See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Cloudové služby a související dodávky prostřednictvím DNS - centrální nákup
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je zavedení dynamického nákupního systému pro centrální nákup cloudových služeb a souvisejících dodávek. Předmětem plnění následných veřejných zakázek zadávaných v zavedeném DNS (DNSTendry) jsou průběžné centrální nákupy cloudových služeb a souvisejících dodávek dle aktuálních potřeb jednotlivých zadavatelů. Dle předmětu jsou jednotlivé veřejné zakázky rozděleny do 7 kategorií.
Vorherige Bekanntmachung: 789550-2023
Interne Kennung: DNS Cloud
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Podrobný postup je stanoven v zadávací dokumentaci a jejích přílohách, které jsou nedílnou součástí
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72415000 Internetseitenbetreiberdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30234000 Speichermedien, 48820000 Server, 73420000 Vordurchführbarkeitsstudie und technologische Demonstration
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Pořízení a podpora provozně souvisejících cloudových řešení nezapsaných v katalogu Cloud computingu
Interne Kennung: Kategorie 03
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Další podmínky jsou stanoveny v zadávací dokumentaci nebo budou stanoveny v jednotlivých výzvách k DNS
Los: LOT-0001
Titel: Konzultační služby a supportní služby spojené s cloudovými řešeními, jejich implementací nebo podporou jejich provozu
Beschreibung: Konzultační služby v oblasti IT se zaměřením na cloud kompatibilní oblast. Typicky jde o konzultace a provozní podporu k řešení technologií Kubernetes, Docker, CI/CD, cloud-native aplikace, architektury aplikací ve vztahu k souvisejícím cloudovým službám (AWS, Azure, Google Cloud Platform apod.), frontend technologie, databáze, UX. Dále se může jednat o podpou pro přípravu IT řešení v oblasti veřejného zadávání.
Interne Kennung: Kategorie 01
Los: LOT-0007
Titel: Pořízení hardware sloužící pro provoz cloudových řešení nebo zajištění jejich bezpečného provozu - dodávky
Beschreibung: Jde o dodávky hardwarových řešení pro provoz cloudových či jinak sdílených řešení. Velikost a charakter komponent v této kategorii není omezena, ale účel je nadřazen formě. Do předmětu plnění tak mohou patřit např. zařízení či komponenty zajištující jakoukoliv bezpečnost i provoz. Příkladmo možno uvést hardware, který je spravován výlučně dálkovým přístupem, USB tokeny, switche apod.. Seznam hardware bude součástí existujícího elektronického katalogu Katalogu v ramci NEN, případně bude umístěn v eKatalogu na adrese https://eKatalog.clouddns.tacr.cz nebo bude požadovaná komponenta uvedena ve výzvě k podání nabídky, kterou obdrží všichni účastníci DNS v této kategorii.
Interne Kennung: Kategorie 07
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30234000 Speichermedien, 48820000 Server
Los: LOT-0002
Titel: Pořízení a podpora provozu cloudových řešení zapsaných v katalogu Cloud computingu
Interne Kennung: Kategorie 02
Los: LOT-0004
Titel: Služby zajišťující provoz cloudových řešení nebo její infrastruktury, včetně alokace systémových prostředků nebo infrastruktury pro provoz Cloud computingu
Beschreibung: Bude určeno na základě předpokládaných konzultací, potřeb a požadavků zadavatelů a uvažovaných řešení a jejch dopadu na provoz. Tuto kategorii hodláme nastavit a využívat podle dostupných best practices jednotlivých poskytovatelů a jejich partnerů. Půjde o služby spojené s řešeními v oblasti podpory provozu, zahrnující služby většinou nad rámec běžných plnění poskytnutých poskytovatelem (nerozlišujeme zapsané či nezapsané řešení v Katalogu CLOUD COMPUTINGU). Služby také zahrnují i zvýšenou podporu v rámci zvolení infrastruktury, služby vyžadující zvýšenou alokaci zdrojů trvale nebo v učitých periodách či s vazbou na konkrétní okolnosti (typicky při konci lhůty pro příjem podání apod.) Dále to jsou služby poskytující odobornou pomoc týmu zadavatele v oblasti "DevOps". Služby mohou zajišťovat i zajištění přenosu řešení mezi infastrukturou jiného poskytovatele (zvolení jiné platformy, infrastruktury) apod. Cílem kategorie je poskytnout vysoce kvalifikované služby zejména v souvislosti s uváděním nových řešení nebo podporu vznikajících týmů a projektů "DevOps" na straně zadavatelů.
Interne Kennung: Kategorie 04
Los: LOT-0005
Titel: Programátorské a vývojářské práce pro cloudová řešení, které umožňují modifikaci zdrojových kódů
Beschreibung: Programátorské a vývojářské práce, která poskytnou tzv. licenčně plně volná řešení pro veřejnou správu s právem modifikace zdojového kódu, ovšem také s komplexní dokumentací k provozu a vývoji, která jsou dostupné pro další využití veřejným zadavatelům, případně subjektům s tzv. veřejnoprávní autorizací. Seznam těchto řešení je uveden v eKatalogu na adrese https://eKatalog.clouddns.tacr.cz , který obsahuje kromě prohlášení zadavatele o autorských a licenčních oprávněních také popis řešení, jeho využitelnost a odkazy na dostupnou dokumentaci tak, aby kvalifikovaná třetí osoba (tj. dodavatel) mohla dané řešení převzít, rozvíjet či jinak zužitkovat a případně dle stanovených pravidel jej obohatit. eKatalog obashuje také seznam programátorských jazyků/technologií nabízených v DNS zapojených dodavatelů. Součastí plnění mohou být také v nepřevažující míře analytické či související poradenské služby spojené s CPV 73420000-2
Interne Kennung: Kategorie 05
Haupteinstufung (cpv): 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73420000 Vordurchführbarkeitsstudie und technologische Demonstration
Los: LOT-0006
Titel: Softwarové úpravy, nastavení nebo jiné optimalizace pro cloudová řešení, které jsou nutné pro provoz řešení v jeho konkrétní aplikaci
Beschreibung: V rámci kategorie očekáváme plnění spojené s tzv. produktovou customizací softwarových řešení. Jde o situaci, kdy výrobce dodává produkt na trh, ale je nutné zajistit jeho implementaci na míru. To však představuje širší škálu možností či variant pro dosažení daného účelu. Často může jít také o etapizace tj. řešení může probíhat v postupných krocích. Dále se mohou použít metody aplikovaného výzkumu nebo inovativní metody. Je možný postupný výběr řešení vícero dodavatelů na základě splnění závazných parametrů v etapách. Detaily vždy stanoví zadávací dokumentace k DNSTendru. Dále lze realizovat předběžná studie proveditelnosti a technologická demonstrace dalšího rozvoje řešení dle CPV 73420000-2. V rámci plnění se předpokládá také etapizace tj. řešení může probíhat v postupných krocích. Mohou existovat potřeby zadavatele, které lze uspokojit několika softwarovými řešeními. V této kategorii se chceme zaměřit na hledání způsobu, jak najít optímální řešení dle potřeb zadavatele s respektováním licenčních a provozních politik.
Interne Kennung: Kategorie 06