2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości z terenu Gminy Rabka-Zdrój w 2025 roku - II postępowanie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Rabka-Zdrój, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2024 poz. 399, z późn. zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412), Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz.U. 2021 poz. 1530) oraz zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego nr nr LXXXI/1191/24 z dnia 25 marca 2024 roku z późn. zmianami w sprawie Uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Małopolski na lata na lata 2023-2028. 2. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości musi spełnić wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 526683-2024
Interne Kennung: IRG.271.42.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Rabka-Zdrój, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2024 poz. 399, z późn. zm.) oraz aktualnie obowiązującymi aktami wykonawczymi do powyższej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412), Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz.U. 2021 poz. 1530) oraz zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego nr nr LXXXI/1191/24 z dnia 25 marca 2024 roku z późn. zmianami w sprawie Uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Małopolski na lata na lata 2023-2028. 2. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości musi spełnić wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ. 4. Dane ilościowe pozwalające ocenić wartość oferty: 4.1. Liczba obsługiwanych mieszkańców gminy – około 13 000 mieszkańców; 4.2. Łączna szacunkowa masa odpadów komunalnych do odbioru i zagospodarowania z terenu nieruchomości zamieszkałych w okresie trwania umowy – 3 500 ton to jest: a) odpady segregowane (plastik, metal, szkło, opakowania wielomateriałowe, papier) – 1 200 ton, b) zmieszane odpady komunalne – 2 000 ton, c) odpady zielone i inne bioodpady – 300 ton.