See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie
Beschreibung: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie.
Vorherige Bekanntmachung: 155808-2026
Interne Kennung: DP.261.4.2026.AC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Trzydziestodniowy termin na składanie ofert art. 138 ust. 4 Pzp, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez ZBM w Koszalinie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Część nr 1 – powierzchnia 88 550,26 m2 - zadanie obejmuje prace na osiedlach Nowobramskie, Morskie, Na Skarpie, im. Melchiora Wańkowicza, Jamno-Łabusz. Szczegółowy wykaz adresowy stanowi załącznik nr 1 do umowy. 2. Zakres zamówienia obejmuje: sprzątanie i utrzymanie stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych, w tym: przycinanie pielęgnacyjne oraz odmładzanie żywopłotów i krzewów, usuwanie odrostów drzew i samosiejek, usuwanie skutków zimy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w § 3 Projektu umowy, który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub/i zwiększenia zakresu Przedmiotu Umowy w przypadku wyłączenia lub/i włączenia terenów administrowanych przez ZBM, sprzedaży lub/i przekazania terenów przez Gminę Miasto Koszalin z przyczyn ekonomicznych oraz innych okoliczności wynikających z potrzeb Zamawiającego, w związku z tym zmniejszenia lub zwiększenia całkowitego wynagrodzenia wskazanego w § 7 ust. 3, na co Wykonawca wyraża zgodę. Zamawiający gwarantuje, że zleci Wykonawcy, w czasie trwania umowy, zakres prac, za które wartość wynagrodzenia brutto, nie będzie mniejsza niż 50% wartości umownej wynikającej z oferty Wykonawcy. Zwiększenie wynagrodzenia umownego, spowodowane opisanymi powyżej przyczynami, nie może przekroczyć poziomu 10% zgodnie z art. 455 ust. 2 Pzp. 5. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia. 1) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług w zakresie wywozu odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zmianami) i z Uchwałą nr XXVI/287/2025 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 18 grudnia 2025 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Koszalina; 2) Do pracy na chodnikach można zastosować wyłącznie maszyny (pojazdy), których ciężar całkowity nie przekracza 3,5 t; 3) Wykonawca winien wyposażyć pracowników wykonujących Przedmiot Umowy w jednolite ubrania lub kamizelki, oznakowane emblematem (nadrukiem) zawierającym logo lub nazwę firmy oraz we wszystkie wymagane przepisami środki ochrony osobistej, niezbędne przy realizacji Przedmiotu Umowy; 4) Wykonawca winien dysponować środkami łączności, tj. telefonami komórkowymi dla osób przeznaczonych do kierowania i koordynowania realizacji Przedmiotu Umowy; 5) Wykonawca na żądanie zamawiającego winien okazać wymagany w SWZ potencjał techniczny. 6) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wskazanych w Załączniku nr 4 do niniejszej SWZ zgodnie z art. 95 Pzp, w całym okresie trwania umowy w zakresie realizacji zamówienia, którego wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465), w tym w szczególności obejmujących: - czynności w zakresie ręcznego zbierania zanieczyszczeń, - opróżniania koszy, - usuwania skutków zimy. 7) Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2024 r. poz. 1773).
