296696-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Kompleksowe usługi pralnicze w pralni Wykonawcy wraz z dzierżawą bielizny i odzieży operacyjnej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowe usługi pralnicze w pralni Wykonawcy wraz z dzierżawą bielizny i odzieży operacyjnej
Beschreibung1. Przedmiotem Umowy są kompleksowe usługi pralnicze świadczone w pralni Wykonawcy wraz z dzierżawą bielizny i odzieży operacyjnej. Usługa obejmuje w szczególności: pranie, dezynfekcję, suszenie, maglowanie, prasowanie, naprawy szwalnicze oraz odbiór i dostawę asortymentu wraz z załadunkiem, rozładunkiem i transportem realizowanym przez Wykonawcę. 2. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia systemu identyfikacji i ewidencji asortymentu umożliwiającego automatyczną identyfikację pojedynczych sztuk asortymentu tekstylnego w obiegu zamkniętym. 3. System, o którym mowa w ust. 2, musi w szczególności: 1) umożliwiać bezkontaktowy odczyt zawartości worków transportowych z bielizną i odzieżą, w tym worków zawierających asortyment skażony, bez konieczności ich otwierania na żadnym etapie realizacji Umowy, 2) zapewniać automatyczną identyfikację pojedynczych sztuk asortymentu znajdujących się w workach transportowych, 3) umożliwiać jednoczesny odczyt wielu sztuk asortymentu (identyfikacja zbiorcza), 4) zapewniać prowadzenie ewidencji asortymentu na wszystkich etapach realizacji usługi, w szczególności w zakresie: odbioru, transportu, procesów pralniczych oraz wydania, 5) zapewniać pełną rozliczalność ilościową przekazywanego i zwracanego asortymentu na poziomie pojedynczych sztuk. 4. System identyfikacji i ewidencji asortymentu musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz odpowiadać parametrom i funkcjonalnościom zadeklarowanym przez Wykonawcę w ofercie. 5. W ramach realizacji Umowy Wykonawca wydzierżawi Zamawiającemu bieliznę operacyjną w ilości i asortymencie wskazanym w Załączniku nr 11 do SWZ. Koszty dzierżawy bielizny operacyjnej ujęte są w wynagrodzeniu za realizację usługi pralniczej. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 11 do SWZ. 7. Wykonawca zobowiązany jest realizować usługę na zasadach i warunkach określonych w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung22/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE. Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1. Dokumenty dotyczące dzierżawionej bielizny: 1) karta techniczna tkaniny potwierdzająca jej skład oraz gramaturę; 2) wyniki badań tkaniny wykonane przez niezależną jednostkę badawczą, potwierdzające spełnianie wymagań: – normy PN-EN 13795 lub normy równoważnej – w zakresie wymaganym przez Zamawiającego, – specyfikacji CEN/TS 14237 lub równoważnej; 3) certyfikat wydany przez niezależne, akredytowane laboratorium lub sprawozdanie z badań, albo inne równoważne dokumenty potwierdzające zgodność z wymaganiami wskazanymi w pkt 2; 4) certyfikat OEKO-TEX Standard 100, co najmniej Klasa II, lub dokument równoważny potwierdzający brak substancji szkodliwych w zakresie odpowiadającym wymaganiom tego standardu, wydany przez niezależne laboratorium – dla dzierżawionej bielizny szpitalnej; 5) karta katalogowa produktu – w zakresie pozostałego asortymentu dzierżawionego. 2. Dokumenty dotyczące systemu identyfikacji i ewidencji asortymentu: 1) opisy techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty dotyczące oferowanego systemu identyfikacji i ewidencji asortymentu stosowanego w ramach realizacji usługi, potwierdzające spełnianie wymagań funkcjonalnych określonych przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności w zakresie: 1) automatycznej identyfikacji asortymentu, 2) identyfikacji wielu sztuk asortymentu jednocześnie, 3) prowadzenia ewidencji obiegu asortymentu, 4) zapewnienia rozliczalności ilościowej na poziomie pojedynczych sztuk. 3. Postanowienia dodatkowe Zamawiający informuje, że w przypadku niezłożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożenia dokumentów niekompletnych, zastosowanie będą miały przepisy art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Na ofertę składa się: 1) wypełniony i podpisany elektronicznie przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz ofertowy (wzór stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ) - Formularz nie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ustawy Pzp; 2) wypełniony i podpisany elektronicznie przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy Formularz asortymentowo – cenowy – (wzór stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ) Formularz jest częścią oferty i nie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ustawy Pzp (należy złożyć wyłącznie w części, na które jest składana oferta); 3) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) – sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. Stanowi on wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 4) oświadczenie dotyczące przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie – sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ.; 5) przedmiotowe środki dowodowe szczegółowo opisane w rozdziale IV niniejszej SWZ; 6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów (Załącznik 8). UWAGA: W takim przypadku do oferty należy dołączyć także JEDZ dla każdego z tych podmiotów. 7) oświadczenie o podziale prac w Konsorcjum (art. 117 ust. 4 Pzp) – wypełniane w przypadku oferty wspólnej (Załącznik nr 7). 8) pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa Pełnomocnik lub w przypadku oferty składanej wspólnie Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie jak składana oferta, tj. w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r – Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy, wystawionego na reprezentanta Wykonawcy przez osoby do tego umocowane. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego; 9) Wykonawcy ubiegający się o udzielenia zamówienia wspólnie, składają formularz ofertowy wraz z pozostałymi dokumentami podpisany przez ustanowionego Pełnomocnika. 8. Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. 9. Wykonawcy, którzy złożyli ofertę wspólną, ponoszą solidarną odpowiedzialność wobec Zamawiającego za wykonanie umowy. 10. Wszelka korespondencja będzie prowadzona wyłącznie z Wykonawcą występującym jako Pełnomocnik (Lider) pozostałych. 11. W przypadku, gdyby oferta zawierała informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca, winien w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, które z zawartych w ofercie informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, a następnie w celu utrzymania w poufności tych informacji, złożyć je w wydzielonym pliku oraz oznaczyć informacją – TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA. UWAGA: Wykonawca składając ofertę na Platformie zakupowej zobowiązany jest zaznaczyć dokumenty, które zawierają tajemnicę przedsiębiorstwa. W przeciwnym razie dokumenty zostaną potraktowane jako jawne w całości. Wykonawca wraz z przekazaniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zobowiązany jest zastrzec je oraz wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98315000 Bügeln, 32440000 Telemetrie- und Endgeräte
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia Załącznik Nr 11 do SWZ