2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 5 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich o napędzie elektrycznym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby miejskiej spółki 5 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów 12m o napędzie elektrycznym. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Luboń, ul. Przemysłowa 13/15. Oferowane autobusy mają być nowe. Przedmiotem zamówienia objęte są również następujące świadczenia Wykonawcy: a) udzielenie Zamawiającemu, przez Wykonawcę autoryzacji na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu autobusu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusów, dostarczenia wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), wyposażenia dodatkowego w związku z udzieloną autoryzacją, w tym oprzyrządowania, aparatury diagnostycznej, narzędzi specjalistycznych niezbędnych do wykonywania obsługi technicznej i napraw gwarancyjnych autobusów, a także oprogramowania (pełnych licencji), udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę gwarancji. Szczegółowy opis jest w SWZ. 1. Projekt składany do dofinansowania w ramach FENIKS 3.1. Działanie: FENX.03.01 Transport miejski – autobusy i trolejbusy Program: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Zamówienie ma być finansowanie z funduszy Unii Europejskiej. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. ,,procedury odwróconej’’ o której mowa w art. 139 Pzp. Zgodnie z ta regulacja Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postepowaniu. 3. Zamawiający wykorzystuje uprawnienie z art. 393 ust. 1 pkt. 4 Pzp. Zamawiający wymaga, aby w przedmiocie dostawy udział towarów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%. Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia w tym zakresie w Formularzu Ofertowym (Załącznik nr 2 do SWZ). Zgodnie z art. 393 ust. 1 ppkt. 4 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział towarów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE nie przekracza 50% 4. Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego korzysta z uprawnienia do ograniczenia dostępu do zamówień Wykonawcom z państw trzecich, z którymi Unia Europejska nie jest związana żadną umową międzynarodową gwarantującą na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. Ograniczenie to polega na niedopuszczeniu do udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza do udziału w postępowaniu Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo-strona Porozumienia w spawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo- 228507-2025 Page 2/16 2.1.4. 2.1.2. 2.1.1. strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powoływania się przez Wykonawców (a także Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, z których przynajmniej jeden jest) z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwie członkowskim Unii Europejskiej, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwie-stronie Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwie-stronie umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych, na zdolności techniczne i zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną na zasadach opisanych w art. 118 ustawy Pzp, podmiotów z siedzibą (odpowiednio: z miejscem zamieszkania) w państwach innych niż państwo członkowskie Unii Europejskiej, państwo Europejskiego Obszaru Gospodarczego, państwo strona Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA) zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu lub państwo-strona umowy zawartej z Unią Europejską regulującej wzajemny dostęp do zamówień publicznych. Zamawiający otrzymując ofertę od Wykonawcy spoza UE, dokona weryfikacji, czy oferta jest objęta zawartymi przez UE umowami dotyczącymi udzielania zamówień publicznych w kontekście międzynarodowym, takimi jak GPA lub umowy o wolnym handlu, aby ustalić, czy Wykonawca uzyskał dostęp do tego zamówienia. Wykonawca jest związany ofertą do 23.2.2027 r. przy czym przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby miejskiej spółki 5 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów 12m o napędzie elektrycznym. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Luboń, ul. Przemysłowa 13/15. Oferowane autobusy mają być nowe. Przedmiotem zamówienia objęte są również następujące świadczenia Wykonawcy: a) udzielenie Zamawiającemu, przez Wykonawcę autoryzacji na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu autobusu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusów, dostarczenia wyposażenia elektronicznego (dedykowanych urządzeń i systemów), wyposażenia dodatkowego w związku z udzieloną autoryzacją, w tym oprzyrządowania, aparatury diagnostycznej, narzędzi specjalistycznych niezbędnych do wykonywania obsługi technicznej i napraw gwarancyjnych autobusów, a także oprogramowania (pełnych licencji), udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę gwarancji. Szczegółowy opis jest w SWZ.
Menge: 5