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez ZBM w Koszalinie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Część nr 2 – powierzchnia 85 066,28 m2 - zadanie obejmuje prace na osiedlach: Lechitów, Rokosowo. Szczegółowy wykaz adresowy stanowi załącznik nr 1 do umowy. 2. Zakres zamówienia obejmuje: sprzątanie i utrzymanie stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych, w tym: przycinanie pielęgnacyjne oraz odmładzanie żywopłotów i krzewów, usuwanie odrostów drzew i samosiejek, usuwanie skutków zimy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w § 3 Projektu umowy, który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub/i zwiększenia zakresu Przedmiotu Umowy w przypadku wyłączenia lub/i włączenia terenów administrowanych przez ZBM, sprzedaży lub/i przekazania terenów przez Gminę Miasto Koszalin z przyczyn ekonomicznych oraz innych okoliczności wynikających z potrzeb Zamawiającego, w związku z tym zmniejszenia lub zwiększenia całkowitego wynagrodzenia wskazanego w § 7 ust. 3, na co Wykonawca wyraża zgodę. Zamawiający gwarantuje, że zleci Wykonawcy, w czasie trwania umowy, zakres prac, za które wartość wynagrodzenia brutto, nie będzie mniejsza niż 50% wartości umownej wynikającej z oferty Wykonawcy. Zwiększenie wynagrodzenia umownego, spowodowane opisanymi powyżej przyczynami, nie może przekroczyć poziomu 10% zgodnie z art. 455 ust. 2 Pzp. 5. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia. 1) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług w zakresie wywozu odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zmianami) i z Uchwałą nr XXVI/287/2025 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 18 grudnia 2025 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Koszalina; 2) Do pracy na chodnikach można zastosować wyłącznie maszyny (pojazdy), których ciężar całkowity nie przekracza 3,5 t; 3) Wykonawca winien wyposażyć pracowników wykonujących Przedmiot Umowy w jednolite ubrania lub kamizelki, oznakowane emblematem (nadrukiem) zawierającym logo lub nazwę firmy oraz we wszystkie wymagane przepisami środki ochrony osobistej, niezbędne przy realizacji Przedmiotu Umowy; 4) Wykonawca winien dysponować środkami łączności, tj. telefonami komórkowymi dla osób przeznaczonych do kierowania i koordynowania realizacji Przedmiotu Umowy; 5) Wykonawca na żądanie zamawiającego winien okazać wymagany w SWZ potencjał techniczny. 6) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wskazanych w Załączniku nr 4 do niniejszej SWZ zgodnie z art. 95 Pzp, w całym okresie trwania umowy w zakresie realizacji zamówienia, którego wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465), w tym w szczególności obejmujących: - czynności w zakresie ręcznego zbierania zanieczyszczeń, - opróżniania koszy, - usuwania skutków zimy. 7) Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2024 r. poz. 1773).
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez ZBM w Koszalinie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych Część nr 3 – powierzchnia 120 266,27 m2 - zadanie obejmuje prace na osiedlach: Śródmieście, Wspólny Dom. Szczegółowy wykaz adresowy stanowi załącznik nr 1 do umowy. 2. Zakres zamówienia obejmuje: sprzątanie i utrzymanie stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych, w tym: przycinanie pielęgnacyjne oraz odmładzanie żywopłotów i krzewów, usuwanie odrostów drzew i samosiejek, usuwanie skutków zimy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w § 3 Projektu umowy, który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub/i zwiększenia zakresu Przedmiotu Umowy w przypadku wyłączenia lub/i włączenia terenów administrowanych przez ZBM, sprzedaży lub/i przekazania terenów przez Gminę Miasto Koszalin z przyczyn ekonomicznych oraz innych okoliczności wynikających z potrzeb Zamawiającego, w związku z tym zmniejszenia lub zwiększenia całkowitego wynagrodzenia wskazanego w § 7 ust. 3, na co Wykonawca wyraża zgodę. Zamawiający gwarantuje, że zleci Wykonawcy, w czasie trwania umowy, zakres prac, za które wartość wynagrodzenia brutto, nie będzie mniejsza niż 50% wartości umownej wynikającej z oferty Wykonawcy. Zwiększenie wynagrodzenia umownego, spowodowane opisanymi powyżej przyczynami, nie może przekroczyć poziomu 10% zgodnie z art. 455 ust. 2 Pzp. 5. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia. 1) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług w zakresie wywozu odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zmianami) i z Uchwałą nr XXVI/287/2025 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 18 grudnia 2025 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Koszalina; 2) Do pracy na chodnikach można zastosować wyłącznie maszyny (pojazdy), których ciężar całkowity nie przekracza 3,5 t; 3) Wykonawca winien wyposażyć pracowników wykonujących Przedmiot Umowy w jednolite ubrania lub kamizelki, oznakowane emblematem (nadrukiem) zawierającym logo lub nazwę firmy oraz we wszystkie wymagane przepisami środki ochrony osobistej, niezbędne przy realizacji Przedmiotu Umowy; 4) Wykonawca winien dysponować środkami łączności, tj. telefonami komórkowymi dla osób przeznaczonych do kierowania i koordynowania realizacji Przedmiotu Umowy; 5) Wykonawca na żądanie zamawiającego winien okazać wymagany w SWZ potencjał techniczny. 6) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wskazanych w Załączniku nr 4 do niniejszej SWZ zgodnie z art. 95 Pzp, w całym okresie trwania umowy w zakresie realizacji zamówienia, którego wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465), w tym w szczególności obejmujących: - czynności w zakresie ręcznego zbierania zanieczyszczeń, - opróżniania koszy, - usuwania skutków zimy. 7) Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2024 r. poz. 1773).
