296480-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Solrød Kommune - indkøb af forsikringer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSolrød Kommune - indkøb af forsikringer
BeschreibungSolrød Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelseKollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsatsKommunal bestyrelsesansvarsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringPatientforsikring - kommunale sundhedsordningerPassageransvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung255650530
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelBygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Interne Kennung255654156
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Optionen
Beschreibung der OptionenJf. udbudsmateriale
LosLOT-0002
TitelErhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung255654362
Haupteinstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelAnsvarsforsikring for plejeanbragte børn
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor
Interne Kennung255654481
LosLOT-0004
TitelMotorkøretøjsforsikring
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung255655817
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0005
TitelArbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Interne Kennung255656054
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0006
TitelKollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelse
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelse
Interne Kennung255656123
LosLOT-0007
TitelKollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsats
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsats
Interne Kennung255656904
LosLOT-0008
TitelKommunal bestyrelsesansvarsforsikring
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Interne Kennung255656945
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0009
TitelKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Interne Kennung255656999
Haupteinstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
LosLOT-0010
TitelPatientforsikring, kommunale sundhedsordninger
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Patientforsikring, kommunale sundhedsordninger
Interne Kennung255657323
LosLOT-0011
TitelPassageransvarsforsikring
BeschreibungSolrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Passageransvarsforsikring
Interne Kennung255657354