 1 zapewni kompleksowe przygotowanie i realizację działań szkoleniowo-wspierających dla liderek i liderów edukacyjnych, ukierunkowanych na wdrażanie zmian w zakresie budowania szkoły wrażliwej kulturowo. Wykonawca przygotuje i przekaże Zamawiającemu harmonogram działań szkoleniowo-wspierających. Wykonawca w części 2 zapewni kompleksową obsługę i organizację bazy szkoleniowo-hotelowej wraz z wyżywieniem na potrzeby realizacji części 1 zamówienia, w zakresie realizacji szkoleń stacjonarnych. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 5. Program finansowany jest z projektu pn: „Wsparcie edukacji formalnej dzieci i młodzieży z Ukrainy w programie FERS”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS), działanie 04.17 „Szkoła dla wszystkich”. 6. Część 1 - Przedmiot zamówienia będzie realizowany w terminie od dnia zawarcia umowy do 30 lipca 2027 r., w tym: 1) przekazanie ramowego harmonogramu realizacji działań szkoleniowo-wspierających o charakterze całościowym – do 3 tygodni od daty zawarcia umowy; 2) opracowanie kompletów materiałów merytorycznych i metodycznych, niezbędnych do przeprowadzenia działań szkoleniowo-wspierających oraz przekazanie ich Zamawiającemu na co najmniej 16 dni przed rozpoczęciem poszczególnych działań szkoleniowo-wspierających; 3) realizacja działań szkoleniowo-wspierających – do 30 czerwca 2027 r.; 4) opracowanie materiału merytoryczno-metodycznego podsumowującego realizację działań szkoleniowo-wspierających – do 4 tygodni od daty zakończenia realizacji działań szkoleniowo-wspierających. Część 2 - Przedmiot zamówienia będzie realizowany w terminie od dnia zawarcia umowy do 30 czerwca 2027 r., w tym: 1) przekazanie* ramowego harmonogramu realizacji działań szkoleniowo-wspierających o charakterze całościowym – do 3 tygodni od daty zawarcia umowy; 2) realizacja działań szkoleniowych – do 30 czerwca 2027 r. *zgodnie z brzmieniem § 4 ust. 13 projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 8B do SWZ – Strony zgodnie ustalają, że obowiązek opracowania oraz przekazywania Zamawiającemu harmonogramów, o których mowa w niniejszym paragrafie, spoczywa na Wykonawcy realizującym część 1 zamówienia, w ścisłej współpracy z Wykonawcą części 2. Ilekroć w niniejszym dokumencie mowa jest o przekazywaniu harmonogramów Zamawiającemu, należy przez to rozumieć przekazanie jednego, uzgodnionego pomiędzy Wykonawcą części 1 i Wykonawcą części 2 harmonogramu, dokonywane wyłącznie przez Wykonawcę realizującego część 1 zamówienia. Zamawiający stosuje oznaczenia terminów w formie dat dziennych z uwagi z uwagi na charakter i harmonogram realizacji Rządowego programu „Przyjazna szkoła” w ramach którego realizowane jest przedmiotowe zamówienia. Z uwagi na projektowy charakter zamówienia określenie terminów w sposób relatywny mogłoby prowadzić do przesunięcia realizacji działań poza ramy czasowe Rządowego programu. W związku z powyższym zastosowanie dat dziennych jest uzasadnione potrzebą prawidłowej realizacji Rządowego programu finansowanego ze środków publicznych.
Interne Kennung: WZP.2611.17.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55120000 Sitzungs- und Konferenzdienstleistungen von Hotels, 80500000 Ausbildung, 80510000 Spezialausbildung, 55110000 Hotel-Übernachtungen, 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste, 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse, 80530000 Berufsausbildung, 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Realizacja usług szkoleniowo-wspierających dla liderek i liderów edukacyjnych w efektywnym zarządzaniu szkołą różnorodną narodowościowo i kulturowo - część 2 - zapewnienie bazy hotelowo-szkoleniowej wraz z wyżywieniem.
Beschreibung: Wykonawca w części 2 zapewni kompleksową obsługę i organizację bazy szkoleniowo-hotelowej wraz z wyżywieniem na potrzeby realizacji części 1 zamówienia, w zakresie realizacji szkoleń stacjonarnych.
Interne Kennung: WZP.2611.17.2026 - cz. 2
Haupteinstufung (cpv): 55120000 Sitzungs- und Konferenzdienstleistungen von Hotels
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55110000 Hotel-Übernachtungen, 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste, 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Realizacja usług szkoleniowo-wspierających dla liderek i liderów edukacyjnych w efektywnym zarządzaniu szkołą różnorodną narodowościowo i kulturowo - część 1 - organizacja i realizacja działań szkoleniowo-wspierających
Beschreibung: Wykonawca w części 1 zapewni kompleksowe przygotowanie i realizację działań szkoleniowo-wspierających dla liderek i liderów edukacyjnych, ukierunkowanych na wdrażanie zmian w zakresie budowania szkoły wrażliwej kulturowo. Wykonawca przygotuje i przekaże Zamawiającemu harmonogram działań szkoleniowo-wspierających.
Interne Kennung: WZP.2611.17.2026 - cz. 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80500000 Ausbildung, 80530000 Berufsausbildung, 80510000 Spezialausbildung, 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes