See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Affaldssorteringsstationer
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af indendørs affaldssorteringsstationer til Holstebro Kommunes bygninger herunder kontorer, skoler, institutioner mv. fordelt på to delaftaler.
Interne Kennung: 2025/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39224340 Mülleimer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1
Beschreibung: Formål med delaftale 1: Produkter i denne delaftale vil typisk være placeret på gangarealer med offentlig adgang, i mødeområde og tilsvarende, hvorfor affaldsstationens æstetiske udtryk er vigtig. For at kunne opstille stationerne i arealer, som er registreret som flugtvejsarealer, har brandmyndighederne stillet krav om at selve stationen er udført i metal.
Interne Kennung: 01
Menge: 400 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2
Beschreibung: Formål med delaftale 2: Produkter i denne delaftale vil typisk være placeret i klasseværelser, institutionsstuer mv., hvorfor funktionalitet og robusthed i forhold til brugerne er vigtig. Produkterne på delaftale 2 skal være et økonomisk alternativ.
Interne Kennung: 02
Menge: 800 Stück