See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Forsikringsmægler
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Københavns Kommune at indhente tilbud på forsikringsrådgivning, der falder ind under bestemmelserne i lov om forsikringsformidling.
Interne Kennung: 2025-0396416
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud, i overensstemmelse med Udbudslovens Afsnit II, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud.Ordregiver gør opmærksom på, at der under offentligt udbud ikke gennemføres forhandlinger inden tildeling af en kontrakt, ligesom der heller ikke finder en kontraktforhandling sted efter tildeling af kontrakten.Tilbudsgiver bærer risikoen for, at tilbud afgives i overensstemmelse med udbudsmaterialet. Tilbudsgiver må påregne, at Ordregiver kan være nødsaget til at se bort fra et i øvrigt attraktivt tilbud, hvis tilbuddet ikke lever op til de fastsatte krav.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66518100 Dienste von Versicherungsmaklern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0000