Interne Kennung: Część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 - Sprzątanie i utrzymanie terenów zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez ZBM w Koszalinie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Wykonywanie bieżących prac i czynności polegających na sprzątaniu i utrzymaniu stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych Gminy Miasto Koszalin, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Część nr 4 – powierzchnia 97 128,44 m2 - zadanie obejmuje prace na osiedlach: Tysiąclecia, Jedliny. Szczegółowy wykaz adresowy stanowi załącznik nr 1 do umowy. 2. Zakres zamówienia obejmuje: sprzątanie i utrzymanie stanu sanitarno – porządkowego na terenach zewnętrznych oraz zielonych, w tym: przycinanie pielęgnacyjne oraz odmładzanie żywopłotów i krzewów, usuwanie odrostów drzew i samosiejek, usuwanie skutków zimy. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w § 3 Projektu umowy, który stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub/i zwiększenia zakresu Przedmiotu Umowy w przypadku wyłączenia lub/i włączenia terenów administrowanych przez ZBM, sprzedaży lub/i przekazania terenów przez Gminę Miasto Koszalin z przyczyn ekonomicznych oraz innych okoliczności wynikających z potrzeb Zamawiającego, w związku z tym zmniejszenia lub zwiększenia całkowitego wynagrodzenia wskazanego w § 7 ust. 3, na co Wykonawca wyraża zgodę. Zamawiający gwarantuje, że zleci Wykonawcy, w czasie trwania umowy, zakres prac, za które wartość wynagrodzenia brutto, nie będzie mniejsza niż 50% wartości umownej wynikającej z oferty Wykonawcy. Zwiększenie wynagrodzenia umownego, spowodowane opisanymi powyżej przyczynami, nie może przekroczyć poziomu 10% zgodnie z art. 455 ust. 2 Pzp. 5. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia. 1) Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług w zakresie wywozu odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zmianami) i z Uchwałą nr XXVI/287/2025 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 18 grudnia 2025 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Koszalina; 2) Do pracy na chodnikach można zastosować wyłącznie maszyny (pojazdy), których ciężar całkowity nie przekracza 3,5 t; 3) Wykonawca winien wyposażyć pracowników wykonujących Przedmiot Umowy w jednolite ubrania lub kamizelki, oznakowane emblematem (nadrukiem) zawierającym logo lub nazwę firmy oraz we wszystkie wymagane przepisami środki ochrony osobistej, niezbędne przy realizacji Przedmiotu Umowy; 4) Wykonawca winien dysponować środkami łączności, tj. telefonami komórkowymi dla osób przeznaczonych do kierowania i koordynowania realizacji Przedmiotu Umowy; 5) Wykonawca na żądanie zamawiającego winien okazać wymagany w SWZ potencjał techniczny. 6) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wskazanych w Załączniku nr 4 do niniejszej SWZ zgodnie z art. 95 Pzp, w całym okresie trwania umowy w zakresie realizacji zamówienia, którego wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465), w tym w szczególności obejmujących: - czynności w zakresie ręcznego zbierania zanieczyszczeń, - opróżniania koszy, - usuwania skutków zimy. 7) Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2024 r. poz. 1773).
Interne Kennung: Część nr 4