2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup materiałów eksploatacyjnych i zużywalnych do sieci KSPM w podziale na zadania
Beschreibung: 1. W ramach niniejszego zamówienia postępowanie zostało podzielone na VII części a) Część I – Poborniki Umwelttechnik MCZ; b) Część II – Analizatory gazowe Teledyne API, pyłomierze BAM 1020 oraz oraz GRIMM Aerosol Technik; c) Część III – Urządzenia pomiarowe Thermo Fisher Scientific, Horiba oraz Airpoiter, Teom, Fidas-Palas; d) Część IV – Urządzenia pomiarowe Environnement, Envea, Comde-Derenda; e) Część V – Analizatory Syntech Spectras; f) Część VI – Analizatory Chromatotec; g) Część VII – Materiały różne; 2. Przedmiotem zamówienia jest zakup materiałów eksploatacyjnych do sieci monitoringu jakości powietrza Centralnego Laboratorium Badawczego (CLB) w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (GIOŚ). 3. Dodatkowo zamówienie obejmuje dostawę na koszt Wykonawcy materiałów we wskazane przez Zamawiającego lokalizacje wymienione w załączniku nr 3 do umowy, odpowiednio dla każdej z części postępowania. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolną część lub części zamówienia. Oferta musi zawierać wszystkie pozycje asortymentowe w ramach części zamówienia na którą jest składana. 5. Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Formularz asortymentowo-cenowy” – Załącznik nr 11a, 11b, 11c, 11d, 11e, 11f oraz 11g do SWZ, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych o których mowa w art. 281 ust. 2 pkt 6 ustawy oraz w postaci katalogów elektronicznych o których mowa w art. 281 ust. 2 pkt 18 ustawy. 8. Zamawiający nie przewiduje zwoływania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnień wątpliwości dotyczących SWZ, o którym mowa w art. 136 ust.1 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania zamówienia przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje możliwości oraz nie wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 13. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w formularzu ofertowym części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw (firm) ewentualnych podwykonawców – jeżeli są już znani na tym etapie (art. 462 ust. 2 ustawy Pzp), a także określenia poziomu % ich zaangażowania w realizację zamówienia. 14. Zgodnie z art. 462 ust. 8 ustawy Pzp powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. 15. Zamawiający nie określa wymagań zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, gdyż wykonanie tych czynności nie polega w ocenie Zamawiającego na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 16. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (zgodnie z art. 257 ustawy PZP). Możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu w pkt II.2.14) Informacje dodatkowe. 17. Zamawiający wskazuje jako kryterium w celu oceny spełnienia równoważności na podstawie art. 99 ust. 6 ustawy Pzp kompatybilność dostarczanych produktów bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności (procedur), konieczności nabycia dodatkowych odczynników lub innych materiałów zużywalnych, kalibracji urządzeń (o ile dotyczy). 18. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do złożenia Oświadczenia producenta oferowanego asortymentu, iż produkowane materiały, są kompatybilne z materiałami o konkretnych numerach eksploatacyjnych wskazanymi w formularzu asortymentowo-cenowym, wypełnionego zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Poborniki Umwelttechnik MCZ;
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup materiałów eksploatacyjnych do sieci monitoringu jakości powietrza Centralnego Laboratorium Badawczego (CLB) w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (GIOŚ). 2. Dodatkowo zamówienie obejmuje dostawę na koszt Wykonawcy materiałów we wskazane przez Zamawiającego lokalizacje wymienione w załączniku nr 3 do umowy, odpowiednio dla każdej z części postępowania. 3. Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Formularz asortymentowo-cenowy” – Załącznik nr 11a, 11b, 11c, 11d, 11e, 11f oraz 11g do SWZ, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Analizatory gazowe Teledyne API, pyłomierze BAM 1020 oraz GRIMM Aerosol Technik;
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Urządzenia pomiarowe Thermo Fisher Scientific, Horiba oraz Airpoiter, Teom, Fidas-Palas;
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup materiałów eksploatacyjnych do sieci monitoringu jakości powietrza Centralnego Laboratorium Badawczego (CLB) w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (GIOŚ). 2. Dodatkowo zamówienie obejmuje dostawę na koszt Wykonawcy materiałów we wskazane przez Zamawiającego lokalizacje wymienione w załączniku nr 3 do umowy, odpowiednio dla każdej z części postępowania. 3. Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera „Formularz asortymentowo-cenowy” – Załącznik nr 11a, 11b, 11c, 11d, 11e, 11f oraz 11g do SWZ, odpowiednio dla każdej z części zamówienia. Opis ten należy odczytywać wraz ze zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV – Urządzenia pomiarowe Environnement, Envea, Comde-Derenda;
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V – Analizatory Syntech Spectras;
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część V
Los: LOT-0006
Titel: Część VI – Analizatory Chromatotec;
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część VI
Los: LOT-0007
Titel: Część VII – Materiały różne;
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.7.2025.JBS - Część VII